Neler Yeni

Rtx 3050 Kart İle Sistem Toplama

gamuza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Batuhan Alat
Fikir sahibi olan ve yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yakınlarda 3060-3060ti ekran kartı kovalarken dün Asus Ph 3050 tek fan kartı türkiye garantili şekilde 4489 a alma şansı yakaladım ve aldım. O yüzden düşüncem şu ki, bukadar ucuza yakalamışken yan bileşenleri çok daha iyi dizip 1-2 sene sonrası sadece ekran kartını değiştirip yola devam edebilecek gibi dizmek istiyorum. Zaten genellikle online oyunlar (fps,mmo vb..) oynarım, single çok ilgimi çekmez. 3060 bile fazla gelecekti ama almışken tam alalım diye düşündük fakat 3050 çok uyguna geldi.

Kendi 1060 i5-8400 lü sistemimi (zamane en fp sistem sayılabilir) bütün parçaları dahil 6-7 ay önce sattığım için kasasından monitörüne kadar tekrardan toplayacağım. Sizden istediğim öneri; ileride 3060 ti ile sıkıntı yaratmayacak (hatta 3060 ti ile en uyumlu, performanslı çalışacak), bir yan bileşen önerisi.

İşlemci kanadında i5-11400f ve ryzen 5 5600x var, aklımda ileriye dönük ve online oyunların işlemci ağırlıklı olması sebebiyle 5600x düşünüyorum. 3050 ile verimli çalışır mı?

Anakart hakkında gerçekten bilgim yok, fakat gaming uzantılı, 4000mhz ve üstü anakartlar 5600x seviyesinde oluyor herhalde.

Ram konusunda cl18 3800 cl16 3200 arasındayım, hangisi daha performanslı hala araştırmalarım sürüyor

Ssd tarafında m2 hiç kullanmadım, önerilere açığım.

Psu tarafında da önerilere açığım

Hava soğutma mı sıvı soğutma mı tartışmalarını takip etmedim, bu konuda da bilgim yok. Eski bilgisayarımda hava tipi Akasa Venom Vodooo kullanıyordum, sıvıya gerek var mı 5600x için, önerilere açığım.

Genel anlamıyla böyle, unuttuğum bir yan bileşen varsa hatırlatırsanız sevinirim. Herkese iyi forumlar.

Top Bottom