Neler Yeni

Render Amaçlı bilgisayar

BakiSamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Baki Samet
Bütçe
6000
Merhaba,
İşim gereği evimdeki bilgisayarı değiştirmeye karar verdim, sistemin ana amacı: Render ve Photoshop tarzı işlerde kullanacağım ara sırada oyun oynarım.
Bilgisayar toplama konusunda bilgim olmadığı ya MediaMarkt ya da Vatan'dan toplamam gerekli. (Montaj açısından)

Hazır bilgisayar ya da toplama bilgisayar olarak hangi işlemciyi koymalayım yardımcı olur musunuz?

Elimde Wraith Spire soğutucu var, intel sistem olursa soğutucu da önerir misiniz?

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,408
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Merhaba,
İşim gereği evimdeki bilgisayarı değiştirmeye karar verdim, sistemin ana amacı: Render ve Photoshop tarzı işlerde kullanacağım ara sırada oyun oynarım.
Bilgisayar toplama konusunda bilgim olmadığı ya MediaMarkt ya da Vatan'dan toplamam gerekli. (Montaj açısından)

Hazır bilgisayar ya da toplama bilgisayar olarak hangi işlemciyi koymalayım yardımcı olur musunuz?

Elimde Wraith Spire soğutucu var, intel sistem olursa soğutucu da önerir misiniz?
Gamegaraj da montaj yapıyor.
@DonanımFikir

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,343
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Gamegaraj galiba sadece İstanbul'da var, Ben Denizli'de yaşıyorum malesef.
Kargoyla geliyor. Yalnızca ekran kartını takmanız gerek. Ekran kartını takmak da en kolay kısmı kasa toplamanın güvenin bana. :)

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,408
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,343
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Mediamarkt ve Vatandan daha ucuza gelir. Yalnızca ekran kartını yerine oturtacaksınız o kadar. Videosunu atabilirim gerçekten çok basit :)

BakiSamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Baki Samet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,408
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,343
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Evet
Mesaj otomatik birleştirildi:

Videolarını gördüm de ben sakar insanım onu yapamam ya :D
İnanın benden sakar olamazsınız :D Ama tek yapmanız gerek ekran kartını oturtmak. Zaten pinler kendi kapanıyor bile. Zaten yanlış oturtma şansınız yok hocam pinler ona göre ayarlı fark edeceksinizdir. Hem daha iyi sistem toplarsınız hem korkunuzu yenersiniz :)

BakiSamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Baki Samet
İnanın benden sakar olamazsınız :D Ama tek yapmanız gerek ekran kartını oturtmak. Zaten pinler kendi kapanıyor bile. Zaten yanlış oturtma şansınız yok hocam pinler ona göre ayarlı fark edeceksinizdir. Hem daha iyi sistem toplarsınız hem korkunuzu yenersiniz :)
Deneyeyim, düşünüdüğümde vatandan alsam da ekran kartını kendim takacağım, 2. el olarak 1050Ti ve RX580 buldum onu da kendim takacağım. Öneriniz nedir?

Deneyeyim, düşünüdüğümde vatandan alsam da ekran kartını kendim takacağım, 2. el olarak 1050Ti ve RX580 buldum onu da kendim takacağım. Öneriniz nedir?
2. El ekran kartı alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Bildiğim kadarıyla 500 serisi minig yapılmış kart olabiliyor. Minig yapılıp yapılmadığını anlayabilir miyim?

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,343
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler

2. El ekran kartı alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Bildiğim kadarıyla 500 serisi minig yapılmış kart olabiliyor. Minig yapılıp yapılmadığını anlayabilir miyim?
RX580 ve 1050Ti fiyatları ne kadara buldunuz? Ekran kartını gerekli testlere sokarak öğrenebilirsiniz mining için olup olmadığını fakat rx500 serisi çok mininge maruz kalıyor ekstra dikkat gerek. Gerekli testlerin adını vs. atıcam şimdi bulup :)

BakiSamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Baki Samet
RX580 ve 1050Ti fiyatları ne kadara buldunuz? Ekran kartını gerekli testlere sokarak öğrenebilirsiniz mining için olup olmadığını fakat rx500 serisi çok mininge maruz kalıyor ekstra dikkat gerek. Gerekli testlerin adını vs. atıcam şimdi bulup :)
1050 Tİ için 900 TL'ye kadar düşebileceğini söyledi, RX 580 için de 1000 TL'ye vereceğini söyledi.

Top Bottom