Neler Yeni

Rampage KB-RX7 ALPOR PRO İncelemesi

redlinetr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
528
İsim
Oğulcan
Hafta başında siparişini verdiğim ALPOR PRO klavyesi elime geçti. Belki almayı düşünen arkadaşlar vardır diye 2 günlük deneyimlerimi aktarmak istiyorum.

- Benim klavyede sevdiğim modeller çerçeveli ve bilek dayamalığı olan modeller. Bu klavyede kısmi bir bilek dayaması mevcut ve çerçevesiyle birlikte çok hoş bir görüntüye sahip.

2534.png

- 9 farklı renk modu bulunuyor. FN tuşu ve klavyedeki numaralara basarak geçişini sağlayabiliyorsunuz. Aynı şekilde FN tuşuna basılı tutarken Page Up, Page Down tuşu yardımıyla renkleri kısıp hatta kapatabiliyoruz.

- Çok hoşuma giden bir mod ise ses ile ışıkların yanıp sönmesi oldu. Sesinize göre tepki veriyor benim baya hoşuma gitti.

- Tuşlar normal klavyelere göre daha sessiz fakat space tuşu diğer tuşlara nazaran daha kalitesiz duruyor.

- 4 adet manuel makrosu bulunuyor. Makroları ayarlamak için aynı anda FN ve PrintScreen tuşlarına bas çek yapıyoruz ardından sağ üstteki scroll lock tuşunun bildirim ışığı yanıp sönmeye başlıyor. ardından tuşa atamak istediğimiz şeyi klavyeden yazıyoruz ve atamak istediğimiz makro tuşuna basıyoruz.

- Fiyat olarak çok ucuz değil belki daha kaliteli modeller bulunabilir fakat görünüş anlamıyla benim en çok içime sinen model bu oldu. Ayrıca Rampage ürünlerinin çok uzun ömürlü olmadığını unutmayın.

Top Bottom