Neler Yeni

RTX 3060 mı tercih etmeliyim RX 6650 XT mi ?

Hangisini almalıyım

• Oy kullanan toplam üye
    13
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,755
İsim
Murat Orhan
Hocam nasıl hiç birşeyi dinleme diyorsunuz anlayamadım kendim AMD kullanıcısıyım ve memnun değilim cidden sorunlu bu AMD driverları he sorun yaşar yaşamaz orası şans işi kendi kararına kalmış ben şu an alıcak olsam 3060 alırdım sırf biraz daha fazla performans için AMD tercih etmezdim ama dediğim gibi kendi kararı.
Kardeşim ben de amd kullanıcısıyım ve çok memnunum ona bakarsan?

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,468
İsim
Mehmet Çelik
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Kardeşim ben de amd kullanıcısıyım ve çok memnunum ona bakarsan?
Demek ki şans işi hocam ben kendi kararına bırakıyorum bence burada önemli olan tercih meselesi net bir şekilde birine daha iyi dememiz mümkün değil çünkü biri saf performans olarak daha güçlü ama sorun çıkartma ihtimali var.

MacWix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
HAYRETTİN KÖNEŞ
Sadece oyun oynayacağım ve 1080pde ultra ayarlarda elden ring, god of war, rdr 2 gibi oyunları ultrada oynamak istiyorum. Hangisini tercih etmeliyim ve neden ?
İşlemcim ryzen 5 5500.
Performans olarak her türlü 6650xt daha güçlü bir kart, tercihim bu olurdu

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,999
İsim
uwu
Hocam 6650 XT saf performans olarak daha güçlü ama benim kişisel görüşüm 3060 almanızdan yana çünkü bu AMD'nin driver problerimden bıktım kendimde AMD ekran kartı kullanıyorum ama keşke alırken biraz daha fazla verip Nvidia alsaydım.
hocam konunuza cevap verdim hemen patlamayın burda
Sadece oyun oynayacağım ve 1080pde ultra ayarlarda elden ring, god of war, rdr 2 gibi oyunları ultrada oynamak istiyorum. Hangisini tercih etmeliyim ve neden ?
İşlemcim ryzen 5 5500.
3060ti rakibini 3060 la kıyaslamak?

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,513
İsim
ismail
Ben 3060 tercih etmiştim. Bütçe varsa 3060ti düşünülebilir. İnsanın uğraşası gelmiyor amd driver sorunlarıyla. Hem para verip hemde sürekli driver sorunu çekesim gelmemişti.Zamanında yeterince çektirdi amd sağolsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan Evran
Ya bırak nereye her türlü 3060? RX 6600 bile 3060 ile aynı performans zaten burada 6650XTden bahsediyoruz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

6650 XT al hocam her türlü daha iyi.
amd driverları her zaman sorun yaratıyor zaten ekonomi ilerde daha da kötüleşcek alcaksa en iyisini alsın xt kullanan arkadaşlarım var cocuklar kışın doğalgaz açmam artık diyor gidipte yanlış bilgi verme alacka iyisi alsın bi kere alsın

ChristianSerratos

80+ Silver
3060 12 gb mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,755
İsim
Murat Orhan
amd driverları her zaman sorun yaratıyor zaten ekonomi ilerde daha da kötüleşcek alcaksa en iyisini alsın xt kullanan arkadaşlarım var cocuklar kışın doğalgaz açmam artık diyor gidipte yanlış bilgi verme alacka iyisi alsın bi kere alsın
Alakası yok hocam yanlış bilgiyle falan RTX serisinin üst model kartları bile daha çok ısınıyor bilip bilmeden konuşma.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan Evran
Alakası yok hocam yanlış bilgiyle falan RTX serisinin üst model kartları bile daha çok ısınıyor bilip bilmeden konuşma.
aile evinde 4060ti kullanıyordum ve odam mutfakla bitişik odamda pencere olarak sadece mutfaga girip çıkabilidim havasız bi odam var bi kere bile ekran kartımın ust derecelerde ısındığını görmedim öğrenci evinde rtx 3060 kullanıyorum ve bu ekran kartı bile cok ısınmıyor sırf okul arkadaşlarım cok masrafa girmiyim diyip amd ekran kartları aldı cocuklarla beraber doğalgaz pedeklerini kapattık nasıl olsa ekran kartı var diye ısınma her zaman dert olmuştur driverları bile sıkıntı olan bi ekran kartından bahsediyoruz türkiyede yaşıyoruz arada 2-3 binlik fark var bu kucuk fark değil ama alıncaksa iyisi alınmalı ve uzun sure kullanılmalı

Allmuted

80+ Bronze
Wattman gelince sana da pişmanlık hissi gelmesini istiyorsan amd al. Yok ben kafam rahat takılıcam diyosan nvidia al geç
(6000 serisinde wattman olmaz veya ayar çekmen gerekir öyle düzgün çalışıyor diyen fanboylar gelir şimdi)

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,755
İsim
Murat Orhan
aile evinde 4060ti kullanıyordum ve odam mutfakla bitişik odamda pencere olarak sadece mutfaga girip çıkabilidim havasız bi odam var bi kere bile ekran kartımın ust derecelerde ısındığını görmedim öğrenci evinde rtx 3060 kullanıyorum ve bu ekran kartı bile cok ısınmıyor sırf okul arkadaşlarım cok masrafa girmiyim diyip amd ekran kartları aldı cocuklarla beraber doğalgaz pedeklerini kapattık nasıl olsa ekran kartı var diye ısınma her zaman dert olmuştur driverları bile sıkıntı olan bi ekran kartından bahsediyoruz türkiyede yaşıyoruz arada 2-3 binlik fark var bu kucuk fark değil ama alıncaksa iyisi alınmalı ve uzun sure kullanılmalı
RTX 4060ti dediğin kart 160w tdp çekiyor RX6700den 15w daha az ona bakarsan RX6700 daha serin çalışıyor. TDP farkını göz önünde bulundurarak yorum yaparsan sevinirim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,024
Üyeler
156,425
Son üye
Faruköse
Top Bottom