Neler Yeni

Çözüldü✓ rtx 3060 r5 3600 için 500w Yeterli mi ?

Eternity

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Doğukan Öz
Öncelikle merhaba, hali hazırda kullandığım gpu rx580 ve rtx 3060 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Zalman 500w-le Psu kullanıyorum, psu rtx 3060 için yeterli olur mu? İnternette kimi kısım yeterli derken kimi kısım yeterli değil diyor. r5 3600 65w harcıyor, sanırsam 3060 yükte max 170-200 w civarı gereksinim duyuyor, bu durumda hayli hayli yetiyor. İdaretenlik 500w psu kullanılır mı bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Conqueror
Yeterli olur zaten kendin bile söylemişsin hangi donanımın kaç watt çektiğini
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekstradan bağladığın sıvı soğutma, diğer kasa için fanlar, rgb ışıklar vs bunları da hesaba katmayı unutma.

Eternity

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Doğukan Öz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekstradan bağladığın sıvı soğutma, diğer kasa için fanlar, rgb ışıklar vs bunları da hesaba katmayı unutma.

Sıvı soğutma maalesef yok, geriye kalan ise max 50-60 w olur (diğer form yazılarında öyle yazıyordu) mantıksal olarak yeterli fakat kullanan vs kesinleştirmek amaçlı konu açtım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Conqueror
PSU markan fena değil daha alt sınıf markalar olsaydı kullandıkları kompenentlerden ötürü voltaj düşümü güç kaybı vs gibi durumlar olabilir derdim fakat bu markada pek o durumu yaşamazsın diye umuyorum.

Eternity

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Doğukan Öz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PSU markan fena değil daha alt sınıf markalar olsaydı kullandıkları kompenentlerden ötürü voltaj düşümü güç kaybı vs gibi durumlar olabilir derdim fakat bu markada pek o durumu yaşamazsın diye umuyorum.
Teşekkürler, umarım

Top Bottom