Neler Yeni

Rtx 3060 Yedek Parça Nasıl Fikir?

Garipbirfizikci

80+ Bronze
Bütçe
2000
Rtx 3060'ların pazarda baya büyük payı var özellikle miningciler için, ileriki zamanlarda fan, mosfet, kondüktör gibi iç ve dış ürünlerde aşınmalara bağlı elektronik tamir piyasası da canlanacak, şimdiden bu yedek parçaların karaborsası çıkmadan stok yapmalı mıyım? Örn:

https://www.aliexpress.com/item/100...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Efem1905

80+ Bronze
Rtx 3060'ların pazarda baya büyük payı var özellikle miningciler için, ileriki zamanlarda fan, mosfet, kondüktör gibi iç ve dış ürünlerde aşınmalara bağlı elektronik tamir piyasası da canlanacak, şimdiden bu yedek parçaların karaborsası çıkmadan stok yapmalı mıyım? Örn:

E zaten garantisi yok mu? bunların zaten kolay kolay bozulmaz kartlar.

39731

80+ Platinum
En İyi Cevap
22
Bilemedim ya. Mantıklı gibi ama kesin bir garanti veremem.

Efem1905

80+ Bronze

.RBO.

80+ Silver
en çok satılan rtx 30 u araştır sonra parçasını al bence ama fanlar elinde kalabilir

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,596
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Gereksiz. Çoğu karta hiçbir şey olmuyor zaten o yüzden bunun karaborsaya dönüşmesi imkansız. Ayrıca garanti var.

Garipbirfizikci

80+ Bronze
mining yapılınca garanti bitmiyormu ?
bence gerek yok fanları bozulmazsa elinde kalır
Yani dün test ettim oyunda %90 kullanım ile 57-65 derece arasında kullanıma sahip, mining yaparken sıcaklık değerlerini ve dram değerlerini iyi ayarlarsan oyun oynamaktan daha çok götürebilir lakin fan devamlı çalıştığı için fan eskiyebilir, o yüzden stok fan yerine yedek fan kullanıp 2 yıl içerisinde bozulursa farkedilmeksizin işlem görebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gereksiz. Çoğu karta hiçbir şey olmuyor zaten o yüzden bunun karaborsaya dönüşmesi imkansız. Ayrıca garanti var.
Yalnız bahsettiğim 2 yıl sonraki durumlar için ben bilgisayarımı bi 6-8 yıl civarında götürmesi için toparladım, iyi bi sistem mi? değil 4 yıl sonra çağın gerisinde kalacak gibi ama bi 8 yılı görmesi açısından böyle bir basit çözüm çünki garanti sorun ederse herkes çözümü elektronik tamirde arayacak, şimdiden ihtiyacım olanı yedeklersem fahiş fiyatlarla karşılaşmama gerek kalmaz

Top Bottom