Neler Yeni

RTX 3090 İ5 13600KF Görüntü Gelmiyor (Yeni Bilgisayar)

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
143
İsim
ahmet saplı
Dostlar yeni 3090 ve i5 13600kf işlemci aldım ve asus z690-p d4 anakart aldım fakat anakart bios güncellemesi istiyormuş çünkü 12. nesile destekliyormuş, bende asusa verdim ve güncellediler şimdi pc yi tekrar kurdum ve ekran geldi ram hızlarını ayarladım restart attım ekran gelmedi no signal yazdı. Sonra bios pilini çıkarıp tak yaptım ve ardından boot menü geldi sonra windows 11 usbsini seçtim ve restart attı sonra açılır gibi oldu asus yazısı geldi ardından gitti ve pc mavi ekran oldu ve kapandı, yani görüntü gidiyor geliyor şuanda
edit1: pili tekrar çıkar tak yaptım ekran geldi fakat gene gidermi usb yi seçince bilemiyorum bakıcam
edit2: pc bios pilini çıkardıktan sonra açılmıştı ve usb yi seçip windowsu kuruyordum %48 de pc dondu mouse hareket etmiyor kaldı öyle restart attım gene gelmedi ekran

Son düzenleme:

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,112
İsim
SEYF
Intel de amd gibi anakart güncellemesi istiyor mu ya

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
143
İsim
ahmet saplı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RAM kaynaklı olabilir. RAM'leri biraz düşük MHz'de çalıştır. Olmazsa tek RAM takarak dene.
Arkadaşımdan aldım hocam ramleri 8 gb ve tek ram. Benimkiler daha yolda 32 gb gelmedi, bun rami 2300 den 3000e çıkardım

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,112
İsim
SEYF
Evet. Tabi intel genelde her yeni nesil işlemci çıkışında genelde BIOS yerine direkt anakartı güncellettiği için çok sık bu konulara denk gelmiyoruz 😀
Ben de diyorum ki intel aldığımda rahatlarım nerdeee

Top Bottom