Neler Yeni

RAM Mhz yükselmiyor - Bios Update olmuyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
kaan çalışkan
Selamlar arkadaşlar uzun zaman önce bilgisayarımdaki ramleri 3200 Mhz frekansında çalışmaya ayarlamıştım. Fakat bilgisayarımdaki ramler şuan için 2133 Mhz'de çalışıyor buna birtürlü anlam veremiyorum, Bios ayalarında XMP kısmında 2 profil mevcut, birtanesi 2933 birtanesi 3200 mhz destekleyen profiller sorun şu ki şu an itibari ile 3200 mhz olan profil aktif ama hala pc 2133 mhz çalıştırıyor.
İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda biosun güncel olmadığı için böyle bir sorun ile karşılaşabileceğimi anladım. Biosu güncellemeye koyuldum. Flash belleğimi FAT32 yapıp indirdiğim anakart bios sürücüsünü flash belleğin içine attım, fakat bir türlü M-FLASH kısmında sürücü görünmüyor ve bende Bios'u güncelleyemiyorum, doğal olarak Ramleride 2133 mhz'de kullanıyorum
Bana lüten yardım eder misiniz

Sistem bilgim şöyle

MSI RX580 8 GB
Ryzen 5 2600
MSI B450M PRO-M2 MAX (MS-7B84)
GSKİLL RİPJAWS 2X8 GB 3200 MHZ RAM

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,304
İsim
Semih Boran
bios güncelliği ile hiçbir alakası yok. Bize fotoğraf atabilir misiniz aygıt yöneticisinden? Çektikten sonra galeriden ekran görüntüsünü alıp, buraya onu yükleyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
kaan çalışkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aygıt yöneticisinden nasıl bir fotoğraf istiyorsunuz ? Aygıt yöneticisi dediğiniz bilgisayar / aygıt yöneticisi mi ? yoksa Biosun içinde bir aygıt yöneticisi var ben mi bilmiyorum. Fotoğraf istediğiniz şeyi birazdaha açmanızı isteyeceğim malesef anlamadım :( :/

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,415
Üyeler
156,481
Son üye
syndik4t
Top Bottom