Neler Yeni

Yardım Razer klavyem kafayı yedi

Theges

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Faruk
Arkadaşımla yaklaşık birkaç ay önce üzerine sıcak çay dökme suretiyle klavyem bozuldu. Tuşlara tek sefer basmama rağmen birden çok kez harf çıkartıyordu. Bir şekilde hallettim. Ondan birkaç gün sonra klavye birdenbire ısınmaya başladı ve klavyenin tuşları eridi. Klavyenin gücünü kestim. Onun da bir şekilde üstesinden geldim. Aradan 2 ay kadar geçti. Şu an ise ışıkları kesti ve tuşlara tek sefer bastıktan sonra basılı kalıyormuş gibi sürekli basarak aynı harften sınırsız çıkartıyor. Bu klavyeyi tamir edebileceğim bir yer veya mekan (İstanbul içi) biliyor musunuz? Ya da kendi imkânlarımla yapabilir miyim? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
(Razer blacwidow v3)

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
556
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Arkadaşımla yaklaşık birkaç ay önce üzerine sıcak çay dökme suretiyle klavyem bozuldu. Tuşlara tek sefer basmama rağmen birden çok kez harf çıkartıyordu. Bir şekilde hallettim. Ondan birkaç gün sonra klavye birdenbire ısınmaya başladı ve klavyenin tuşları eridi. Klavyenin gücünü kestim. Onun da bir şekilde üstesinden geldim. Aradan 2 ay kadar geçti. Şu an ise ışıkları kesti ve tuşlara tek sefer bastıktan sonra basılı kalıyormuş gibi sürekli basarak aynı harften sınırsız çıkartıyor. Bu klavyeyi tamir edebileceğim bir yer veya mekan (İstanbul içi) biliyor musunuz? Ya da kendi imkânlarımla yapabilir miyim? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
(Razer blacwidow v3)
Çok düşük bir tamir olma ihtimali var, bu yöntemle üzerine (kola, su, çay, neskuik ve turşu suyu) dökülmüş olan klavyemi 7 kez tamir ettim. Tamamen söküyorsun, bütün her yerini su ile temizledikten sonra alkol ile temizliyorsun (devre kısımlarını kastediyorum), tamamen ıslatman lazım, fırça ile de temizlemen lazım, tuşlarının iç kısımlarına kadar alkol olduğundan emin olman lazım. Sonrasında saç kurutma makinesi ile uzunca bir süre ısıtman lazım ki alkolün çoğu uçsun, ondan sonra eğer ısıtıcın var ise ısıtıcı ile de uzunca süre ısıt ki lehimler yerine otursun (eğer sökülmüş veya oksitlenmiş ise). Sonrasında ise nemsiz bir yerde, güneşi direk almayan bir yerde devre olan kısımları bekletmen lazım, sakın direk çalıştırmaya çalışma. yaklaşık bir hafta sonra son defa saç kurutma makinesi ile bir daha üzerinden geç ne olur ne olmaz diye, en sonunda da tekrar birleştirip dua et. Bu taktik beni hiç bir zaman yüz üstü bırakmadı, ekran kartımı bile bu yöntemle tamir etmiştim her ne kadar bunu önermeselerde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,521
Üyeler
153,575
Son üye
swony
Top Bottom