Neler Yeni

Rx 5600 xt ekran karti alinir mi ? Guncelleme vbios sorunu varmi?

eXe-Dracarys

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Huseyin
Vatandan bu ekran kartini almayi dusunuyorum. Msi gamin x modeli. 3 bin TL. 40 dolar steam cuzdan kodu veriyor 31 temmuza kadar.

Konuyla ilgili olarak vbios guncelleme sonrasinda bellek hizi 12 gbps den 14 gbps ye cikiyor mu? Sadece msi markasinda ilk etapta cikmiyordu ama suan durum tam olarak nedir arkadaslar bilgisi olan yardimci olabilirmi ?

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,676
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
Evet kartı OC ediyor üstelik iyi bir soğutmalı model olmalı testlerde güncellemeden sonra pulse gibi giriş kartlarda sıcaklığı uçuyor ama gaming X yeter fakat fiyatı 5600 XT için fazla gibi 2060'a da bakabilirsin üst düzey kaliteli ve yeni GPU kullanana EVGA 2060 KO modeli de var.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Gayet iyi karttır, pişman olmazsınız alabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet kartı OC ediyor üstelik iyi bir soğutmalı model olmalı testlerde güncellemeden sonra pulse gibi giriş kartlarda sıcaklığı uçuyor ama gaming X yeter fakat fiyatı 5600 XT için fazla gibi 2060'a da bakabilirsin üst düzey kaliteli ve yeni GPU kullanana EVGA 2060 KO modeli de var.
Dostum linkler bozuk.

eXe-Dracarys

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Huseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Degerli dostum yorumun icin tesekkur ederim oncelikle. Gonderdigin linkler giremedim. Bu araca su konudan emin olabilimiyim? Rx 5600 xt aldigim zaman guncelleme sorunu olmayacak degilmi yani bellek hizi vbios sonrasi 14e cikiyormu acaba? İlk ciktigi tarihte 12 gbps idi. Aradan yaklasik 3-4 gibi sure gecti. Konuyla ilgili olarak ayni sorun devam ediyor mu teyit edebilirmiyiz.

Bu arafa fiyat olarak haklisin 3 bin TL cok gibi ama sapphire modeli cok isiniyor o yuzden onu istemiyorum. Performans olarak 2060 cok az onunde. Daha gelecege yonelik gibi geliyor 280 TL steam hediyesi de cabasi 😂

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,676
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
vatan şartsa vatandaki kartlar da var EVGA modeli de yeni GPU kullanıyor.
bütçe yetmezse zotacı alabilirsin.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,676
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
Degerli dostum yorumun icin tesekkur ederim oncelikle. Gonderdigin linkler giremedim. Bu araca su konudan emin olabilimiyim? Rx 5600 xt aldigim zaman guncelleme sorunu olmayacak degilmi yani bellek hizi vbios sonrasi 14e cikiyormu acaba? İlk ciktigi tarihte 12 gbps idi. Aradan yaklasik 3-4 gibi sure gecti. Konuyla ilgili olarak ayni sorun devam ediyor mu teyit edebilirmiyiz.

Bu arafa fiyat olarak haklisin 3 bin TL cok gibi ama sapphire modeli cok isiniyor o yuzden onu istemiyorum. Performans olarak 2060 cok az onunde. Daha gelecege yonelik gibi geliyor 280 TL steam hediyesi de cabasi 😂

ne için alacağın da önemli 2060 daha iyi olur DLSS ya da RTX için filan hatta OC yapılabilmesinden de olabilir incelemede 5600 xT vardı sanırım bakabilirsin evga KO kaliteli model sapphire alma zaten ama kart güncellemeden sonra ısınıyor zaten gaming X'te ısınma sorunu yok ama bu kadar para vermişken 2060 KO al. :D

eXe-Dracarys

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Huseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gayet iyi karttır, pişman olmazsınız alabilirsiniz.

Dostum linkler bozuk.
Peki kardesim bu ekran karti icin 8+8 pin mi gerekli. Bir videoda o sekilde izlemistim. Benim psu 6+2 sorun olurmu? Psu da degismesi mi gerekiyor bilgin var mi bu konu hhakinda

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Peki kardesim bu ekran karti icin 8+8 pin mi gerekli. Bir videoda o sekilde izlemistim. Benim PSU 6+2 sorun olurmu? PSU da degismesi mi gerekiyor bilgin var mi bu konu hhakinda
Ekran kartı kısmına bak yazar orada.

eXe-Dracarys

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Huseyin
vatan şartsa vatandaki kartlar da var EVGA modeli de yeni GPU kullanıyor.
bütçe yetmezse zotacı alabilirsin.
Dostum vatan sart evet. Bu arada vatan da sadece 3 adet rtx 2060 modeli var sitesinden bakiyorum baska model gozukmuyor. Hepsi de msi marka.
Ventus modeli 3100 TL ne oneriyorsunuz

Hocam urun ozelliklerinden mi bakacagim yoksa forum ekran karti bolumunden mi anlayamadim? Link varsa gonderirmisiniz bulamadim cunku

Resmi siteden baktim 8+2 pin toplam 16 olarak gozukuyor. Benim psu ise 8 pin yeni psu mu almam gerekiyor bu durumda.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Dostum vatan sart evet. Bu arada vatan da sadece 3 adet rtx 2060 modeli var sitesinden bakiyorum baska model gozukmuyor. Hepsi de MSI marka.

Hocam urun ozelliklerinden mi bakacagim yoksa forum ekran karti bolumunden mi anlayamadim? Link varsa gonderirmisiniz bulamadim cunku

Resmi siteden baktim 8+2 pin toplam 16 olarak gozukuyor. Benim PSU ise 8 pin yeni PSU mu almam gerekiyor bu durumda.
8+8 pin kullanıyor kartın onun dışında PİN sıkıntısı için foruma yeni konu açarsan daha iyi olur.

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,676
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
Dostum vatan sart evet. Bu arada vatan da sadece 3 adet rtx 2060 modeli var sitesinden bakiyorum baska model gozukmuyor. Hepsi de MSI marka.

Resmi siteden baktim 8+2 pin toplam 16 olarak gozukuyor. Benim PSU ise 8 pin yeni PSU mu almam gerekiyor bu durumda.
EVGA 2060 KO modeli var yukarıda incelemsini de attım üstelik her konuda daha iyi RTX DLSS 2.0 filan cuda desteği yazılım filan OC potansiyeli diye incelemeye bakabilirsin.

alabilirsen bunu al çok kaliteli model biraz daha koyunca zaten 2060 supere gidiyor ama en ucuzu bu bunu da alabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,438
Üyeler
140,196
Son üye
Afraz
Top Bottom