Neler Yeni

İnceleme Rampage Fury X VS HyperX Cloud 2 VS Rampage Drop Plus Detaylı Karşılaştırma - Bölüm 2

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,693
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam
https://steamcommunity.com/id/ArdaMemis/
Twitter
ardamemis_
Discord
Arda#0014
Elimde gamepower Ranger var üstüne ekleyip takas yapacağım, ikisininde 600-700tl bandına temizini bulabiliyorum
Kablosuz olması önemli değilse Cloud Alpha daha kaliteli olur.

Mert_f.a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert Furkan Ayaz
Rampage Fury X incelemesinin ikinci bölümüyle karşınızdayım. Bu bölümde birbiriyle çok karşılaştırılan bu 3 kulaklığı karşılaştıracağım.
Her kategoride 10 üzerinden puanlama yapacağım. En çok puan alan, kazanan olacak.

Not: Karşılaştırmalar Fury X'in wireless modunda yapılmıştır.

İncelemenin birinci bölümünü okumadıysanız, link aşağıda.

Rampage Fury X İncelemesi - Bölüm 1

Sırayla şu kategorilerde karşılaştırdım:

-Kutu İçeriği
-Tasarım
-Malzeme Kalitesi
-Ses Kalitesi
-Ses Şiddeti
-Ses Kasma
-Müzik Performansı
-Rahatlık Ve Terletme
-Boyut
-Mikrofon
-İşlevsellik

-Kablolar
-FİYAT
-Sonuç, Hangisi Neden Alınır?

Not: Bu konuda paylaşacağım bilgiler kişisel düşüncelerimdir. Üç kulaklığı da sırayla kullanarak karar verdim, ses kasma gibi konularda bana daha iyi gelen size daha kötü gelebilir.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

KUTU İÇERİĞİ

HyperX Cloud 2 Kutu İçeriği:

1X Kulaklık (1 Metre Jak Kablosu Sabit Geliyor)
1X Mikrofon
1X 2 Metre Kablolu USB Ses Kartı
2X Yedek Kumaş Ped

1X ''Uçak Adaptörü''

Rampage Fury X Kutu İçeriği

1X Kulaklık
1X Mikrofon
1X 1 Metre Jak Kablosu
1X 2 Metre Kablolu USB Ses Kartı
1X Wireless Adaptörü
1X 50 Cm Micro USB Şarj Kablosu

Rampage Drop Plus Kutu İçeriği

1X Kulaklık
1X Mikrofon
1X 2 Metre Jak Kablosu
1X 2 Metre Type C'den Type A Kablosu

1X Jak Ayırıcı Aparat

Cloud 2, kutu içeriğinde kumaş ped de geldiği için 9 puan alıyor. Drop Plus ve Fury X kutuları arasında çok fark yok, ama wireless adaptörü için Fury X'e 8 puan veriyorum. Drop Plus da 7 puan alıyor.

TASARIM

Tasarım kişiden kişiye değişir. Yine de değinmesem olmaz.
Fury X, Cloud Alpha S'e çok benzeyen bir tasarıma sahip. Özgün değil vs. diyebilirsiniz ama sonuç olarak güzel bir tasarım çıkmış. Fury X'e 8 puan, Cloud 2'ye 7 puan, Drop Plus'a 6 puan veriyorum.

MALZEME KALİTESİ

Hepsinin kaliteli malzemeleri var, bu konuda içiniz rahat olsun ama bir karşılaştırma yapmak gerekiyor. Yine Fury X ve Cloud 2 birbirine çok yakın ve Drop Plus biraz geride kalıyor. Metal iskeleti bir tık daha kaliteli olduğu için Cloud 2 9 puan, Fury X 8 puan, Drop Plus 6 puan alıyor.

SES KALİTESİ

Cloud 2 ve Fury X kaliteleri için aynı denebilir, bu yüzden ikisine de 9 puan veriyorum. Drop Plus ise biraz düşük kalıyor ve 7 puan alıyor.

SES ŞİDDETİ

Modart PC testlerine göre Drop Plus Kabloluda 7.1 kapalıyken 105 dB, Fury X, KABLOSUZDA 115 dB veriyor, Cloud 2 için bir test bulamadım fakat tahmini olarak 100-110 arası veriyor. Fury X 10 puan, Cloud 2 ve Drop Plus 9 puan alıyor.

SES KASMA

En zorlu yere geldik, burada Cloud 2 kullanan arkadaşım Cloud 2'nin daha iyi olduğunu, ben Fury X'in daha iyi olduğunu düşündüm. Sesleri farklı tonlarda veriyorlar. Forumda da ikisini de deneyenler ses kasmada aynı dediği için ikisine de 9 puan veriyorum, Drop Plus da 7 puan alıyor.

MÜZİK PERFORMANSI

Müzik performansı olarak en iyi Fury X, sonra benim düşünceme göre az farkla Drop Plus ve en son Cloud 2 geliyor. Fury X 9, Drop Plus 8, Cloud 2 7 puan alıyor.

RAHATLIK VE TERLETME

Hepsi çok rahat kulaklıklar. Fury X diğerlerinden biraz daha ağır. En rahatları Cloud 2 geliyor. Drop Plus ve Fury X kapışmasında da geniş ve daha kaliteli pedleri nedeniyle Fury X önde. Drop Plus'a göre biraz daha sıkıyor ama rahatsız etmiyor. Rahatlıkta Cloud 2 9, Fury X 8, Drop Plus 7 puan alıyor.

Terletme olarak da Fury X neredeyse hiç terletmiyor. Cloud 2 biraz daha, Drop Plus da Cloud 2'den biraz daha fazla terletiyor. Fury X 9, Cloud 2 8, Drop Plus 7 alıyor. Sonuç olarak bu kategoride Cloud 2 ve Fury X 17, Drop Plus 14 puan alıyor.

BOYUTLAR

Burada hem ped boyutundan hem kulaklıkların ayarlanabilir boyutlarından bahsediyorum. Ayarlanabilir boyutta Fury X 7 tık, Drop Plus 5 tık, Cloud 2 6 tık açıldığı için 9,7,8 puan veriyorum :)
Ped boyutunda da yine aynı sıralama olduğundan birer defa daha 9,7,8 puan alıyorlar. Fury X toplamda 18, Cloud 2 toplamda 16, Drop Plus toplamda 14 puan alıyor.

MİKROFON

Mikrofon konusunda çok rahat bir şekilde Drop Plus önde, direkt 10 puan veriyorum. Fury X ve Cloud 2'nin mikrofonları Drop Plus'a kıyasla daha düşük olduğu için normalde 6'ya 6 verecektim ama Fury X'in mikrofonunun daha düşük kalmasının sebebi wireless olması olduğundan 7 puan veriyorum.

İŞLEVSELLİK

Burada kulaklıkların kontrol edilme kolaylıklarından bahsedeceğim. Fury X ve Drop Plus, ses kartları kulaklığın üzerinde olduğu için Cloud 2'den önde. Fury X'te kulaklığı açma-kapama, mikrofon açma kapama tuşları, ses tekerleği bulunurken Drop Plus'ta ses tekerleği ve mikrofon açma-kapama tuşu bulunuyor. Fury X 10 puan, Drop Plus 9 puan, Cloud 2 kabloda ses kartı bulundurduğu için 7 puan alıyor.

KABLOLAR

Fury X'e 1 metrelik örgü bir jak kablosu takılabiliyor, kabloya ek olarak 2 metrelik yine örgü kablolu ses kartı takılabiliyor. Cloud 2 de benzer şekilde fakat jak kablosunu çıkaramıyoruz. Drop Plus'ta örgü olmayan 2 ayrı 2 metrelik kablo olduğu için hem kablo kalitesi hem uzunluk olarak geride kalıyor. Fury X 9, Cloud 2 8, Drop Plus 7 puan alıyor.

FİYAT

Drop Plus'ın fiyatı 400 TL, Fury X'in fiyatı 600 TL ve Cloud 2'nin fiyatı 850 TL. Drop Plus 10 puan, Fury X 8 puan, Cloud 2 6 puan alıyor.

SONUÇ

Sonuçta Drop Plus 114 puan, Cloud 2 119 puan ve Fury X, 128 puan alıyor. Bu üçünden birini alacaksanız, puan durumuyla önde olan Fury X'i almanızı tavsiye ederim. Diğer iki kulaklığın puan bakımından geride kalmaları, kötü oldukları anlamına gelmez. Özellikle Drop Plus, 400 TL bütçenin en iyi kulaklığıdır, kafanız veya kulağınız çok büyük değilse düşünmeden alabilirsiniz.

İnceleme bu kadardı, 3 ay ve 6 ay gibi sürelerdeki Fury X deneyimlerimi de paylaşacağım, sorularınız varsa seve seve cevaplarım :)
keşke her forumda sizin gibiler cevap verse genellikle RaMpAGE alınır mı? diyorlar konuyla alakasız helal olsun çok iyi bir cevap

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,693
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam
https://steamcommunity.com/id/ArdaMemis/
Twitter
ardamemis_
Discord
Arda#0014
keşke her forumda sizin gibiler cevap verse genellikle RaMpAGE alınır mı? diyorlar konuyla alakasız helal olsun çok iyi bir cevap
Teşekkür ederim. Yazıyı yazalı 3 yıl geçti ama halen dönemin piyasası ve fiyatlarına göre gayet objektif bir inceleme olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz ay İstanbul'a taşındım, Furylevel ile yüz yüze de tanıştım ve düzenli görüşüyoruz, kral bir abimiz :peepokalp: Allah satışlarını artırsın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,686
Üyeler
138,391
Son üye
serefayk53
Top Bottom