Neler Yeni

Yardım Ram Latency Nasıl Düşer ?

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Atilla
Arkadaşlar Crucial Ballistix Sport 3000mhz 2x8 ram kitim mevcut. Aidata testince latecy kısmı biraz yüksek cıkıyor. 70 ve üzeri cıkıyor. Bazı videolarda izledim bunu 40-50 civarına çekiyorlar ama nasıl yapılıyor çözemedim. Hepsiburada üzerinde bi yoruma denk geldim arkadaş dediğim olaydan bahsetmiş galiba. Var mıdır basit bir yolu ? Yardımlarınızı bekliyorum.
IMG_7278.jpeg

Ayan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
702
İsim
Mehmet
Bende var bu bellekler micron e die zamanında 200 tl ye almıştım 5600x ile 58ns'de kullanıyordum. 10400 ile 48ns filan alıyordu.

Kolay yolu yok, ram tweak yapmayı araştıra araştıra öğreneceksin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
At avrat silah
Arkadaşlar Crucial Ballistix Sport 3000mhz 2x8 ram kitim mevcut. Aidata testince latecy kısmı biraz yüksek cıkıyor. 70 ve üzeri cıkıyor. Bazı videolarda izledim bunu 40-50 civarına çekiyorlar ama nasıl yapılıyor çözemedim. Hepsiburada üzerinde bi yoruma denk geldim arkadaş dediğim olaydan bahsetmiş galiba. Var mıdır basit bir yolu ? Yardımlarınızı bekliyorum. Alıntıyı görüntüle
Arkadaş 17 ns'yi hissetmezsin ya. Milisaniyeden bile çok düşük.

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Atilla
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kolay olsa zaten şaşardım :D 2 gündür bakıyorum da çok bi bilgi de bulamadım. Karışık biraz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaş 17 ns'yi hissetmezsin ya. Milisaniyeden bile çok düşük.
Uğraşma diyosun yani baya kafa yoracak çünkü sıkıldım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
At avrat silah
asdadas gümledim

kardeş o nsyi düşürmek fps yi yükseltiyor senin sandığın gibi bir olay değil.
Doğrudur o zaman.

kolay olsa zaten şaşardım :D 2 gündür bakıyorum da çok bi bilgi de bulamadım. Karışık biraz

Uğraşma diyosun yani baya kafa yoracak çünkü sıkıldım.
Kafa yormalık bir şey yok. Bios ayarlarından XMP ayarlarının manuel bölümü var. Orada ayarları tek tek dene ama eline bir şey geçmez. Bırak default çalışsın. XMP aç yeter. Bu bir nevi Ram'in çalışma şeklini değiştirmek. Zararlı olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
999,060
Üyeler
158,239
Son üye
eyopisikok
Top Bottom