Neler Yeni

Yardım Ram MHz'i Nasıl Arttırılır?

Rotangar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
956
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ve yazılıma dair her şey
Instagram
rotangar__
Steam
https://steamcommunity.com/id/Rotangar/
Discord
Rotangar#2224
3000mhz ramler var corsair vengance.2133 mhz de çalışıyo .Anakartım asus prime B550 plus.Pcl 4.0 destekliydi.Biostan yukseltmeye calıstım donanım arşivinin videosuna bakarak.Ama uyarı geldi eminmisiniz diye soruyo.Translate çevirmiştim eskiden.Sisteme zarar verevilir fln yazıyodu pcl 4.0 fln da vardı cümle içerisinde.Ne yapsam?

arisaka

80+ Bronze
Yanlış ayarı değiştirmiş olmayasınız? ASUS anakartlarda DOCP diye geçer sadece açıp 3000mhz yapacaksınız bu kadar basit hatta açtığınız gibi kendi 3000mhz olur. Yapamazsanız anakart üzerinden görsel atın yardımcı olayım.

Rotangar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
956
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
rotangar__
Steam
Discord
Rotangar#2224
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanlış ayarı değiştirmiş olmayasınız? ASUS anakartlarda DOCP diye geçer sadece açıp 3000mhz yapacaksınız bu kadar basit hatta açtığınız gibi kendi 3000mhz olur. Yapamazsanız anakart üzerinden görsel atın yardımcı olayım.
denyeyim yeni pc alınca yapılması gerekneler videosunu izledim donanım arsivinin profil 1 e almaya çalıştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende d.o.c.p den yaptım profil 1 yapıyorum kaydetmek isteyince uyarıyo

arisaka

80+ Bronze
denyeyim yeni pc alınca yapılması gerekneler videosunu izledim donanım arsivinin profil 1 e almaya çalıştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende d.o.c.p den yaptım profil 1 yapıyorum kaydetmek isteyince uyarıyo
Uyarının SS ini ekler misin bakalım bi ne uyarısıymış.

Rotangar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
956
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
rotangar__
Steam
Discord
Rotangar#2224
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uyarının SS ini ekler misin bakalım bi ne uyarısıymış.
WhatsApp Image 2021-06-03 at 12.32.49.jpeg

arisaka

80+ Bronze
Uyarı değil bilinen şeyler üzerinden hatırlatma yapıyor sadece. Özetle FCLK ramlerin yarı hızında olacak 3000mhz ise belleklerin FCLK 1500 ayarlaman lazım, maksimum FCLK ise zen mimarisine bağlı olarak belli bir limitin üzerinde stabil çalışmıyor bu limiti SOC voltajı artırarak biraz genişletebiliyorsun. Son uyarıda da bu limiti genişletmek için SOC voltaja fazla abanırsan gen 4 kararlı çalışmayabilir diyor çünkü SOC voltajı anakart üzerinde ki bir çok farklı birimi kontrol ediyor (bellek kontrolcüsü, çipset, g/ç birimleri vs.)

Velhasıl bir sıkıntı yok.

Top Bottom