Neler Yeni

Yardım RTX3050 60Hz mi? Gtx1650Ti 144Hz mi?

lorddraq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
muhammed erkenez
Böyle bir soğutucuya sahip laptop almayın da ne alıyorsanız alın, Monster Abra A7 V7 2.1 2016 modelden alıntı yaptım :) Ben de kullandım, aşırı bir ısınma sorunu yoktu ama böyle de soğutucu koymazsın yani, bunu koyacağına alana bi tane de Bülent Ersoy yelpazesinden hediye et, bi yandan yelleyelim bi yandan oynayalım. Bu arada ısınmamasının sebebi muadilleri oyunda 3,5 GHz'de çalışırken bizim çakal Monster 2,8 GHz'de çalışıyormuş :D
Şu anki soğutucuları iyi ama çamur atmayayım şimdi. Sadece alırken Youtube'da içini açanlar var veya forum sitelerinde içini açanlar oluyor, araştırın öyle alın

Ekler

• Screenshot 2021-09-19 135240.png
    Screenshot 2021-09-19 135240.png
    428.5 KB · Hit: 35

Ada1080p

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ada Bakır
Hocam diğer konularda da yorumunuzu gördüm bu fiyatlarda önerebileceğiniz başka laptop var mı?
Böyle bir soğutucuya sahip laptop almayın da ne alıyorsanız alın, Monster Abra A7 V7 2.1 2016 modelden alıntı yaptım :) Ben de kullandım, aşırı bir ısınma sorunu yoktu ama böyle de soğutucu koymazsın yani, bunu koyacağına alana bi tane de Bülent Ersoy yelpazesinden hediye et, bi yandan yelleyelim bi yandan oynayalım. Bu arada ısınmamasının sebebi muadilleri oyunda 3,5 GHz'de çalışırken bizim çakal Monster 2,8 GHz'de çalışıyormuş :D
Şu anki soğutucuları iyi ama çamur atmayayım şimdi. Sadece alırken Youtube'da içini açanlar var veya forum sitelerinde içini açanlar oluyor, araştırın öyle alın
Hangi cihazdan bahsettiniz hocam :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://ty.gl/c8fe34080 Bunu buldum hem 144hz hem i5 11.nesil hemde Rtx3050 HP Pavilion en iyi seçenek bu gibi duruyor.

lorddraq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
muhammed erkenez
Hocam diğer konularda da yorumunuzu gördüm bu fiyatlarda önerebileceğiniz başka laptop var mı?

Hangi cihazdan bahsettiniz hocam :D

https://ty.gl/c8fe34080 Bunu buldum hem 144hz hem i5 11.nesil hemde Rtx3050 HP Pavilion en iyi seçenek bu gibi duruyor.
Bu attığım Monster'a ait, Monster'ı karalamıyorum ama benim bahtıma çıkan soğutucu böyle bir şeydi, ben o zamanlar alırken çift soğutuculu, ekran kartı ve işlemci ayrı soğutulan laptop almaya çalışıyordum, adamlar utanmasa bakır boru koymayacak direk işlemcinin üzerine fan yapıştıracaklarmış da kasaya sığdıramamışlar yoksa onu da yaparlardı :)
Attığınız modeller iyi ama Acer marka olarak Casper'dan daha iyi, RTX 3050 ekran kartıyla iyi bir RTX deneyiminiz olmaz ama GTX 1650 Ti'dan daha iyi, seçim size bağlı, monitör olayına çok kafayı takmayın en kötü harici monitörle kullanırsınız zaten oyuncu laptobu alıp dizinin üstünde kullanan çok insan yok genelde masaüstü gibi bir köşeye koyuyorlar ve orda kalıyor :) Ekran kartı ve işlemcisi + olarak ta soğutucusu hangisi daha iyiyse ona yönelmenizi tavsiye ederim. Size çeşitli modeller atacaktım da fiyat engeline takılırım :) Hp'nin Pavilion'larını önerecektim ama bu fiyat bandında 16'lık RAM'li model bulamadım

Tasarım olarak çok beğendiğim bir model, sizin bütçenizin üstünde, ekranı 60 Hz ama ben laptop ekranıyla rekabetçi oyunlar zaten oynamam, harici monitör bağlarım çünkü büyüteç kullanmak gerekiyor, 17,3'lük model kullanıyordum sonradan pişman oldum keşke 15,6 alsaydım da harici olarak monitör alsaydım diye :) Kasası büyük olunca soğutucu da iyi olur diye düşünmüştüm ama içine cücük gibi bir soğutucu koymuşlar, o yüzden alırken ona dikkat edin :)

Son düzenleme:

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,105
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Knk genel olarak oynayacağım oyunlar Gta V Cs:go Pes Fifa Payday kaldırırsa Cyberpunk ama ağırlıklı olarak Forza Horizon

Bu şey gibi bişey galiba BMW ile max 60 ile gidebiliyorsun veya Renault ile max 144 gidebiliyosun 😂
Eğer dediğin oyunları oynayacaksan kesinlikle 3050 bence.
sadece cs hz oyunu

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,105
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess