Neler Yeni

Rtx 2070'li laptop alacağım. Monster, casper ve gamegaraj arasında kaldım. Yardım??

Marimera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Boğaç gurur
Rtx 2070 ekran kartlı laptop bakıyorum. Fiyatlarının da makul olmasından dolayı
1) monster tulpar t7 v19.7
2) casper excalibur g900
3) gamegaraj felix arasında kaldım.

casper ve gamegaraj i7 10750h işlemci kullanırken monster i7 10870h işlemci kullanıyor. 10870h daha güçlü bir işlemci olmasına rağmen çok daha fazla ısındığı söyleniyor.

bunların yanında asus rog strix serisinde bu seviyede laptop yaklaşık 3bin tl daha pahallı. O yüzden asus konusunda emin değilim.

msi laptoplarda bu seviyede bir model bakarsak fiyat 20binlere çıktığından direkt eledim. Sonuçta 17binleri de aşmamak istiyorum.

monster'ın mekanik klavyesi cezbetti beni ve bu kasa hakkında çok sıkıntı yok. Ama nerede okuduysam mutlaka birkaç kişi ölü piksel nedeniyle yeni gelen laptoplarını servise yolladığını söylüyor.

gamegaraj felix serisi msi gl65 serisi ile aynı kasa deniliyor. Ama içindeki soğutma düzeneğinin kalitesi de aynı mı emin değilim.

Anlayacağınız kafam çok karıştı. Doğru laptop almam konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Techno08

80+ Gold
Şimdi şöyle: bu cihazların hepsi ısınıyor öncelikle bu konuyu belirteyim. Kalite olarak Casperi direk ele, monsterin bu kasası kaliteli diğerlerine göre ama çok ısınıyor, gamagarajında malzeme kalitesi iyi . Ben olsam monster tulpar alırdım ve altına soğutucu takardım. Ama ben riske girmem ve kasa olarak daha kalitesini istiyorum dersen gamegaraj tabii ki de. Aslında hangisi ucuzsa onunla bence ( Casper hariç)

Dolar Bey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,218
İsim
Mehmet Alp Uzun
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar
Discord
Dolar#9411
Bugün öğrendim kasa kalitesinin ne kadar önemli olduğunu.
Casper geç ısınma sorunu var boşta 80 derece görüyor
Msi alabilirsin ama kullanmadığımdan bir şey diyemem güzel gibi.
Monster alabilirsin ama kasa plastik ise sakın alma. Bende var plastik kasalı monster ama ne kadar kaliteli olursa olsun bilgisayar esniyor ve ekranı hafif alt kısmından ittirip kavisli yapabiliyorsun : )

Marimera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Boğaç gurur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi şöyle: bu cihazların hepsi ısınıyor öncelikle bu konuyu belirteyim. Kalite olarak Casperi direk ele, monsterin bu kasası kaliteli diğerlerine göre ama çok ısınıyor, gamagarajında malzeme kalitesi iyi . Ben olsam monster tulpar alırdım ve altına soğutucu takardım. Ama ben riske girmem ve kasa olarak daha kalitesini istiyorum dersen gamegaraj tabii ki de. Aslında hangisi ucuzsa onunla bence ( Casper hariç)
Gamegaraj soğutma konusunda daha mı iyi? İnternette kullanıcı incelemesi bulamadım. O yüzden de biraz çekiniyorum.

aslında hangisiyle daha rahat oyun oynayabileceksem onu almak istiyorum. Kasanın tipinden çok soğutması en başarılı olsun ki, uzun süreli oynamada performans düşmesini en az yaşayayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bugün öğrendim kasa kalitesinin ne kadar önemli olduğunu.
Casper geç ısınma sorunu var boşta 80 derece görüyor
Msi alabilirsin ama kullanmadığımdan bir şey diyemem güzel gibi.
Monster alabilirsin ama kasa plastik ise sakın alma. Bende var plastik kasalı monster ama ne kadar kaliteli olursa olsun bilgisayar esniyor ve ekranı hafif alt kısmından ittirip kavisli yapabiliyorsun : )
Çoğunun kasa plastik ama. Ekranın olduğu taraf değişebiliyor ama çoğunda alt kasa plastik değil mi?

Dolar Bey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,218
İsim
Mehmet Alp Uzun
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar
Discord
Dolar#9411
Gamegaraj soğutma konusunda daha mı iyi? İnternette kullanıcı incelemesi bulamadım. O yüzden de biraz çekiniyorum.

aslında hangisiyle daha rahat oyun oynayabileceksem onu almak istiyorum. Kasanın tipinden çok soğutması en başarılı olsun ki, uzun süreli oynamada performans düşmesini en az yaşayayım.

Çoğunun kasa plastik ama. Ekranın olduğu taraf değişebiliyor ama çoğunda alt kasa plastik değil mi?
alt kasa plastik ve monitör kısmıda plastik çok kötü bir şey monster ın ancak fiyatı uygunsa al yoksa alma

Radeon RX 5500M

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Radeon RX 5500M
Fenix alın arkanıza yaslanın. Gamegarajın dediğine göre msi dragon center yazılımının modifiye edilmiş hali önümüzdeki aylarda fenix laptoplara gelecek.

Techno08

80+ Gold

hepsi ısınıyor ama malzeme kalitesi olarak fenix derim ben.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Ben monster tulpar tercih ederdim 🤞

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,686
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Bence direkt Tulpar al geç, satış sonrası ilgiai çok iyi ama Gamegaraj bir tık daha kaliteli. Hangisi uygunsa onu al derim, fazla fark yoksa Gamegaraj derim

Marimera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Boğaç gurur
Gamegaraj fenix de beni çekiyor şuan. Monster'dan uzaklaşmaya başladım gibi. Özellikle msi gl65 ile aynı kasa olması tercih edilesi bir durum. Ama kafamda birkaç soru var.

inceleme videosunda cihaz kasasının full plastik olduğu söyleniyor. Bu bir dezavantaj olmaz mı?

şarj girişi laptopun sağ tarafında konumlanmış. mouse kullanımına engel olur mu? Msi gl65'de de aynı durum olduğundan illa bildikleri vardır diye düşünüyorum.

inceleme videosunda oyun sırasında 93-94 dereceleri görüyor. Bu sıkıntılı bir durum oluşturmaz mı?

son olarak sitesinde ram 2933mhz olduğu yazıyor ama inceleme videosunda kasayı söküp baktığında 2666mhz olduğunu söylüyor. Hangisi doğru?

Bence direkt Tulpar al geç, satış sonrası ilgiai çok iyi ama Gamegaraj bir tık daha kaliteli. Hangisi uygunsa onu al derim, fazla fark yoksa Gamegaraj derim
Monster'dan sırf ölü piksel yüzünden korkuyorum. Bir de 10870h işlemcilerin çok ısındığı söyleniyor. Yoksa v19.7 çok güzel gözüküyor. Hele ki mekanik klavye ile.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mustafa Akbulut
Rtx 2070 ekran kartlı laptop bakıyorum. Fiyatlarının da makul olmasından dolayı
2) casper excalibur g900

casper ve gamegaraj i7 10750h işlemci kullanırken monster i7 10870h işlemci kullanıyor. 10870h daha güçlü bir işlemci olmasına rağmen çok daha fazla ısındığı söyleniyor.

bunların yanında asus rog strix serisinde bu seviyede laptop yaklaşık 3bin TL daha pahallı. O yüzden asus konusunda emin değilim.

msi laptoplarda bu seviyede bir model bakarsak fiyat 20binlere çıktığından direkt eledim. Sonuçta 17binleri de aşmamak istiyorum.

monster'ın mekanik klavyesi cezbetti beni ve bu kasa hakkında çok sıkıntı yok. Ama nerede okuduysam mutlaka birkaç kişi ölü piksel nedeniyle yeni gelen laptoplarını servise yolladığını söylüyor.

gamegaraj felix serisi msi gl65 serisi ile aynı kasa deniliyor. Ama içindeki soğutma düzeneğinin kalitesi de aynı mı emin değilim.

Anlayacağınız kafam çok karıştı. Doğru laptop almam konusunda yardımcı olabilir misiniz?
https://www.hepsiburada.com/msi-gf6...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-hbv000019dcxo
bunu al derim 3060 var içerisinde

2) casper excalibur g900

bunların yanında asus rog strix serisinde bu seviyede laptop yaklaşık 3bin TL daha pahallı. O yüzden asus konusunda emin değilim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,439
Üyeler
149,028
Son üye
yusufmehmett
Top Bottom