Neler Yeni

Yardım RAM i tak çıkar yaptım ekran gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Anonim
Bı kaç gün önce termal macun değiştirdim ve PC tozunu aldim bunu yaparken RAM leri de çıkarmıştım geri taktigimda sorunsuzca PC çalıştı bı kaç gün sonra fark ettim ki 16 GB ram yerine 8 GB ram var olarak gözüküyor sonrasında ramlari 2-4 den 1-3 e taktım PC çalıştı ancak ekran gelmedi eski aynı yerine taktigimda yine ekran gelmedi bu sefer slotları değiştirmeden kendi aralarinda yerlerini değiştirdim yine ekran gelmedi statik elektrik olabilir diye bı kaç şey denedim ancak yine olmadı sorun ne olabilir? Ram uyumsuz vs. olabilir mi? ( Anakart modeli: a520m-plus ) (sistemi hazır olarak gaminggentr üzerinden aldım)

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,750
İsim
Eren Güven
ters takmış olma ihtimalin var mı?

freygasm

80+ Gold
Muhtemelen d.o.c.p aktif ediliydi ve sen rami çıkarıp 1-3e taktığında o ayarlarda boot edemedi ve ayarlar öyle kayıtlı kaldığı için boot edemiyor hala(docp 2-4te açılır anakartların %90ında 1-3de boot edemiyor genellikle). Bios pilini sök 5dk bekle tak sorna ramleri tek tek tak 2-4şeklinde

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Anonim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhtemelen d.o.c.p aktif ediliydi ve sen rami çıkarıp 1-3e taktığında o ayarlarda boot edemedi ve ayarlar öyle kayıtlı kaldığı için boot edemiyor hala(docp 2-4te açılır anakartların %90ında 1-3de boot edemiyor genellikle). Bios pilini sök 5dk bekle tak sorna ramleri tek tek tak 2-4şeklinde
Bios pilini söküp beklemiştim statik elektrik gitsin diye ancak dediğiniz şekilde tekrar deniyeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Denedim maalesef olmadı

Son düzenleme:

freygasm

80+ Gold
Bios pilini söküp beklemiştim statik elektrik gitsin diye ancak dediğiniz şekilde tekrar deniyeceğim

Denedim maalesef olmadı
Şimdi ramleri tek tek 1-3te dener misiniz

freygasm

80+ Gold
Yine olmadı :/
Hm, şöyle yapalım çalışan ramin hangisi olduğundan emin misiniz? Yani ilk takılı olan 8gb.önce onu tek takın çalışıyor mu diye bakın. Eğer çalışıyorsa tek başına çıkarıp diğer rami takın bi de onu deneyelim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Anonim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hm, şöyle yapalım çalışan ramin hangisi olduğundan emin misiniz? Yani ilk takılı olan 8gb.önce onu tek takın çalışıyor mu diye bakın. Eğer çalışıyorsa tek başına çıkarıp diğer rami takın bi de onu deneyelim.
2 sinide tek tek denedim tüm slotlarda ikiside çalışmıyor çalışan bı ram tak çıkar yaptıktan sonra neden bozulsun ki anlayamıyorum takarken zarar vs. de vermedim kaç kez PC topladım hiç böyle bı şey yaşamadım

Statik elektrikten şüphelendim bir sürü şey denedim yine ekran gelmiyor

freygasm

80+ Gold
2 sinide tek tek denedim tüm slotlarda ikiside çalışmıyor çalışan bı ram tak çıkar yaptıktan sonra neden bozulsun ki anlayamıyorum takarken zarar vs. de vermedim kaç kez PC topladım hiç böyle bı şey yaşamadım

Statik elektrikten şüphelendim bir sürü şey denedim yine ekran gelmiyor
Ben de böyle bi sorun yaşadım üç gün önce. Yeni ramlerim geldi, taktım görüntü alamadım. Ramlerim 1.60v cl13 3800mhzde kayıtlı kalmıştı, yeni aldığım ramleri de o şekilde çalıştırmaya çalıştı bootlamadı. Bios sıfırlayıp tekrar tek tek taktığımda sistemim açıldı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Anonim
Yeni ram alıp deniyeceğim olmazsa anakartta problem olabilir diye garanti vs. veririm muhtemelen

Ben de böyle bi sorun yaşadım üç gün önce. Yeni ramlerim geldi, taktım görüntü alamadım. Ramlerim 1.60v cl13 3800mhzde kayıtlı kalmıştı, yeni aldığım ramleri de o şekilde çalıştırmaya çalıştı bootlamadı. Bios sıfırlayıp tekrar tek tek taktığımda sistemim açıldı.
Yardımın için teşekkürler bu arada

freygasm

80+ Gold
Yeni ram alıp deniyeceğim olmazsa anakartta problem olabilir diye garanti vs. veririm muhtemelen

Yardımın için teşekkürler bu arada
Hiç sorun değil, ram sıkıntıları biraz komplike olabiliyor

Top Bottom