Neler Yeni

Yardım RAM SEÇİMİ EXPO AMD TERCİH

Merhaba arkadaşlar,
amd ryzen 7 7800x3d işlemci
msi 4070 super 3x ventus ekran kartı
msi mag b650 tomahawk 6600mhz anakart
kc3000 1tb 7000okuma/7000yazma ssd

sistemimin parçaları yukarıda ki gibi RAM önerisi istiyorum sizlerden. Aşağıda 2 tane ürün bırakacağım yalnız ikisinde de XMP intel uyumluluğu olduğu söylenip AMD EXPO yazılmamış. Yardımcı olursanız teşekkürler.

KYLORIN90

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Eymen

Patriot 32GB(2x16) Viper Venom EXPO 6000mhz CL30 DDR5 Ram (PVV532G600C30K)​

KYLORIN90

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Eymen
sponsorluk mu aldın üstat ahahahahaha😂😂😂 her konumda ilk yorum senden patriot 😂😂
Hahaha en ucuz 2x16gb ram birde ddr5 deki en düşük gecikme değerine sahip 30cl(en düşük olmayabilir ama en düşüğe çok yakın)birde 6000mhz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Melih Baygör
lexar serisi de çok kullanılıyor amd anakartlarda ona da bakabilirsin. hepsi çok tercih edilen modeller. fiyatı uygun olanı alabilirsin.

cchavo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
ibrahim ahıskalı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hahaha en ucuz 2x16gb ram birde ddr5 deki en düşük gecikme değerine sahip 30cl(en düşük olmayabilir ama en düşüğe çok yakın)birde 6000mhz.
kesinlikle ama 4k küsür fiyatı var rgb destekli alıp 1 k daha veririm sanırım :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

cl30 u var :)

lexar serisi de çok kullanılıyor amd anakartlarda ona da bakabilirsin. hepsi çok tercih edilen modeller. fiyatı uygun olanı alabilirsin.
evet ama bu iki ram e karar kırdım sizce hangisi

kesinlikle ama 4k küsür fiyatı var rgb destekli alıp 1 k daha veririm sanırım :)

mesela bu ürünün expo desteği mevcutmu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Melih Baygör

mesela bu ürünün expo desteği mevcutmu?

hocam gecikme değerlerini kontrol ettiğimde her iki ram de, 30-36-36-76 olduğunu gördüm. yani performans olarak birebir aynı ramler. burada senin tercihine kalmış bir durum ortaya çıkıyor. taksit seçenekleri vs nasıl? gördüğüm kadarıyla corsair 500tl daha uygun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam gecikme değerlerini kontrol ettiğimde her iki ram de, 30-36-36-76 olduğunu gördüm. yani performans olarak birebir aynı ramler. burada senin tercihine kalmış bir durum ortaya çıkıyor. taksit seçenekleri vs nasıl? gördüğüm kadarıyla corsair 500tl daha uygun.
hemde 6 taksit vadesiz hocam o yüzden idefix te ise aşağıda ki ram 8 taksit ama Amd Expo olup olmadığını göremiyorum hocam. Bu arada beni yanlış anlama derdim sana saygısızlık yapmak değil :) sadece belirtmek istedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Melih Baygör
hemde 6 taksit vadesiz hocam o yüzden idefix te ise aşağıda ki ram 8 taksit ama Amd Expo olup olmadığını göremiyorum hocam. Bu arada beni yanlış anlama derdim sana saygısızlık yapmak değil :) sadece belirtmek istedim.

her iki ram de güncel sistemlerde kullanılan ramler. en sağlıklı sonucu anakart üreticisinin sitesinin uyumluluk kısmında model numarası yazıyor mu kontrol ederek öğrenebilirsin. CL32 ram almanı tavsiye etmem.

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Melih Baygör
ilk attığın ramler am5 için ideal ramler.,6000mhz CL30 gayet iyi. ilk attığın iki ram de anakartının uyumluluk listesinde mevcut. fiyat ve görsel olarak sana uygun geleni alabilirsin.

ilk attığın ramler am5 için ideal ramler.,6000mhz CL30 gayet iyi.
ilk attığım ramlerde 2 tane mevcut corsair dan bahsediyorsan daha demin bir forum sitesinde gördüm. boyları uzun olduğu için sıvı soğutmada veya kule tipi soğutmalarda yer sıkıntısı yaratıyormuş. bu yüzden bir çekingen davrandım

Top Bottom