Neler Yeni

RTX 4070S vs RX 7900Gre vs RX 7800Xt

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
567
İsim
ozan başaran
bilemiyorum hocam
hocam her iki kartta ömürlük kartlar sizi kesinlikle pişman etmezler. yukarıda da yazdığım gibi rt ve yayıncılık olacaksa 4070 super, sadece oyun oynanacaksa 7900gre almanızı öneririm

4070 superin artıları: ray tracingte daha kaliteli olması ve nvidianın diğer yayıncıların ve profesyonel anlamda çalışanlar için yazdıkları yazılımları

7900grenin artıları: vram avantajı, daha ucuz, performans olarak 4070 superin çok önünde, overclock edildiğinde diğer kartların overclock performansına nazaran daha üst seviye performans

Ceasar123

80+ Silver
4070 ti super alan wake gibi yeni nesil bir oyunda rt high grafik ultra ayarlarda 30fps falan veriyor, 4080 superde yanlış hatırlamıyorsam aynı şartlarda 40-45 fps veriyordu. rt açıp görsel şölen yaşamak isteniyorsa minimum 4070 ts gerekiyor.
Hacı bana nadir vakalar ile gelme.
Alan Wake 2 mesh render isteyen, tüm çekirdekleri sömüren en ağır oyundur piyasadaki.
Alan Wake 2 dışında her oyunu oynarsın. Hogwarts Legacy, cyberpunk vs.

7900gre 4070 ts den %5-10 daha düşük bu da aşağı yukarı 4070 ti performansına geliyor. sırf dlss var diye nvidia almak ne kadar mantıklı kişiye kalmış. iki teknolojide de görüntü bariz bir şekilde bozuluyor
Hacı senin kartın %10-%15 güçlü olsun.
Ben seni teknolojilerim ile yeniyorum.
Ben hiç görüntü kaybı olmadan nerdeyse 2.30 katı yani %130 performans artışıyla geçiyorsam ne önemi var.
Ayrıca sunduğun argüman çok saçma.
DLSS 3 görüntüyü hiç bozmadan, hatta iyileştiriyor.
DLSS 2 aynı şekilde mükkemmel şekilde görüntüyü bozmuyor hatta bazı oyunlarda native görüntüye göre bile daha iyi oluyor.
Ama AMD tarafında FSR 3 açarsan şuan sen ekranda net olarak bozulmalar, titremeler, kötü görüntüler görüyorsun.
FSR 3'ü quality altında açamazsın. Ve quality bile kötü zaten.
Yani senin kartın saf güçte iyi olsun. Benim kartım görüntüyü bozmadan fpsi uçuruyor. Ve RT performansıda çok iyi.
İstersen yine donanım arşivinden yada farklı kaynaklardan bakabilirsin.

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Shoto Todoroki
Merhaba bu üç ekran kartından birini almak istiyorum sistemi 5 7500f ve 2k şeklinde kullanacağım öneri yapan kişiler için şimdiden teşekkür ederim
4070s al geç.

SamiPRE

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Sami Yusuf Aksu
Teşekkür ederim öneri yapanlar için alıcağım zaman tekrar konu açarım

masxar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
mustafa çalışır
Alan Wake 2 mesh render isteyen, tüm çekirdekleri sömüren en ağır oyundur piyasadaki.

Ben hiç görüntü kaybı olmadan nerdeyse 2.30 katı yani %130 performans artışıyla geçiyorsam ne önemi var.
DLSS 2 aynı şekilde mükkemmel şekilde görüntüyü bozmuyor hatta bazı oyunlarda native görüntüye göre bile daha iyi oluyor.
Ama AMD tarafında FSR 3 açarsan şuan sen ekranda net olarak bozulmalar, titremeler, kötü görüntüler görüyorsun.
Yani senin kartın saf güçte iyi olsun. Benim kartım görüntüyü bozmadan fpsi uçuruyor. Ve RT performansıda çok iyi.
Hocam amd yi hiç mi tavsiye etmiyorsunuz? Bende gre alacaktım kafam karıştı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fighter iyi bir model değil. Çok önermiyorum onu. O yüzden 24k dedim zaten. PURE, Gigabyte, Nitro bunlar hep 24k üstü.
Hocam fighter neden kötü bir model rx 7800 xt nin fighter modelinin testini bulmuştum gayet iyiydi ne yapmam gerek kafam çok karıştı.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Hocam amd yi hiç mi tavsiye etmiyorsunuz? Bende gre alacaktım kafam karıştı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam fighter neden kötü bir model rx 7800 xt nin fighter modelinin testini bulmuştum gayet iyiydi ne yapmam gerek kafam çok karıştı.
Güç olarak artık daha az güç çektikleri için çok fazla ısınmıyorlar ama bir üst serisi ile aralarında devasa soğutma farkı var. Hell Hound soğutmada fighterdan çok çok daha iyi.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
567
İsim
ozan başaran

tipik bir amd nvidia tartışması hocam rt için nvidia performans için amd, fakat yanıldıgınızı düşündüğüm bir yer var dlss 3 açarsanız görüntünün iyileştiğini söylemeniz. dlss3 açıp görüntüye dikkat ederseniz aslında ne kadar çok bozulduğunu görürsünüz, dlss3 görüntüyü iyileştiriyor demişsiniz ilk defa sizden duyuyorum bunu, zaten dlssin amacı görüntüden kayıp vererek performans sağlamak, görüntüyü iyileştirdiğini düşünmüyorum.

fsr daha iyi demiyorum fanboyda değilim yanlış anlaşılmasın fakat her iki teknolojide de görüntü bariz bir şekilde bozuluyor. sırf 3 5 pikseli daha kaliteli görücem diye performanstan, vramden feragat etmek üstüne bir de 1-2k fazladan para vermek bana soracak olursanız çok gereksiz fakat alana da saygı duyarım kişinin kendi tercihi.

Ceasar123

80+ Silver
tipik bir amd nvidia tartışması hocam rt için nvidia performans için amd, fakat yanıldıgınızı düşündüğüm bir yer var dlss 3 açarsanız görüntünün iyileştiğini söylemeniz. dlss3 açıp görüntüye dikkat ederseniz aslında ne kadar çok bozulduğunu görürsünüz, dlss3 görüntüyü iyileştiriyor demişsiniz ilk defa sizden duyuyorum bunu, zaten dlssin amacı görüntüden kayıp vererek performans sağlamak, görüntüyü iyileştirdiğini düşünmüyorum.

fsr daha iyi demiyorum fanboyda değilim yanlış anlaşılmasın fakat her iki teknolojide de görüntü bariz bir şekilde bozuluyor. sırf 3 5 pikseli daha kaliteli görücem diye performanstan, vramden feragat etmek üstüne bir de 1-2k fazladan para vermek bana soracak olursanız çok gereksiz fakat alana da saygı duyarım kişinin kendi tercihi.
Mesela Control oyunu, tabi burda DLSS'in en iyi çalışan oyununu gösteriyorum size.
Ama en başarılı örnekten analatcak isek mesela burda DLSS 2 görüntüyü daha iyi bile yapıyor.
Yapay Zeka ile bazı şeyler daha iyi bile oluyor.

Onun dışında mesela ben XESS'i seviyorum. Çünkü görüntüde titremeler, aktif bozulmalar yok.
Onun yerine DLSS 1 gibi pasif bozulmalar var.
O yüzden FSR önermiyorum.

Onun dışında XESS, intel ekran kartlarında motoru nedeniyle daha iyi çalışıyor. Normalde XESS de açık kaynak, yani amd de kullanılır ama o kadar iyi değil. Ama yinede FSR den iyi mesela.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
567
İsim
ozan başaran
Mesela Control oyunu, tabi burda DLSS'in en iyi çalışan oyununu gösteriyorum size.
Ama en başarılı örnekten analatcak isek mesela burda DLSS 2 görüntüyü daha iyi bile yapıyor.
Yapay Zeka ile bazı şeyler daha iyi bile oluyor.

Onun dışında mesela ben XESS'i seviyorum. Çünkü görüntüde titremeler, aktif bozulmalar yok.
Onun yerine DLSS 1 gibi pasif bozulmalar var.
O yüzden FSR önermiyorum.

Onun dışında XESS, intel ekran kartlarında motoru nedeniyle daha iyi çalışıyor. Normalde XESS de açık kaynak, yani amd de kullanılır ama o kadar iyi değil. Ama yinede FSR den iyi mesela.
olurmu olur hocam bir şey diyemem fsr 3.0'ı 1650ti lı laptopumda, dlss 3'ü rtx4060'lı arkadaşımın pcsinde karşılaştırmıştık ikisindede aşağı yukarı aynı seviyede bozulmalar vardı, dlss biraz daha az bozuluyordu fakat 2 teknolojide de görüntü net bir şekilde piksel piksel oluyordu, the finalste karşılaştırmıştık hatta baya dinamik ve hızlı olunması gerek bir oyun olduğu için daha doğru sonuçlar alırız diye düşündük, fsr 3.0 ile oynarken rahatsız olduğumu ya da görüntünün titrediğini hatırlamıyorum. benim görüşümden de kaynaklı olabilir o yüzden pekte emin konuşmak istemiyorum.

intel xess konusunda haklısınız piyasaya yeni girmelerine rağmen harika bir iş çıkarmışlar fsrdan çok daha kaliteli yapmışlar

Ceasar123

80+ Silver
olurmu olur hocam bir şey diyemem fsr 3.0'ı 1650ti lı laptopumda, dlss 3'ü rtx4060'lı arkadaşımın pcsinde karşılaştırmıştık ikisindede aşağı yukarı aynı seviyede bozulmalar vardı, dlss biraz daha az bozuluyordu fakat 2 teknolojide de görüntü net bir şekilde piksel piksel oluyordu, the finalste karşılaştırmıştık hatta baya dinamik ve hızlı olunması gerek bir oyun olduğu için daha doğru sonuçlar alırız diye düşündük, fsr 3.0 ile oynarken rahatsız olduğumu ya da görüntünün titrediğini hatırlamıyorum. benim görüşümden de kaynaklı olabilir o yüzden pekte emin konuşmak istemiyorum.

intel xess konusunda haklısınız piyasaya yeni girmelerine rağmen harika bir iş çıkarmışlar fsrdan çok daha kaliteli yapmışlar
Hocam kusura bakmayın ama DLSS'i ne modda açtınız, ne yaptınız bilmiyorum.
Onun dışında yani net bir delil yok, söylediğinizi destekler.

masxar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
mustafa çalışır
Güç olarak artık daha az güç çektikleri için çok fazla ısınmıyorlar ama bir üst serisi ile aralarında devasa soğutma farkı var. Hell Hound soğutmada fighterdan çok çok daha iyi.
Hocam butcem sadece fightera yetiyor ne yapmalıyım? Bütçeyi esnetip diğerlerine mi yöneleyim?

Top Bottom