Neler Yeni

RichyRich ile tanışın :) 9 GPU mining Rig

Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Siyah Limon
Merhabalar,

Uzun sürelik bir araştırma ve 1 yıla yakın mining tecrübesi sonucu tüm kartlarımı tek 1 omurga üstünde toplayarak hem elektrik tüketimini düşürmüş oldum hemde tek sistemle 2-3 windows makinaya bağlanmaktansa tek sistemi telefon/laptop üzerinden rahatça kontrol edebilir duruma geldim.

Sistemdeki tüm parçaları sıfır kullandım ve minimum 2 yıllık bir stabil geliri hedefledim kurarken.

1. Aşama : BIOS ayarları ve Hiveos ayarları için tek kart takıp ayarları kaydedip sistemi komple kapatıyoruz.
1634938546485.jpeg

2. Aşama : Kartları birden değil yavaş yavaş ekliyoruz böylece PSU da bir aşırı yük binmesi var mı yok mu bunu görebiliyoruz.

1634938599386.jpeg

3. Aşama : Tüm kartlarımızı takıp sistemimizi başlatıyoruz ve Hiveos kısmından cüzdan/Trex miner ayarlarımızı yapıyoruz. Resimde 6. ve 7. gpu lar yok çünkü onlar sonradan kargodan geldi.

1634938688344.jpeg

4. Aşama : 7. Ekran kartını takmayı sağlayan parçamızı kargodan teslim alıyoruz ve anakarta takıyoruz.
1634938726715.jpeg

5. Aşamamız ise arkamıza yaslanıp aylık güzel kazancın tadını çıkartıyor ve 2. 7 li rigimiz için yatırım fırsatlarını kovalıyoruz :)

1634938789039.jpeg

İyi forumlar :)

Sagittarius

80+ Silver
Merhabalar,

Uzun sürelik bir araştırma ve 1 yıla yakın mining tecrübesi sonucu tüm kartlarımı tek 1 omurga üstünde toplayarak hem elektrik tüketimini düşürmüş oldum hemde tek sistemle 2-3 windows makinaya bağlanmaktansa tek sistemi telefon/laptop üzerinden rahatça kontrol edebilir duruma geldim.

Sistemdeki tüm parçaları sıfır kullandım ve minimum 2 yıllık bir stabil geliri hedefledim kurarken.

1. Aşama : BIOS ayarları ve Hiveos ayarları için tek kart takıp ayarları kaydedip sistemi komple kapatıyoruz.
Alıntıyı görüntüle

2. Aşama : Kartları birden değil yavaş yavaş ekliyoruz böylece PSU da bir aşırı yük binmesi var mı yok mu bunu görebiliyoruz.

Alıntıyı görüntüle

3. Aşama : Tüm kartlarımızı takıp sistemimizi başlatıyoruz ve Hiveos kısmından cüzdan/Trex miner ayarlarımızı yapıyoruz. Resimde 6. ve 7. gpu lar yok çünkü onlar sonradan kargodan geldi.

Alıntıyı görüntüle

4. Aşama : 7. Ekran kartını takmayı sağlayan parçamızı kargodan teslim alıyoruz ve anakarta takıyoruz.
Alıntıyı görüntüle

5. Aşamamız ise arkamıza yaslanıp aylık güzel kazancın tadını çıkartıyor ve 2. 7 li rigimiz için yatırım fırsatlarını kovalıyoruz :)

Alıntıyı görüntüle

İyi forumlar :)
Isin bitince birini var

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,183
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Kartların modeline de değinseydiniz bi zahmet ?

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Hocam sen ne anlattın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Siyah Limon
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Isin bitince birini var
2 yıl beklerim dersen olur 1 kartı sana verebilirim çünkü o zamana yeni kartlar çıkacaktır ve bunlar kazım yapamaz hale gelecektir DAG size dan dolayı 6gb kartlar yeterli olmaz. (Zaten ethereum yakın gelecekte bitecek madenciliğe.)

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,183
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Herşeyide ben söylemiyim dimi ? Kartları bilenler tek tek sayabilir. Bu işlerde kartın model/markasını 100 metre uzaktan bilen adamlar tanıdım bu işin genius'ı olmuşlar.
Evet bir zahmet söyleyin, kartların üstünde RTX yazıyor zaten hangisinin TUF olduğunu hangisinin de VENTUS olduğunu görecek göze sahibim.
Ancak ne yazık ki kartların içini okuyamıyorum o kadar geliştiğimde sizden model istemeyi bırakırım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Siyah Limon
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sen ne anlattın.
Boşver karışık şeyler bunlar :) (Aşama aşama bir rigin nasıl devreye alındığı tabi yüzeysel olarak.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet bir zahmet söyleyin, kartların üstünde RTX yazıyor zaten hangisinin TUF olduğunu hangisinin de VENTUS olduğunu görecek göze sahibim.
Ancak ne yazık ki kartların içini okuyamıyorum o kadar geliştiğimde sizden model istemeyi bırakırım.
Bakır boru MSI ise = Ventus XS 1660ti
Metal boru MSI ise ve RTX yazarsa = 2060 GP edition
1 Güç girişli bir asus tuf görürsen bu direk RTX3060 dır. Başka şansı yok.
1 güç girişli bir gigabyte mat renk gördüğünde bilki o kart 1660ti dır. Gibi Gibi :)

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,183
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Boşver karışık şeyler bunlar :) (Aşama aşama bir rigin nasıl devreye alındığı tabi yüzeysel olarak.)

1 güç girişli bir gigabyte mat renk gördüğünde bilki o kart 1660ti dır. Gibi Gibi :)
Total hashrate kaç oluyor ? oc ve uv ayarlarını yaptınız mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Siyah Limon
Total hashrate kaç oluyor ? oc ve uv ayarlarını yaptınız mı ?
Hepsini ince ince ilmek ilmek dokudum merak etme :) Hatta garip gelebilir şöyle bir olayıda başardık.
1634941242910.jpeg

3060 ile Riser üzerinde Linux işletim sisteminde :) Normalde sadece windowsda oluyordu oda 470.05 driver ile biz biraz işin fantazisine kaçtık galiba :alien:

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Anladım hocam. Bu konuları bilmediğimden sordum kolay gelsin.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Hepsini ince ince ilmek ilmek dokudum merak etme :) Hatta garip gelebilir şöyle bir olayıda başardık.
Alıntıyı görüntüle

3060 ile Riser üzerinde Linux işletim sisteminde :) Normalde sadece windowsda oluyordu oda 470.05 driver ile biz biraz işin fantazisine kaçtık galiba :alien:
Aylık kazancın ne kadar? İleride eth 2.0 gelince planın nasıl olacak?

Top Bottom