Neler Yeni

Replika Ürün Satmak Sorun Çıkarır Mı?

Lil Emr3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emre Keklikçi
Replika ürün satmak yasal değil ama bolca satan yerler ve giyen kişiler görebiliyoruz. Replika bir ürün satarsam başıma bir sey gelme olasılığı var mıdır? Ürünün replika olduğunu belirteceğim, orijinal diye satmayacağım. Örneğin; Air Force 1 (Replika)

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,508
İsim
Ümit Can
Replika olduğunu belirtip satarsanız bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Kullanıcı almadan önce ürünün replika olduğuna dair bir kere daha uyarı geçip onayını aldıktan sonra bir kopyasını alırsanız yazışmanın özellikle işi sağlama almak adına hiçbir sıkıntı olmaz.
Tabi yasal yönetmelikleri bilmiyorum ancak benim fikrimce pekte bi sıkıntı çıkacağını sanmam replika ürünü orijinal diye satanlar var senelerdir 😁

Freix

80+ Bronze
Replika ürün satmak yasal değil ama bolca satan yerler ve giyen kişiler görebiliyoruz. Replika bir ürün satarsam başıma bir sey gelme olasılığı var mıdır? Ürünün replika olduğunu belirteceğim, orijinal diye satmayacağım. Örneğin; Air Force 1 (Replika)
internette satmak sıkıntı tabi şuanda çok satan var ama riskli bir iş, atıyorum sattığın ürün replika adidas adidasdan dava yersen donuna kadar alıyorlar diye biliyorum. (satan çok bişey olmaz deme farklı yöntemleri var genelde ithal ürün gümrük malı gibi şeyler söyleyip yırtıyorlar)

Top Bottom