Neler Yeni

Rap Müziğin Geldiği Son Nokta

2mApoo

80+ Silver
Batu ve C5 diyorsun, örnek olarak verdiğin kişiler Perros Blancos. Bayağı kalite farkı varmış ya. Anla artık herkes drill dinlemek zorunda değil. Benim tarzım bu değil.
İşte dakikalardır anlatmak istediğim şey şu. Herkesi aynı şeyi dinlemek ve yapmak zorunda değil. Kendinle çelişiyorsun Sagopa adam. Biraz stabil kal.

Ayrıca bir rapçiye üstad demeniz beni güldürüyor. 3-5 rap tarzıyla buradan markete bile gidemessin. Tavisyem her zmaan güncel olman :hackerman::hackerman::hackerman::hackerman:

Ahmet Öztürk

80+ Bronze
Ona bakarsan Dr Fuchs'da fazla dinlenmiyor ama Türkçe Rap'in üstad isimlerinden.
Sagopa'yla sesini en yakıştırdığım kişidir. Nakarat ustası.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşte dakikalardır anlatmak istediğim şey şu. Herkesi aynı şeyi dinlemek ve yapmak zorunda değil. Kendinle çelişiyorsun Sagopa adam. Biraz stabil kal.

Ayrıca bir rapçiye üstad demeniz beni güldürüyor. 3-5 rap tarzıyla buradan markete bile gidemessin. Tavisyem her zmaan güncel olman :hackerman::hackerman::hackerman::hackerman:
Hayır, çelişmiyorum. Benim tarzım bu değil, doğru. Ama bu tarzda şarkı dinleyen adama da sorarım yani neyini dinliyorsun diye. Senin tarzda şarkı dinlemek isteyen dinlesin, ama gidipte Sagopa'dan iyi demesin. Daha fazla cevap vermeyeceğim.

Son düzenleme:

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bir tarafta yıllarını bu müziğe vermiş insanların dinlenme sayılarını, diğer tarafta da popüler kültürün şişirmesiyle bir yerlere gelmiş rapçilerin(!) dinlenme sayılarını görüyorsunuz. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben rapte sözlerin bir anlamının kalmadığını, sadece beatlerin güzel olmasının önemsendiğini düşünüyorum.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
bak cidden söylüyorum yapay zekaya 3 5 kelime atsan daha iyi parça yazar

.RBO.

80+ Silver
Spotify🤢🤮
Mp3 dosyası 💪🏻🗿👍🏿
Kaliteli şarkıları binlerce kişi indirmiş yüzlercekez dinlemiştir onlar sayıya geçse belki milyarı bulur dinlenme sayıları

Lisser

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Lisser
Instagram
ege.rdn
Steam
https://steamcommunity.com/id/Lisser1/
Discord
lisser#0001
bak cidden söylüyorum yapay zekaya 3 5 kelime atsan daha iyi parça yazar
1669484864478.png

Yapay zeka yaptı

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Gün geçtikçe rap müzik tekdüzeleşiyor, sıkıcılaşıyor. Sadece rap müzik değil, direkt genel olarak ana akım olan türler gittikçe daha da basitleşiyor ve sıkıcılaşıyor; daha doğrusu daha da baştan savma olmaya başlıyor.

Rap müzik zaten genel olarak müzik zevkimin dışında kalıyor fakat eski parçalardan severek dinlediğim 2-3 şey var. Eski rap müziğindeki hava, kalite şuanki yeni nesil rap müzikte kesinlikle yok.

Sıkıcı, basit beatlerin üzerine saçma sapan sözlerden oluşuyor çoğu. Zevkler ve renkler tartışılmaz diyoruz ama bu tarz şeylerin neden bu kadar tuttuğunu da anlamlandıramıyorum.

Onurkotlutok05

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,926
İsim
Onur
İlgilendiği Kategoriler
Toplama bilgisayar tavsiye
Perros Blancos (*çakal-reckol ve arkadaşlarının ekibi) ekibinin Sound una bile yaklaşamaz sagopa.Mix ve beat dahil. Ayrıca tek düz beatler artık eskide kaldı. Kıyaslamaya bile girme bence.

Sen öyle sallıyorsun bu rapçilere ama yeni nesil rapçilerin bu zirveye çıkmalara sandığın kadar kolay olmadı. Hepsi sosyal medyayı ve gündemi iyi okudular , TR rapindeki eksiklikleri ve popüler olan şeylere belirlediler ve onun üzerine çalıştılar.
O çakal reckol uzi dediğin elemanlar buraya gelene kadar hayatlarından olacaklardı.
Ayrıca rapçi rapçidir. Her biri TR rapine katkı ve farklılık getiriyor. Kalitesiz olanlar zamanla eleniyor ama gerçekten farklı şeyler deneyenler hala ekmek yiyeceklerdi bu piyasadan. Benim görüşüm HERKESİN RAP YAPMASIDIR.

Kesinlikle newschool klasmanında en iyileri onlardı. Kısaca eski MOB sanatçıları diyebiliriz
MOTİVE >ALL

Klip konusunda son 1 yılda çok farklı tarzlarda deniyolar. Dediğin gibi cidden başarılı olanları var. Kısaca parayı verip kaliteli directörlerle çalışan belli
dediğin gibi bakacak olursak sadece beat dinlememiz lazım o zaman
sözlerin anlamı gayet önemli bence hadi çakalıb ekibi sagopadan daha iyi beat yapıyor,kullanıyor(ki bence değil) sözlere bakacak olursak sagopa bütün ekibi 5 e katlıyor
ayrıca türkiye de gangsta kültürü falan olmadığı için drill in altı boş kalıyor.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
CesarVialpando
Katılıyorum, sadece hak ettiği yerde değiller. Zaten bu yüzden bu cakal gibi isimlere nefret biçiyorum
Bu şarkı fena. Baneva newschooldaki en iyi isimlerden biri bana göre.

Şu Alizade mi ne ilk defa gördüm iki videosunu izledim beynimi bulamıyorum kaybettim.
Kliplerde kendini tam bir obje olarak gösteriyor dimi :D

Top Bottom