Neler Yeni

Reno motorlu Merso'nun bozulması ve masrafı

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,691
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Evet enjektör dostum
Babam götürdü arabayı gelince sorucam evde değil şu an
Bizim 1.3 lineanın enjektörleri arızalandı araç su motoru gibi çalışıyordu genelde bunu kullandığın yakıttan yapar bize usta böyle söyledi 13k masrafla kurtardık biz işçilik dahil (enjektörler tamir oldu yoksa 1 enjektör için tanesine 5k falan fiyat çekicekti muhtemelen) ki 1.3 mjet motorun ömrünü biliyorsun 160k da daha bizim araçta şahsi kullanılmıştı 60k kilometredir bizde

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
Merhaba
2016 model GLA180D var elimde. Bilen bilir düşük segment olduğu için Mercedes o yıllarda 1.5 dizel Renault motor kullandı o araçta. 2-3 ay önce yoldayken araç devirlenmemeye başladı 2. vitesten 3'e geçmiyordu ne kadar bassam da sonra motor arıza yaktı.
Araç milyon kilometre gitmiş motor gibi titremeye başladı. Yakındaki sanayiye gittim cihazı bağladı usta 4. silindir arızası veriyor dedi. Ben de dedim aha s*çtık. 2-3 aydır araç yatıyor bugün tanıdık ustaya götürdüm 50 bin masraf çıkardı. Yetkili servise gitsem muayene bile 2500TL, daha ucuz olamaz zaten. Napsam bilemedim ya tamir edip satıcam ya da bilmiyorum kararsızım şu anlık.
İşin komik kısmı araç 12-13 bin kilometre yakıt olarak temizlik olarak çok iyi baktım araca. Reno motorlu Mercedes'lerden korkucaksın.
12 13bin kilometre mi?

Top Bottom