Neler Yeni

RAM yükseltmek FPS artışı sağlarmı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
İsmet MENTEŞE
Instagram
https://www.instagram.com/ismetmentese55
Steam
https://steamcommunity.com/id/
Facebook
i.mentese55
Twitter
ismtmnts55
Arkadaşlar öncelikle hepinizin mübarek ramazan ayınızı kutlar, ailenizle ve sevdiklerinizle beraber nice ramazanlar yaşamanızı dilerim. Bu tarz işlerden pek anlamam hatta hiç anlamam desem daha doğru olur. Benim 2014 senesinde almış olduğum Toshiba Satellite C55-A-1JJ laptopum var. Bu laptopda işlemci tarafında İntel Core İ5 3230 ve grafik alanında da İntel HD Graphics 4000 var. Ram olarak da 4 GB rami var. Aşırı oyun oynayan bir insan değilim, sadece Euro Truck Sımulator 2 oyununu seviyorum ve genelde de oynadığım tek oyun diyebilirim.

Laptop da 4 GB ram var ve ETS2'de araç içerisinde en düşük ayarlarda genellikle 15-20 arası FPS alıyorum ve bu da oyunu oynatmıyor zaten. Ram yükseltirsem, 4GB ekstra ram takarsam bir nebzede olsa oyun oynanabilir bir düzeye gelirmi ?

Rahatsız ettiğim için kusura bakmayın. Hayırlı kandiller

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Her oyunun ve uygulamanın kullandığı bir Ram miktarı vardır.
Mesela Wazrone 12-13GB Kullanıyor ve 16GB Yeterli. 64GB ile aynı FPS'i verir.
Günümüzün oyunları için en az 16GB Ram şart. Bütçe yoksa 8GB Ramde alınabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
İsmet MENTEŞE
Instagram
Steam
Facebook
i.mentese55
Twitter
ismtmnts55
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her oyunun ve uygulamanın kullandığı bir RAM miktarı vardır.
Mesela Wazrone 12-13GB Kullanıyor ve 16GB Yeterli. 64GB ile aynı FPS'i verir.
Günümüzün oyunları için en az 16GB RAM şart. Bütçe yoksa 8GB Ramde alınabilir.

Bütçe yeterli olmadığı için sadece ekstra olarak 4 GB alabiliyorum ve bu ram yükseltmesi birazda olsa FPS ye etki eder mi? ?

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Teşekkür ederiz sizede sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler. Ne rahatsızlığı olur mu hiç çekinmeden sorun her zaman burdayız. :) Cihazınız maksimum 16 GB DDR3 1600 Mhz ram destekliyor. İçindeki 4 GB rami satıp 2 adet 8+8 olacak şekilde 1600 mhz notebook rami alın.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

ADAEM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Adem
Arkadaşlar öncelikle hepinizin mübarek ramazan ayınızı kutlar, ailenizle ve sevdiklerinizle beraber nice ramazanlar yaşamanızı dilerim. Bu tarz işlerden pek anlamam hatta hiç anlamam desem daha doğru olur. Benim 2014 senesinde almış olduğum Toshiba Satellite C55-A-1JJ laptopum var. Bu laptopda işlemci tarafında İntel Core İ5 3230 ve grafik alanında da İntel HD Graphics 4000 var. RAM olarak da 4 GB rami var. Aşırı oyun oynayan bir insan değilim, sadece Euro Truck Sımulator 2 oyununu seviyorum ve genelde de oynadığım tek oyun diyebilirim.

Laptop da 4 GB RAM var ve ETS2'de araç içerisinde en düşük ayarlarda genellikle 15-20 arası FPS alıyorum ve bu da oyunu oynatmıyor zaten. RAM yükseltirsem, 4GB ekstra RAM takarsam bir nebzede olsa oyun oynanabilir bir düzeye gelirmi ?

reis laptopun ısınma sorunu falan olabilirmi baktırdınmı hiç
benim laptopun termal macun sürülen yeri kapatmışlar plastikle full parçaları söktük
half lifede pc ısınıyor sonra 15-20ye düşüyor fps
tüm oyunlarda aynı
euro falandada orta grafiklerde oynuyordum online'da kalabalık şehirlerde 20 fps falan oluyordu ısınmadan önce tüm oyunlarda şu an bir süre sonradan oluyor
ram 2+2 idi 2+4 yaptık bi fayda etmedi

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,133
İsim
Jarvis-M
arttırır ama 8+8 alırsanız daha iyi olur

ADAEM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Adem
benim laptopun termal macun sürülen yeri kapatmışlar plastikle full parçaları söktük
half lifede PC ısınıyor sonra 15-20ye düşüyor fps
tüm oyunlarda aynı
euro falandada orta grafiklerde oynuyordum online'da kalabalık şehirlerde 20 fps falan oluyordu ısınmadan önce tüm oyunlarda şu an bir süre sonradan oluyor
RAM 2+2 idi 2+4 yaptık bi fayda etmedi
vede senin laptoptan daha kötü i3 380m ve gt 420m ekran kartı var içinde düşün artık
Bence bi baktır
soğutucu falanda pek fayda etmiyor şimdiden diyeyim

cihaTT

80+ Bronze
Arkadaşlar öncelikle hepinizin mübarek ramazan ayınızı kutlar, ailenizle ve sevdiklerinizle beraber nice ramazanlar yaşamanızı dilerim. Bu tarz işlerden pek anlamam hatta hiç anlamam desem daha doğru olur. Benim 2014 senesinde almış olduğum Toshiba Satellite C55-A-1JJ laptopum var. Bu laptopda işlemci tarafında İntel Core İ5 3230 ve grafik alanında da İntel HD Graphics 4000 var. RAM olarak da 4 GB rami var. Aşırı oyun oynayan bir insan değilim, sadece Euro Truck Sımulator 2 oyununu seviyorum ve genelde de oynadığım tek oyun diyebilirim.

Laptop da 4 GB RAM var ve ETS2'de araç içerisinde en düşük ayarlarda genellikle 15-20 arası FPS alıyorum ve bu da oyunu oynatmıyor zaten. RAM yükseltirsem, 4GB ekstra RAM takarsam bir nebzede olsa oyun oynanabilir bir düzeye gelirmi ?

Hocam 4gb raminizi 8 yaparsanız oyun içindeki takılmalar droplar azalır.FPS artışıda olur fakat fps aşırı derecede artmasını beklemeyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
İsmet MENTEŞE
Instagram
Steam
Facebook
i.mentese55
Twitter
ismtmnts55
Yorum atan ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Şu an da imkanlar dahilinde sadece 4GB lık bir ram takabileceğim ilerleyen dönemlerde inşallah sistem toplayabilirizde bu tarz işlere gerek kalmaz. Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

half lifede PC ısınıyor sonra 15-20ye düşüyor fps
tüm oyunlarda aynı
RAM 2+2 idi 2+4 yaptık bi fayda etmedi
Laptop'da ısınma konusunda çok şükür bir tek onda sıkıntı yaşamıyorum :) :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de arkadaşlar maximum 500 TL bütçe var. Ve ben bu 500 TL ile laptopa SSD+RAM takabilirmiyim ? bu ikisini yaparsam beni idare eder mi? ?

Nereye bakarsam bakim HDD den daha çok SSD lerin cihazlar için daha iyi olduğu, sistemlerin daha hızlı daha güzel çalıştığı konuşuluyor. Bu işlerden baştada dediğim gibi anlamıyorum. 4GB ram ve SSD takarsam beni götürürmü 😊

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,799
Üyeler
138,412
Son üye
nafrican
Top Bottom