Neler Yeni

Çözüldü✓ ram volt uyuşmazsa sıkıntı olurmu

Vende_ath

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ERHAN Gültepe
merhabalar benim şuan ram in marka model herşeyi yazıyorum kingston hyperx genesis 4gb 1600mhz ddr3 ram (khx1600c9d3/4g) 4+4 ram yapmak istiyorum benim şuanki ram ile aynı tip ram almak istiyorum internette şu ram i buldm https://www.n11.com/urun/hyperx-fur...3-1600-mhz-cl10-pc-ram-1370465?magaza=elmacik
ama volt değerleri aynı değil benim 1.65v almak istediğim ram in 1.5v sıkıntı çıkarır mı sorun oluştur mu diye konu açtım bilgisi olan bilen kişiler yardımcı olursa sevinirim

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Murat-K
Voltaj sıkıntı olmaz ancak cycle(CL) değerleri birbirinden farklı bu sıkıntı yaratır her anakart döngü değerlerini senkron edemez buda fps düşmesi ve droplara sebep olabilir.

Vende_ath

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ERHAN Gültepe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Voltaj sıkıntı olmaz ancak cycle(CL) değerleri birbirinden farklı bu sıkıntı yaratır her anakart döngü değerlerini senkron edemez buda fps düşmesi ve droplara sebep olabilir.
peki önerebileceğiniz ram var mıdır 4gb yetmiyor 8 yapıp idare edecem

Vende_ath

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ERHAN Gültepe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Özellikle önereceğim bir ram yok ancak mhz ve cl değerlerine bakın aynı olsun yeterli
aynı cl değerlerinde ram bulamadım sadece cl10 var anakartım asus h81m-c çok fazla sıkıntı çıkarır mı cl uyuşmamazlıgı

Top Bottom