Neler Yeni

Yardım rtx 4070 super güç girişinin yanındaki kırmızı ışık neden yanar

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
volkan aydın
daha öncesinde hiç nvidia kullanmadım fakat bugün sabah asus dual 4070 super ekran kartı aldım bilgisayarıma taktım çeviricileri ile beraber daha öncesinde arkadaşlarıma topladığım bilgisayarlardan bildiğim kadarı ile o kırmızı ışığın yanmaması gerektiği fakat bilgisayar kapalıylen o kırmızı ışık sabit yanıyor açtığımda ise sönüyor biraz araştırdım çok fazla bilgi kirliliği var kimisi ekran kartının bios seçimiyle alakalı yanması normal diyor kimisi psu yetersiz olursa yanar diyor kesin ve net bir bilgi yok gerçekten bilgi sahibi birisi aydınlatabilir mi daha psu 500w 80+ gold fakat pcie girişi 1 tane ve eklenti olarak toplamda 16 pin oluyor ayrı ayrı çıkışları yok

stetra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Stetra
Merhabalar .bendede Asus rtx 4070 süper var .aynı ışıkbendede yanıyor. Bende thermaltake 750 et 80 plus vardı . Güç kaynağını değiştirdim. Tavsiyem sizinde değişmeniz. 500 watt yetersiz gelir. 850 watt tavsiye ederim. Ben 1000 watlık bir şey aldım .imkanınız var ise ATX 3 pcıe 5 olan bir PSU almanız .

SPHAR3X

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Erhan
daha öncesinde hiç nvidia kullanmadım fakat bugün sabah asus dual 4070 super ekran kartı aldım bilgisayarıma taktım çeviricileri ile beraber daha öncesinde arkadaşlarıma topladığım bilgisayarlardan bildiğim kadarı ile o kırmızı ışığın yanmaması gerektiği fakat bilgisayar kapalıylen o kırmızı ışık sabit yanıyor açtığımda ise sönüyor biraz araştırdım çok fazla bilgi kirliliği var kimisi ekran kartının bios seçimiyle alakalı yanması normal diyor kimisi psu yetersiz olursa yanar diyor kesin ve net bir bilgi yok gerçekten bilgi sahibi birisi aydınlatabilir mi daha psu 500w 80+ gold fakat pcie girişi 1 tane ve eklenti olarak toplamda 16 pin oluyor ayrı ayrı çıkışları yok
Kırmızı ışık konusunda bir bilgim yok ancak araştırma yapınca genelde sistemin kapalı veya uykuda olduğunu belirtiyor. Yani bir zararı yok.
Ancak asıl kritik olan benim gözümde Nvidia tarafından 4070 Super için tavsiye edilen en düşük 600W PSU bağlantısı olmalı. En kısa zamanda en az 750W değerinde ve mümkünse PCIE 5.0 bir PSU ya geçiş yapmanızı tavsiye ederim.

kumarga

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Alkan Köroğlu
500w bir psu o ekran kartını kaldırmaz en az 750w gold bir psu iyi gider

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,202
Üyeler
156,449
Son üye
globallytekno
Top Bottom