Neler Yeni

Yardım Realtek Hd Audio Kuramıyorum

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,627
İsim
bilo
Discord
b1l0
Selam arkadaşlar , realtek hd audio indiriyorum internetten ya kurmuyor ya normal hd olmayan versiyonunu kuruyor bi türlü çözemedim ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz
Not: Kendi sitesi hariç her yerden denedim gezginler dahil ama olmadı , kendi sitesinde 30 kb ile indirdiği için indirmedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1648755634564.png

normal kuruyor bak hd kurmuyor bana hd lazım ne yapmalıyım

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Selam arkadaşlar , realtek hd audio indiriyorum internetten ya kurmuyor ya normal hd olmayan versiyonunu kuruyor bi türlü çözemedim ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz
Not: Kendi sitesi hariç her yerden denedim gezginler dahil ama olmadı , kendi sitesinde 30 kb ile indirdiği için indirmedim.

Alıntıyı görüntüle
Kendi anakartının ORİJİNAL sitesine girip, Drivers kısmında Audio seçeneğindeki Realtek sürücüsünü indir.

Alıntıyı görüntüle
İstersen anakart modelini yaz, ben bakayım.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,627
İsim
bilo
Discord
b1l0
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendi anakartının ORİJİNAL sitesine girip, Drivers kısmında Audio seçeneğindeki Realtek sürücüsünü indir.

İstersen anakart modelini yaz, ben bakayım.
msi laptop knk imzada mevcut modeli

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,627
İsim
bilo
Discord
b1l0
sağolun , fakat orada realtek audio diye gözüküyor bana realtek HD audio lazım attığınız linkteki hd mi acaba
bu arada ww10 64 bit kullanıyorum

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
sağolun , fakat orada realtek audio diye gözüküyor bana realtek HD audio lazım attığınız linkteki hd mi acaba
bu arada ww10 64 bit kullanıyorum
Benim attığım site sizin kendi Laptop üreticinizin resmi sitesi. Orada ürününüz için desteklenen en uygun driver'lar yer alıyor. Aynı sitede aşağı indiğinizde Win11 64 yerine Win10 64 seçebilirsiniz Win10 kullanıyorsanız. Neden HD değil bilmiyorum ama dediğim gibi ürününüze en uygun olan sürümleri koyarlar oraya. Eğer başka sitelerden de Realtek HD Audio indirmeye çalıştığınızda yüklenmiyorsa zaten HD versiyonu desteklenmiyordur sizin bilgisayarınızda. Teknik bilgim çok yok ama bildiklerim bunlar.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,627
İsim
bilo
Discord
b1l0
Benim attığım site sizin kendi Laptop üreticinizin resmi sitesi. Orada ürününüz için desteklenen en uygun driver'lar yer alıyor. Aynı sitede aşağı indiğinizde Win11 64 yerine Win10 64 seçebilirsiniz Win10 kullanıyorsanız. Neden HD değil bilmiyorum ama dediğim gibi ürününüze en uygun olan sürümleri koyarlar oraya. Eğer başka sitelerden de Realtek HD Audio indirmeye çalıştığınızda yüklenmiyorsa zaten HD versiyonu desteklenmiyordur sizin bilgisayarınızda. Teknik bilgim çok yok ama bildiklerim bunlar.
hocam yaklaşımınız güzel ama yeni laptop yani daha rtx 30 serisi ve 11.nesil işlemci var hd nin buna uygun olması lazım ama ne yaptıysam halledemedim ya kafayı yiyecem

Bu arada benim sorunum bu başlıkta yer alıyor farklı bir fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
hocam yaklaşımınız güzel ama yeni laptop yani daha rtx 30 serisi ve 11.nesil işlemci var hd nin buna uygun olması lazım ama ne yaptıysam halledemedim ya kafayı yiyecem

Bu arada benim sorunum bu başlıkta yer alıyor farklı bir fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.
Ben de sizin gibi düşünüyorum. Laptop özellikleriniz çok güncel, HD desteklememesi çok saçma. Dediğim gibi işin bu tarz kısımlarında pek bilgim yok, neden HD çıkmıyor bilemeyeceğim.

İkinci konuda "Ses geliştirmelerini etkinleştir" kutucuğunu kapatın.

• Beğen
Reaksiyonlar: B1L0

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,627
İsim
bilo
Discord
b1l0
Ben de sizin gibi düşünüyorum. Laptop özellikleriniz çok güncel, HD desteklememesi çok saçma. Dediğim gibi işin bu tarz kısımlarında pek bilgim yok, neden HD çıkmıyor bilemeyeceğim.

İkinci konuda "Ses geliştirmelerini etkinleştir" kutucuğunu kapatın.
ya onu kapatıp açınca seste değişiklik olmuyor denedim onu da. Hd yükleyince o menüde 5. olarak geliştirmeler sesmesi çıkıyor ordaki birkaç ayarla (gürültü önleme vs) halledebilirim belki diye düşünüyorum onun dışında aklıma gelen ve araştırdığım kadarıyla bir şey yok olmazsa yarın garantiye göndereceğim.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
ya onu kapatıp açınca seste değişiklik olmuyor denedim onu da. Hd yükleyince o menüde 5. olarak geliştirmeler sesmesi çıkıyor ordaki birkaç ayarla (gürültü önleme vs) halledebilirim belki diye düşünüyorum onun dışında aklıma gelen ve araştırdığım kadarıyla bir şey yok olmazsa yarın garantiye göndereceğim.
Umarım sorununuzu çözersiniz. Benim de benzer sorunum o tiki kapatınca çözülmüştü, ondan yazdım.

• Beğen
Reaksiyonlar: B1L0

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,627
İsim
bilo