Neler Yeni

RTX ekran kartı Elden ring kasma sorunu

Zemoszath

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Erk Alper
Rtx 3050 laptop kullanıyorum. Elden ring harici diğer tüm oyunlarda fps değerlerim gayet iyi ama elden ringde şöyle bir sorun yaşıyorum. Laptop şarjda değilken stabil 40 fps oynayabiliyorum, şarja taktığımda fps kısa bir süreliğine 60 a çıkıyor 5-10 saniye akıcı oynuyorum. Sonra aniden 20 lere düşüyor ve oyun oynanmaz hale geliyor. Yardımcı olabilecek var mı? Adaptörde bir sorun yok sadece Elden Ring oyununda adaptör takılıyken yaşıyorum bu sorunu. işlemcim i5 13500H. csgo witcher 3 assassin's creed gibi oyunlarda yüksek fps alıyorum adaptör bağlıyken.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,424
İsim
Hakanbey
Sıcaklık artıyor olabilir yada Oyunda sorun olabilir.

Zemoszath

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Erk Alper
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcaklık artıyor olabilir yada Oyunda sorun olabilir.
Sorun yazılımsalmış. NVIDIA shader cacheleri temizleyip NVIDIA yazılımı komple sildim. İşlemcinin görüntü bağdaştırıcısıyla bilgisayarı tekrar açıp HP Support'tan otomatik olarak ekran kartı uygulamasını kurdum ve aktifleşti. Çok garip bir şekilde internetten NVIDIA sitesinden indirdiğim driver ile bir uyuşmazlık olmuş. Ayrıca sistem otomatik tarattığımda ekran kartını güncel ve sorunsuz olarak gösteriyordu. HP Support'tan güncelleyince tüm sorunlarım ortadan kalktı. Witcher 3 RT mode DLSS'te 60 FPS alıyorum. Elden ringde sorunsuz medium ayarlarda 1080p 60 FPS çalışıyor.

Top Bottom