Neler Yeni

RGB FAN BAĞLANTISI

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
said
Selam arkadaşlar, ilk defa kendim kasayı toplayacağım ve yardımlarınızı bekliyorum :) https://tr.thermaltake.com/versa-j24-tempered-glass-rgb-edition.html kasa bu şekilde 650w 80+ kendi psu'su dahil. Anakart ise msi b450m-a Pro Max modeli. Öncelikle fan kontrolcülerini bu anakart üzerine bağlayabilirim değil mi? İkinci olarak bağladığım taktirde sanırım tek giriş yeri olacak yani çoklayıcı almam mı gerek? Son olarakta rgb kablo bağlantılarını nasıl yapmam gerek. Ayrıca kasa içerisinde dahili rgb kumanda panosu mevcut, tam olarak işlevi nedir? Bu konularda ihtiyacım olan ne varsa yazarsanız çok sevinirim ^^

Ekler

• kasa.png
    kasa.png
    440.7 KB · Hit: 921

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Fan kontrolcüsü derken RGB kontrolcüsünden bahsediyorsanız kontrolcüyü anakarta takamazsınız, kaldı ki anakartta da RGB girişi yok. Anakartta 1 adet kasa fanı girişi var ama dediğiniz gibi fan splitter kabloları var, onlardan biri işinizi görür. RGB kablo bağlantılarını kasanın kendinde dahil olan RGB kontrolcüsüne takacaksınız.

ErnGnc

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Eren
Selam arkadaşlar, ilk defa kendim kasayı toplayacağım ve yardımlarınızı bekliyorum :) https://tr.thermaltake.com/versa-j24-tempered-glass-RGB-edition.html kasa bu şekilde 650w 80+ kendi PSU'su dahil. Anakart ise MSI b450m-a Pro Max modeli. Öncelikle fan kontrolcülerini bu anakart üzerine bağlayabilirim değil mi? İkinci olarak bağladığım taktirde sanırım tek giriş yeri olacak yani çoklayıcı almam mı gerek? Son olarakta RGB kablo bağlantılarını nasıl yapmam gerek. Ayrıca kasa içerisinde dahili RGB kumanda panosu mevcut, tam olarak işlevi nedir? Bu konularda ihtiyacım olan ne varsa yazarsanız çok sevinirim ^^
zaten görselde görünene göre içinden kontrolcü çıkıyor çoklayıcı anakartına bağlayıp anakarttan kontrol edebilirsin yada kumandası var yazıyor galiba kumanda ile kontrol edebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
said
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fan kontrolcüsü derken RGB kontrolcüsünden bahsediyorsanız kontrolcüyü anakarta takamazsınız, kaldı ki anakartta da RGB girişi yok. Anakartta 1 adet kasa fanı girişi var ama dediğiniz gibi fan splitter kabloları var, onlardan biri işinizi görür. RGB kablo bağlantılarını kasanın kendinde dahil olan RGB kontrolcüsüne takacaksınız.
zaten görselde görünene göre içinden kontrolcü çıkıyor çoklayıcı anakartına bağlayıp anakarttan kontrol edebilirsin yada kumandası var yazıyor galiba kumanda ile kontrol edebilirsin
Kusura bakmayın fazla detaylı bilgiye sahip değilim. Anladığım kadarıyla fanların rgb kablolarını kasa içerisindeki dahili rgb kumanda panosuna, power kablosunu fanlara güç gelmesi için ise çoklayıcı ile anakart üzerine takacağım değil mi?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Kusura bakmayın fazla detaylı bilgiye sahip değilim. Anladığım kadarıyla fanların RGB kablolarını kasa içerisindeki dahili RGB kumanda panosuna, power kablosunu fanlara güç gelmesi için ise çoklayıcı ile anakart üzerine takacağım değil mi?
Aynen öyle. Doğru anlamışsınız.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Son olarakta çoklayıcı ile örneğin 3 çıkış elde ediyorum öndeki 3 fanı anakart üzerine yaptım 4. fan ise arkadaki egzoz fan bunun bağlantısını da sata kablosu ile PSU'ya mı yapacağım
Yok hayır, o da 3 pinli fan güç kablosuna sahip olduğu için onu da anakarta takmanız gerekir, daha iyi olur yani. İnternette 1 fan girişini 4 fan girişine çeviren splitter'lar var, onlardan birini alın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
said
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yok hayır, o da 3 pinli fan güç kablosuna sahip olduğu için onu da anakarta takmanız gerekir, daha iyi olur yani. İnternette 1 fan girişini 4 fan girişine çeviren splitter'lar var, onlardan birini alın.
Anladım hocamm çok teşekkür ederim:) gerçekten baya kafama takılmıştı bu olay :/ 4 ününde tek girişten verilmesi bir problem yaratmaz değil mi?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Anladım hocamm çok teşekkür ederim:) gerçekten baya kafama takılmıştı bu olay :/ 4 ününde tek girişten verilmesi bir problem yaratmaz değil mi?
Şöyle diyeyim sorun çıkan da var çıkmayan da var. 4 fan da aynı girişten güç alacağı için bir şey olabilir de olmayabilir de. Kaliteli olduğunu bildiğiniz bir markanın söylediğim kablosundan varsa ondan tercih edebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
said
Şöyle diyeyim sorun çıkan da var çıkmayan da var. 4 fan da aynı girişten güç alacağı için bir şey olabilir de olmayabilir de. Kaliteli olduğunu bildiğiniz bir markanın söylediğim kablosundan varsa ondan tercih edebilirsiniz.
Peki sizin bi öneriniz var mı? Pek bilgim yok bu konu hakkında

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,810
Üyeler
140,555
Son üye
ozgurefe
Top Bottom