Neler Yeni

Redmi Note 11e IMEI kayıt'tan sonra arama almıyor veya yapmıyor

ARCADE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Arda Can Demirbaş
Öncelikle selamünaleyküm. Benim ablam Xiaomi Redmi Note 11e telefonu var ve yurt dışı kayıtlıydı ve bizde dün yeni IMEI adresi yüklettik daha sonra telefon MIUI 14'ten 13'e düştü sebebini anlamadık ama sorun değildi sonra bu sabah büyükbabam beni aradı ve "ablan neden telefona bakmıyor?" diye sordu bende ablama sordum "abla, büyükbabam seni aramış neden bakmadın?" diye sonra oda dedi ki "telefon çalmadı ki" bende bir baktım hakikaten telefonu çalmamış sonra tekrar hem annemin telefonundan hem de büyükbabam ablamı aradık fakat telefon çalmıyordu bizde bu yüzden ablamdan başkalarını aramaya çalıştık ablamın telefonuda başkalarını aramadı yani normalde birisini ararken biiiiip, biiiiiip sesleri çalardı fakat o sesler çalmıyordu sonra internetten araştırdık iki farklı sonuç bulduk;
1.si: Telefonun şebeke ayarlarından 3G'den 4.5G'ye veya 4.5G'den 3G'ye almayı deneyin, diyordu denedik olmadı.
2.si: e-Devlet'ten telefonun IMEI adresini sorgulayın, diyordu bizde iki IMEI adresinin ikisini de sorguladık ve ikisi de TR kayıtlı General Mobile telefonların IMEI adresleriydi yani buradada bir sıkıntı yoktu çünkü telefona çıkma IMEI aktarmıştık. Aynı şekilde benim Redmi Note 9 telefonumada çıkma IMEI yükletmiştik fakat sorun olmamışı şimdi ablamın telefonunda neden böyle bir sorun oluştu bilmiyorum çözümü nedir veya neden kaynaklı olarak çalışmıyor size de sormak istedim.
Not: Ablam Türk Telekom'lu.

Top Bottom