Neler Yeni

Rtx 2080 Süper Ryzen 7 3700X Fps Drop [İTOPYA]

Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Sevgi zengi
arkadaşlar ilk öncelikle sa bu benim 2. bilgisayar Kasası alışım ve inş sorunsuz montajlanıp gelır demiştim ama malesef yine öyle olmadı dün sistem geldi ekran kartı taktım vs güncelledim herşeyi sonra oyuna gırıyım dedım fortnıte msı after burner açtım değerleri görmek için bi baktım fps drop yıyorum 1920 1080p ultra heşey ryzen 7 3700X Rtx 2080 süper gigabyt gaming oc 8 gb versiyonu var ısınmada sorun yok ekran kartı fanları 60 da calısıyor mask 71 dereceyı gecmedı ıslemcı 80 dereceyı gecmedı gpu kullanımı 95 den uçaktan atlarken yada oyun başlarken gpu 70 80 bı anda ınıyor ındıgınde fps drop yada fps düşüklülüğü yaşıyorum sizce napayım ve oyuna girerken kasadan cızz tızzz dıye sesler gelıyor itopyayı arayıp yollasam mı baksalar mı kasaya sızce napayım bütün önerilerinize açığım . Abdullah Hacıgül Mehmet Yılmaz
1598052335690.png

Başka oyunlarda da böyle mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada paranızla rezil olmak ne alaka?

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
1- FPS dropu sadece oyun başında uçakta yere inerken yaşıyorsan bu normal bir durum bende de oluyor.
2- Cızz Tızz sesleri muhtemelen ekran kartında Coil Whine ses sorunu mevcut bunun sisteme ekran kartına bir zararı yok güncel güçlü kartların çoğunda bu mevcut önemli olan seni rahatsız edip etmemesi.

Bu arada "Rezil Olmanız" yazmak yerine derdinizi daha anlaşılır anlatırsanız insanlar size o kadar rahat yardımcı olur.

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
Bunda yapılacak bir şey yok Fortnite gibi oyunlarda bu işlemciyle bu ekran kartı darboğaz yapıyor işte 1080p’de ama AAA oyunlarda böyle bir şey başına gelmez.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Öncelikle MemTest86 yap, sonra aynı anda Prime95 Blender ve Furmark 2K 8X MSAA testi aç, ekranda Furmark testi tam ekran şeklinde dursun. MemTest86'yı BİOS'tan yapıcaksın. Prime95 ve Furmark testini 5 saat açık bırak. Baktın PC'ye bir şeyler oldu önce sadece Prime95 testi yap(2-3 saat yeter) Sorun olmaz ise 3-4 saat Furmark 2K 8X MSAA testi yap.

Bu şekilde hatanın neyden kaynaklı olduğunu anlarız.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Anaaa, ekran kartında coil whine varmış, ben ekran donup cızzz sesi geliyor sandım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Sevgi zengi
Başka oyunlarda da böyle mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada paranızla rezil olmak ne alaka?
düzelttim :d ets 2 de ölçekleme 400 ultra her şey 110 150 fps arası cıvarı öyle fps drop görmedım acıkcası ama ekran kartından bıraz ses gelıyo cızz tızzz diye

Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Sevgi zengi
1- FPS dropu sadece oyun başında uçakta yere inerken yaşıyorsan bu normal bir durum bende de oluyor.
2- Cızz Tızz sesleri muhtemelen ekran kartında Coil Whine ses sorunu mevcut bunun sisteme ekran kartına bir zararı yok güncel güçlü kartların çoğunda bu mevcut önemli olan seni rahatsız edip etmemesi.

Bu arada "Rezil Olmanız" yazmak yerine derdinizi daha anlaşılır anlatırsanız insanlar size o kadar rahat yardımcı olur.
teşşekkür ederim yanıtınız için uçaktan ınerken bazen oluyor fps drop bazen olmuyor yere indiğimdede oluyor fps drop

Top Bottom