Neler Yeni

Yardım RTX 3060 Ti vs RX 6600 XT

arisaka

80+ Bronze
Sürücü problemlerini tamamen aştığı falan yok.
Haziran'da RX 6700 XT kullanıyordum.
İlk yüklediğim sürücü ile FPS'ler çok düşüktü, olması gerekenin yarısıydı. Başka sürücü yükledim, çözüldü.
6600 XT sürücü kurulunca siyah ekran sorunu yaşayan insanlar var.
Tomarla para verip bu sorunları yaşamak istemezdim. Kartı satıp 3060 Ti aldım ben de.
Çoluk çombalağa laf anlatamazsın boşa yorma kendini.

Hamster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
520
İsim
Yiğit Demir
Çoluk çombalağa laf anlatamazsın boşa yorma kendini.
Şimdiye kadar tonlarca "3060 driver güncelledim, 'No Signal', görüntü gitti, FPS düştü" gibi çok konu gördüm, o zaman Nvidia da sürücü problemli?

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Boşuna tartışılıyor.
RTX 3060 Elimde var
RTX2060 Elimde var.
RTX 3060Tİ Elimde var
RX5500XT
RX 5600XT
RX 5700XT
RX570
RX590
GTX 1660 Elimde var
GTX 1650 S Elimde var
Daha eskiye gidersek
GTX 1050ti
GTX 1050 Elimde var
R9 380 Elimde var

Şu üstte yazdığım kartların hepsini kullandım. Elimde var yazdıklarım şuan elimde mevcut olan kartlar.
Hepsinin kendine göre artıları ve eksileri var. RTX artık birazcık zevk işine döndü. Ben mesela sevmiyorum açmayı ama DLSS kullanıyorum.
Saf güç tercih edenler mesela ben AMD kartlara daha fazla yöneliyorum. Çünkü rakipleri karşısında saf güçte 1 tık bile olsa iyi. Şuan Nvidia kart kullanıyorum ve gayet memnunum. Sürücü sorunları iki taraftada var. Uzun lafın kısası artık kötü kart veya kötü sürücü yok. Model olarak kötü ekran kartları her iki taraftada var. Isınma sorunu vs gibi sorunları olan kartlar ikisinde de var. Artık kimse kolay kolay aldığı kartlardan pişman olmaz çünkü iki tarafta kötü değil. Tamamen tercih zevk ve bütçe meselesi.

Penguen

80+ Silver
Bazı sürücüleri hala sıkıntılı doğru bir şey bu en mantıklısı internetten en düzgün ve güncel sürücüyü yüklemek. Bu kadar basit bir şey yani.
WHQL sürücüydü.
Düşünsene 8000 TL verip sürücü arıyorsun. 🤡
Nvidia'da güncelleme gelince korkmadan güncelle'ye basabiliyorum. AMD'de olsa senede 1 kere güncellerdim.

Hamster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
520
İsim
Yiğit Demir
WHQL sürücüydü.
Düşünsene 8000 TL verip sürücü arıyorsun. 🤡
Nvidia'da güncelleme gelince korkmadan güncelle'ye basabiliyorum. AMD'de olsa senede 1 kere güncellerdim.
Tamam kanka senin dediğin gibi olsun Nvidia en iyi ekran kartı üreticisi.

adar-cmd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Adar
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Amerikan kolluk kuvvetleri.
Baya hardcore tartışma dönmüş burada

arisaka

80+ Bronze
Nazik ve düzgün bir dil kullanabilirmisin?
Tanımadığın insanlara fanboy deyip sonra nazik ve düzgün dil mi bekliyorsun? ah be çocuk tam bir akıl tutulmasısın. Bu arada çocuk diye dalga geçmek için söylemiyorum cidden çocuksun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam kanka senin dediğin gibi olsun Nvidia en iyi ekran kartı üreticisi.
La olum hayatında kaç kart kullandın? ne gördün? kaç farklı AMD kart geçti eline? yaşın o zamanlara yetiyor mu bilmiyorum ama HD3000 serisinden beri neredeyse tüm AMD kartları kullandım şuan 6700XT ve 1650 var elimde. 6700XT ile güncelleme yapmaya korkuyorum bana ne anlatıyorsun sen? son 1-2 yılda elinize donanım geçti diye kendinizi donanım gurusu falan sanıyorsunuz? sen maksimum 2-3 yıldır donanımlarla iç içesindir, ben 15 yıldır donanımlarla iç içeyim. Senin gibi yeni yetmelerin boş muhabbetlerini duymaktan sıkıldım artık.

18-20 yaşında gençlerin eline 3 kuruş para geçince aldığı donanımla ortalıkta yılların gurusu gibi dolaşması gerçekten hem komik hem de acınası. Geçmişini bilmediğin firmayı yarım yamalak olmayan bilginle savunmaya çalışıyorsun.

Son düzenleme:

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Boş yapma cici kuş sen ne 5700XT ne 6600XT ne de 6900XT kullandın. Sırf insanlara muhalefet olmak için kullanmadığın kartları kullanmış gibi konuşma.

RX 6600XT Resident Evil Village de ışın izleme açık şekilde rtx 3060 ti den daha fazla performans veriyor. FSR teknolojisi oyunlara gelince AMD ekran kartların da ışın izleme özelliği açık olduğu oyunlarda Nvdia ile bariz fps farkları olacaktır. Ama yine de şahsen Nvdia ile AMD aynı klasmanda bir ekran kartı alacak olsam önceliği Nvdia dan yana kullanabilirim.

Hamster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
520
İsim
Yiğit Demir
Tanımadığın insanlara fanboy deyip sonra nazik ve düzgün dil mi bekliyorsun? ah be çocuk tam bir akıl tutulmasısın. Bu arada çocuk diye dalga geçmek için söylemiyorum cidden çocuksun.

La olum hayatında kaç kart kullandın? ne gördün? kaç farklı AMD kart geçti eline? yaşın o zamanlara yetiyor mu bilmiyorum ama HD3000 serisinden beri neredeyse tüm AMD kartları kullandım şuan 6700XT ve 1650 var elimde. 6700XT ile güncelleme yapmaya korkuyorum bana ne anlatıyorsun sen? son 1-2 yılda elinize donanım geçti diye kendinizi donanım gurusu falan sanıyorsunuz? sen maksimum 2-3 yıldır donanımlarla iç içesindir, ben 15 yıldır donanımlarla iç içeyim. Senin gibi yeni yetmelerin boş muhabbetlerini duymaktan sıkıldım artık.

18-20 yaşında gençlerin eline 3 kuruş para geçince aldığı donanımla ortalıkta yılların gurusu gibi dolaşması gerçekten hem komik hem de acınası. Geçmişini bilmediğin firmayı yarım yamalak olmayan bilginle savunmaya çalışıyorsun.
Ağzını topla öncelikle tanıdığın birisi ile konuşmuyorsun, bir de 18-20 yaşındaki gençler sizin gibi sözde "teknoloji üstadı" insanlardan daha bilgeli olunca neden zorunuza gidiyor? Nasıl bir kuyruk acısı bu, illa eline o kart geçti diye o kartın piri sen mi olmuş oluyorsun? 21. yüzyılda yaşıyoruz hatırlatayım, doğru bilgiye ulaşmak çok kolay.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,549
İsim
göksel yurtcan
çok net 3060tilır geçer

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş

Millete çocuk demeyi kesermisin belki 40 yaşındayım?

Top Bottom