Neler Yeni

(Rehber) Ray Tracing ile ilgili yanlış bilinenler

FreakyXd

80+ Silver
Öncellikle Arkadaşlar hatırlarsınız 2 Sene oluyor RTX kartlar nvidia ray tracing getirerek ilk başda Fps kayıpları oldu sonradan DLSS 2.0 Getirerek bu kayıpları önledi. bi kaç arkadaşlar 2070s aşa olma diyordu ray tracing daha yeni çıktı fps kayıplarını önledi nvidia 4K Da bile Dlss 2.0 la kayıplar önleniyor :) Bazı arkadaşlar 2060 Bile açar. Gelipde Ray tracing şey demeyin artık kayıplar önleniyor. Gelipde Artık ray tracingi kötülemeyin. yok fps kayıplarımış falan filan.

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Öncellikle Arkadaşlar hatırlarsınız 2 Sene oluyor RTX kartlar nvidia ray tracing getirerek ilk başda Fps kayıpları oldu sonradan DLSS 2.0 Getirerek bu kayıpları önledi. bi kaç arkadaşlar 2070s aşa olma diyordu ray tracing daha yeni çıktı fps kayıplarını önledi nvidia 4K Da bile Dlss 2.0 la kayıplar önleniyor :) Bazı arkadaşlar 2060 Bile açar. Gelipde Ray tracing şey demeyin artık kayıplar önleniyor. Gelipde Artık ray tracingi kötülemeyin. yok fps kayıplarımış falan filan.

Beni rtx den çok dlss teknolojisi heyecanlandırıyor
Mükemmel bir yenilik bence

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bu devirde zaten raytracing ekran kart sart. 2 sene önce beta version.
lakin oyun Software ve Hardware kapsamda. Iki tarafta ögrendi nasil raytracing birsey diye.
amd bile raytracing gecti.
Ondan haric yeni nesil konsol raytracing sahip. Bu demek oluyor ki her 2 oyun artik raytracing support destek var.

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,838
İsim
Ege
Bende RTX teknolojisi olan bir kart olsa bile kullanmazdım sanırım.
Pek böyle merakım yok.
Oyunları genelde lowda oynarım özellikle rekabetçi oyunları.
Diğer oyunları da high ayarda oynarım.
Minecraft haricinde de çok fazla bir fark görmedim arada.
Yararlı konu olmuş.

Trexsons

80+ Silver
En İyi Cevap
1
AMD lere ölüm(parantez içinde ünlem koycaktım da baktım doğru kalsın dedim)

FreakyXd

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunları fanboylara anlatamazsın işte. Güzel olmuş eline sağlık
aynen öyle. Gelipde Rx 5700 Xt rakibi 2070s demesinler artık gidipde bf5 testine bakıp konuşurlar hemen. 2060s Alırım daha iyi Rx 5700 Xt alacağıma.
untitled-1.png
relative-performance_1920-1080.png
relative-performance_2560-1440.png
power-gaming-average.png

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun
Haklısın fakat ben yine de 2070s altı RTX ekran kartı almam (alınmaz değil benim görüşüm) sebepi ise ben fps ye daha çok önem veriyorum tabi grafik de çok önemli ama zaten günümüzde çıkan oyunların çoğunun grafikleri aşırı iyi bu yüzden de RTX on ve RTX off farkı bana çok da fazla gelmiyor (minecraftı bunun dışında tutuyorum o çağ atladı)

FreakyXd

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu devirde zaten raytracing ekran kart sart. 2 sene önce beta version.
lakin oyun Software ve Hardware kapsamda. Iki tarafta ögrendi nasil raytracing birsey diye.
amd bile raytracing gecti.
Ondan haric yeni nesil konsol raytracing sahip. Bu demek oluyor ki her 2 oyun artik raytracing support destek var.
işte gelipde kötülemesinler yok fps kayıplarımış daha yeni çıktı sonuçta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

AMD lere ölüm(parantez içinde ünlem koycaktım da baktım doğru kalsın dedim)
aynen amd ciler gelipde şu teknolojiyi kötülüyorlar ya :D Bugüne kadar amd nvidia nın eline su dökemez !

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Haklısın fakat ben yine de 2070s altı RTX ekran kartı almam (alınmaz değil benim görüşüm) sebepi ise ben fps ye daha çok önem veriyorum tabi grafik de çok önemli ama zaten günümüzde çıkan oyunların çoğunun grafikleri aşırı iyi bu yüzden de RTX on ve RTX off farkı bana çok da fazla gelmiyor (minecraftı bunun dışında tutuyorum o çağ atladı)
Evet Haklisin ve Ultra settings ayarlar ve bide rtx derken. En az rtx 2070 olmali

FreakyXd

80+ Silver
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,870
Üyeler
138,427
Son üye
benyiit
Top Bottom