Neler Yeni

İnceleme Rampage RGW9 Comfort

Asag

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,862
İsim
Asag
Selamlar, bugün sizlere 200-300 fiyat aralığındaki fiyat/performans anlamında üstün kalite sunan Rampage markasının Comfort (RGW9) modelini ele alacağım.

Satın almak isteyenler için satış linki ;

Rampage Comfort

Kutu, kutu içeriği ve kargolama ;

Ürünü Trendyol'dan Gamemar adlı satıcıdan 230 TL'ye aldım.

Açıkçası kutuyu pek beğenmedim, yarı transparan bir tasarıma sahip ve bana geldiğinde transparan kısmı biraz ezilmişti ve kutuda küçük hasarlar vardı. Üründe bir sıkıntı göremedim. Kutunun içerisinden kulaklık ve garanti belgesi çıkıyor, harici bir şey bulunmamakta maalesef.

IMG_20201226_111332.jpg

İlk izlenim ve öngörüşlerim ; (Tasarım ve aydınlatma)

Bu kısımda tasarımına değineceğim. Görsel olarak biraz fazla büyük gözüktü gözüme. Biraz saçma gelebilir ama ışıkları kapalıyken Razer'ın Kraken Tournament Edition modeline benzettim. Mikrofonunun çıkarılabilir olmaması ve kulaklığın yanından uzanması beni biraz üzdü fakat mikrofonu üste doğru ittirdiğinizde kademeli bir şekilde yukarı çıkıyor ve sabit kalıyor, ayrıca mikrofonun kablosunu da istediğiniz şekilde sabit tutabiliyorsunuz ve hareket etmiyor. USB'yi taktığınızda kulaklığın sağ ve sol taraflarında bir şerit boyunca aydınlatma bulunuyor, maalesef bunu renk olarak kontrol edemiyorsunuz ve sabit yanıyor. Eğer dilerseniz ışığını kapatabilirsiniz.

IMG20201226110309.jpg

IMG20201226110229.jpg

Ses kalitesi ;

Ses kalitesi hakkında ne anlatacağımı pek bilmiyorum, kimse ses kalitesini dinlemeden pek iyi yorumlayamaz ama sesler bana çok az boğuk geldi, rahatsız edici derece değil. Müzik olarak fiyatına göre tatmin edici, ses kasma olarak da aynı şekilde gayet iyi iş çıkardı. Sürücüleri gayet kaliteli ve bassları hissettiriyor. (Daha iyi bass kalitesi için yazılım üzerinden 7.1 özelliğini açabilirsiniz.)

Mikrofon kalitesi ;

Mikrofon kalitesi benim için en önemli etkenlerden birisiydi ve beni çok memnun etti, hiçbir cızırtı ve dipses bulunmamakta. Eğer dilerseniz YouTube üzerinden kısa bir ses kaydını sizlere sunabilirim. Merak ederseniz Discord üzerinden de ulaşabilirsiniz.

IMG20201226110542.jpg

Kontrol kumandası ;

Kontrol kumandasında Rampage firması gayet iyi iş çıkarmış fakat tek eksisi kulaklığa biraz yakın olması olabilir. Kimine rahatsız edici gelmez benim gibi ama rahatsız olabilecek birileri mutlaka vardır. Kontrol kumandası üzerinden mikrofonun sesini tamamen açıp kapatabilirsiniz, ayrıca ses tekerleği aracılığıyla mikrofonun ses düzeyini kısabilir ya da yükseltebilirsiniz. Aynı şekilde kulaklığın ses düzeyini de kontrol edebilirsiniz.

Kumandanın ortasında kırmızı yanan bir Rampage logosu bulunuyor, eğer buna basarsanız kulaklığın aydınlatmaları ve kumandanın üstündeki Rampage logosunun ışığı sönüyor.

IMG20201226110354.jpg

Konfor ;

Kulaklığın pedlerinden aşırı memnun kaldım, çok yumuşaklar fakat suni deri olduğundan dolayı terleme yapma ihtimali var ve çok normal. Arada bir kulağınızı havalandırırsanız sorun yaşamazsınız. Dediğim gibi kulaklık pedleri gayet rahat.

Yazılım ;

Kulaklığın yazılımı beklediğimden daha detaylı ve eğlenceli fonksiyonlar barındırıyor. Eğlenceli kısma geçmeden önce ses ayarlarından bahsedeyim. Yazılım üzerinden ekolayzer ve 7.1 ayarlarına erişebiliyorsunuz. Audio Boost ve Microphone Boost seçenekleri ile sesi biraz daha yükseltip daha da kaliteli hale getirebiliyorsunuz.

Baya fazla dinleme modu var, bazıları fazla gereksiz olsa da vakit geçirmek ya da eğlenmek için kullanılabilir şeyler. Örneğin su altı modu ya da Psikotik modu. Su altı modunda sanki sesleri suyun altındaymış gibi duyuyorsunuz. Psikotik modu ise biraz baş döndürüyor ve sesler çevreden dağınık bir şekilde geliyor.

Mikrofon kısmında ise 4 adet ses değiştirme seçeneği var. Bunların ikonları sırasıyla; Dinozor, Civciv, Erkek ve Kadın. Açık konuşmak gerekirse civciv ve kadın sesleri pek düzgün çalışmıyor ben beğenmedim ama diğer ikisi sesi ayarında kalınlaştırıyor. Dinozor ve erkek efektini beğendim, arada troll amaçlı kullanıyorum.

1608935428082.png

1608935449655.png

1608935507598.png

---

Sanırım değineceğim pek bir şey kalmadı ve kulaklığın bir kaç eksisinden bahsetmek istiyorum.

1) Kulaklık pedleri çok yumuşak olmasına rağmen kulaklık pek esnek değil ve hafif de olsa baskı yapıyor, bende ağrı yapmadı fakat kafanız çok büyükse sıkıntı yaratabilir.

2) Kulaklığın uzunluğunu ayarlamak için yapılan kısım biraz kısa kalmış. Büyük ihtimal çoğu kullanıcı için yeterli olur ama bence bir eksi.

3) Aydınlatmasının değiştirilebilir olmaması.

4) Mikrofonun çıkarılabilir olmaması.

Bunlar dışında şuanlık ekleyeceğim ya da gözüme çarpan pek bir şey kalmadı. Bir sorunuz varsa seve seve cevaplamak üzere bekliyor olacağım. Umarım incelememi beğenmişsinizdir. İyi forumlar diliyorum, sağlıcakla kalın!

Not : Eğer Rampage kulaklıkların herhangi bir modelinde kulaklık pedlerinde soyulma gibi bir sorun ile karşılaşırsanız teknik servis ile iletişime geçerek 30TL (?) gibi bir miktar karşılığında pedleri yeniletebilirsiniz. ( @Rennes )

Son düzenleme:

wh1te

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
özgür küçükdoğan
İlgilendiği Kategoriler
kripto paralar,mining,OC/soğutma,donanım,borsa
Instagram
ewq_wh1te_qwe
Facebook
ozgur.kucukdogan.39
Twitter
KucukdoganOzgur
Discord
wh1te#4220
eline sağlık

• Muhteşem
Reaksiyonlar: Asag

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
kulaklığın fotoğraflarını eklersen daha güzel olacak
güzel rehber

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,594
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
saat 2 de Rampage Comfort incelemesi yayınlamak ne kadar mantıklı bilemedim kimse görmeyecek ki yarın sabah uplarsın

Top Bottom