Neler Yeni

RAM'den dolayı bilgisayar mı açılmıyor

Hvip

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Emir Balkaya
Bilgisayarıma 2. ekran takmıştım. Sonra 2. ekran gelmeyince bilgisayarı kapattım acaba aldığım dönüştürücü mü bozuk diye. Açtığımda Windows sistem kurtarma falan filan dedi onları hallettim. Sonra mavi ekran aldım BIOS'a attığında bir şey gördüm RAM'ler gözükmüyordu yani 0 RAM yazıyordu. RAM'ları kontrol etmek için kasayı açtım RAM'lari slotundan çıkardım geri taktım kasayı yeniden açmaya çalıştığımda açılmadı. Bilgisayarım 2 hafta önce sanırım statik elektrikten anakartı bozulmuştu yeni anakart almıştım şimdi statik elektriğini de boşalttım kasanın ancak açılmıyor. Bilgisayarı açıyorum. Birşeylerin çalıştığını duyuyorum ama ekran gelmiyor mouse fareye güç gelmiyor RAM'dan dolayı mı yoksa anakartım mı bozuldu.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,068
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Başka Ram'le denemeden bir şey söylemek zor. Anakart'ının modeli nedir?

IbanyLone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Serkan Uysal
Bilgisayarıma 2. ekran takmıştım. Sonra 2. ekran gelmeyince bilgisayarı kapattım acaba aldığım dönüştürücü mü bozuk diye. Açtığımda Windows sistem kurtarma falan filan dedi onları hallettim. Sonra mavi ekran aldım BIOS'a attığında bir şey gördüm RAM'ler gözükmüyordu yani 0 RAM yazıyordu. RAM'ları kontrol etmek için kasayı açtım RAM'lari slotundan çıkardım geri taktım kasayı yeniden açmaya çalıştığımda açılmadı. Bilgisayarım 2 hafta önce sanırım statik elektrikten anakartı bozulmuştu yeni anakart almıştım şimdi statik elektriğini de boşalttım kasanın ancak açılmıyor. Bilgisayarı açıyorum. Birşeylerin çalıştığını duyuyorum ama ekran gelmiyor mouse fareye güç gelmiyor RAM'dan dolayı mı yoksa anakartım mı bozuldu.
Kullandığınız anakart modeli nedir?
Birde ramleri tek tek denemekte fayda var.

Hvip

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Emir Balkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Başka Ram'le denemeden bir şey söylemek zor. Anakart'ının modeli nedir?
B450m asrock
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullandığınız anakart modeli nedir?
Birde ramleri tek tek denemekte fayda var.
Anakarta hiç dokunmadım anakartın bozulma ihtimali var mı daha yeni değiştim sadece ram pinlerini açtım çıkarttım geri taktım

IbanyLone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Serkan Uysal
B450m asrock
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakarta hiç dokunmadım anakartın bozulma ihtimali var mı daha yeni değiştim sadece ram pinlerini açtım çıkarttım geri taktım
Elektrik akımında problem varsa olabilir ama pek sanmıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
987,664
Üyeler
156,190
Son üye
Keremkymtl
Top Bottom