Neler Yeni

Realtek Driveri Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kadir Gültekin
Merhaba,

MSI A520M-A PRO anakarta sahibim. Windows 11 Pro işletim sistemi kullanıyorum. Anakartın arka portlarına bağladığımda anakart üreticisinin sitesindeki driveri kurduğumda mikrofonum çalışmıyor. 10.0.22621.2506 Realtek Driverinde ise sorunsuzca kullanabiliyorum. Bu driveri silip bilgisayarımı yeniden kurunca otomatik olarak yüklüyor. Ama bir kaç gün sonra tekrar güncel bir driver kuruyor ve mikrofonum tekrardan çalışmıyor. Bunun çözümünü nasıl yaparım. İşlerimi vesaire de aksatıyor bu driver meselesi.

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
C-Locker
Merhaba,

MSI A520M-A PRO anakarta sahibim. Windows 11 Pro işletim sistemi kullanıyorum. Anakartın arka portlarına bağladığımda anakart üreticisinin sitesindeki driveri kurduğumda mikrofonum çalışmıyor. 10.0.22621.2506 Realtek Driverinde ise sorunsuzca kullanabiliyorum. Bu driveri silip bilgisayarımı yeniden kurunca otomatik olarak yüklüyor. Ama bir kaç gün sonra tekrar güncel bir driver kuruyor ve mikrofonum tekrardan çalışmıyor. Bunun çözümünü nasıl yaparım. İşlerimi vesaire de aksatıyor bu driver meselesi.
ayırıcı kablo ile bağlıyorsaniz mic güncel driverda calismaz bu realteklerde oluyor maalesef. mic ve kulaklik ayri ayri ise farklı sorun vardir

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kadir Gültekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ayırıcı kablo ile bağlıyorsaniz mic güncel driverda calismaz bu realteklerde oluyor maalesef. mic ve kulaklik ayri ayri ise farklı sorun vardir
Ayırıcı kablo ile bağlıyorum Asus TUF H3 kulaklığım

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kadir Gültekin
Ayni sorun bende de mevcut. eski sürüm sürücü kullanıyorum ve otomatik güncellemeyi kapatıyorum. kulaklik, anakart vs kaynaklı değil realtekler bu şekilde maalesef
Peki önereceğiniz sürücü sürümü varmı ve otomatik güncellemeyi nasıl kapatırım?

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
C-Locker
Peki önereceğiniz sürücü sürümü varmı ve otomatik güncellemeyi nasıl kapatırım?
Windows güncellemesini kapatmanız lazım hocam. windows ile gelen default sürücü ile kullanıyorum ben harici hiç bir şekilde mic çalışmıyor zaten

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kadir Gültekin
Windows güncellemesini kapatmanız lazım hocam. windows ile gelen default sürücü ile kullanıyorum ben harici hiç bir şekilde mic çalışmıyor zaten
Windows Update nasıl kapatıyoruz acaba. Bulamadım da hocam kusura bakma yordum seni de

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
C-Locker
estağfurullah hocam. ben wub isimli program var oradan kapatıyorum. googleye wub yazın cikacaktir

Top Bottom