Neler Yeni

RTX 3050 laptopta LoL düşük fps

ahmetsglk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ahmet Sağlık
R5 5600h
RTX 3050
8 GB ram
Arkadaşlar LoL'de oyunun ortalarına doğru 80'e kadar düşüyor. Bu sorunun çözümü nedir? CS:GO'da 300 FPS alıyorum, valorantta 140+FPS alıyorum ama LoL'de alamıyorum, kafayı yiyeceğim yok mu bu sorunun çözümü?

NVIDIAFAN

80+
Bilgisayar ne zaman alındı?
Hiç bakım yapıldımı?
Oyun içi sıcaklık değerlerini paylaşırsanız biraz daha aydınlanırız

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
R5 5600h
RTX 3050
8 GB ram
Arkadaşlar LoL'de oyunun ortalarına doğru 80'e kadar düşüyor. Bu sorunun çözümü nedir? CS:GO'da 300 FPS alıyorum, valorantta 140+FPS alıyorum ama LoL'de alamıyorum, kafayı yiyeceğim yok mu bu sorunun çözümü?
Hocam laptopları şarda kullanmayınca baya bi performans düşüşü oluyor eğer laptop şarda değilse şaraja takıp deneyin bi

Cihangir

80+ Gold
Hocam laptopları şarda kullanmayınca baya bi performans düşüşü oluyor eğer laptop şarda değilse şaraja takıp deneyin bi
laptoplar şarjda kullanılması gerekir yoksa oyun oynanmaz hale geliyor

ahmetsglk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ahmet Sağlık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam şarjda zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayar ne zaman alındı?
Hiç bakım yapıldımı?
Oyun içi sıcaklık değerlerini paylaşırsanız biraz daha aydınlanırız
Sıcaklık değerim LoL'de işlemci 68 derecelerde seyrediyor. ekran kartı 62 derecelerde seyrediyor. Bilgisayarı alalı 2 hafta oldu. Far Cry 6 1080P Ultra'da 60 FPS
Valorant 1080P yüksek ayarlar 130-180 FPS
CS:GO 720P düşük ayarlar 250+ FPS alıyorum. Sadece LoL'de yaşıyorum şu sorunu. Eski bilgisayarlarımda da öyleydi, hep lolde bu tarz sorunlar yaşadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

laptoplar şarjda kullanılması gerekir yoksa oyun oynanmaz hale geliyor
Ek olarak Acer'de öyle bir sorunla karşı karşıya kalmadım. Geçen şarja takmayı unutup Valorant girmişim mesela, FPS değerlerim aynıydı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert Can Başar
Ben de aynı modeli kullanıyorum. 8 gb ram yetersiz kalıyor. Aynı sorunu ben de yaşadım ve 8 gb ram daha ekleyerek problemi çözdüm. Oyun performansı 2 kat arttı diyebilirim.

ahmetsglk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ahmet Sağlık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de aynı modeli kullanıyorum. 8 gb ram yetersiz kalıyor. Aynı sorunu ben de yaşadım ve 8 gb ram daha ekleyerek problemi çözdüm. Oyun performansı 2 kat arttı diyebilirim.
Sadece LoL'de mi arttı yoksa diğer tüm oyunlarda arttırabildiniz mi hocam?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert Can Başar
LoL oynamıyorum ama diğer oyunlarda aşırı fark etti. LoL'de de aynısı olacaktır.

Top Bottom