Neler Yeni

rx 5600 xt siyah ekran sorunu

EPİK9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Alp Akşen
Öncelikle merhaba arkadaşlar geçen ay sapphire rx5600 xt ekran kartı aldım daha önceden internetten araştırdığım kadarıyla oyunlara girerken kartın siyah ekran sorunu verebildiğini biliyordum. İncelediğim videolarda ve teslerde genel olarak sapphire rx5600 xt'nin bu sorunları yaşamadığı söyleniyordu ama öyle olmadı. Oyunlara girdiğimde bazen siyah ekran geliyor sorunu çözmek için bilgisayara restart atmam gerekiyor. Başka forumlarda baktım çözüme ekran kartı driverını daha düşük bi sürüme almayı öneriyorlar ama çok oyun oynayan bir insanım güncel olmayan driver oyunlarda sorun yaratırmı bu sefer bunu düşünmeye başladım.
acaba sistemde yapacağım bir değişikle bunu çözmem mümkün mü bilen varsa diye bu başlığı açmaya karar verdim. İşlemcim ekran kartına ortalama %2'lik bi darboğaz yapıyor bunla bi ilgisi var mıdır?

Merak edenler için sistem
Sapphire rx 5600 xt 6gb
Ryzen 5 2600
Corsair vengeance 8gb 3000mhz x2
Asus Prime b450mk anakart
600w güç kaynağı

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,566
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Dönüştürücü kullanıyor musunuz?

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,310
İsim
.
Öncelikle merhaba arkadaşlar geçen ay sapphire rx5600 xt ekran kartı aldım daha önceden internetten araştırdığım kadarıyla oyunlara girerken kartın siyah ekran sorunu verebildiğini biliyordum. İncelediğim videolarda ve teslerde genel olarak sapphire rx5600 xt'nin bu sorunları yaşamadığı söyleniyordu ama öyle olmadı. Oyunlara girdiğimde bazen siyah ekran geliyor sorunu çözmek için bilgisayara restart atmam gerekiyor. Başka forumlarda baktım çözüme ekran kartı driverını daha düşük bi sürüme almayı öneriyorlar ama çok oyun oynayan bir insanım güncel olmayan driver oyunlarda sorun yaratırmı bu sefer bunu düşünmeye başladım.
acaba sistemde yapacağım bir değişikle bunu çözmem mümkün mü bilen varsa diye bu başlığı açmaya karar verdim. İşlemcim ekran kartına ortalama %2'lik bi darboğaz yapıyor bunla bi ilgisi var mıdır?

Merak edenler için sistem
Sapphire rx 5600 xt 6gb
Ryzen 5 2600
Corsair vengeance 8gb 3000mhz x2
Asus Prime b450mk anakart
600w güç kaynağı
PSU modeli ne?
Muhtemelen Wattman hatası alıyorsunuz. MSI afterburner'dan güç limitini artırmayı deneyin.

EPİK9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Alp Akşen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ne dönüştürücüsü acaba bilmiyorum da
Mesaj otomatik birleştirildi:

PSU modeli ne?
Muhtemelen Wattman hatası alıyorsunuz. MSI afterburner'dan güç limitini artırmayı deneyin.
corsair carbide series spec-01 kasa kullanıyorum kasayı alalı baya zaman oldu psu kasaya dahil olarak geldi o yüzden kasanın kendi psu'su olarak biliyorum afterburnerdan deneyeceğim

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,310
İsim
.
ne dönüştürücüsü acaba bilmiyorum da
Mesaj otomatik birleştirildi:

corsair carbide series spec-01 kasa kullanıyorum kasayı alalı baya zaman oldu psu kasaya dahil olarak geldi o yüzden kasanın kendi psu'su olarak biliyorum afterburnerdan deneyeceğim
Hata vermeye devam ederse Core clock düşürmeyi deneyin, 50mhz 50mhz şeklinde

EPİK9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Alp Akşen
Hata vermeye devam ederse Core clock düşürmeyi deneyin, 50mhz 50mhz şeklinde
Teşekkür ederim hocam anında ilgilendiğin için. dediğini yaptım bakalım olmazsa core clock düşürmeyi de deneyeceğim hata sürekli olmadığı için şuanlık oldu mu olmadı mı bilmiyorum.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Hangi oyunda yaşıyorsunuz sorunu?
Test etmek isterim çok şükür hiç bir oyunda öyle bir sorun yaşamadım.

EPİK9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Alp Akşen
Hangi oyunda yaşıyorsunuz sorunu?
Test etmek isterim çok şükür hiç bir oyunda öyle bir sorun yaşamadım.
Eskiden rx570 kullanıyordum cyberpunk çıkmadan önce böyle bi upgrade'e giriştim ilk yaşadığım oyun cyberpunk oldu ama oyunu zaten hatalarla dolu olduğunu düşününce hata oyundadır dedim. Sonradan başka oyunlarda yaşamaya başladım en basitinden league of legends, valorant ve bu aralar oynadığım Alan Wake'te aynı sorunla karşılaşıyorum günde 2 veya 3 kere oyundan oyuna geçerken.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Eskiden rx570 kullanıyordum cyberpunk çıkmadan önce böyle bi upgrade'e giriştim ilk yaşadığım oyun cyberpunk oldu ama oyunu zaten hatalarla dolu olduğunu düşününce hata oyundadır dedim. Sonradan başka oyunlarda yaşamaya başladım en basitinden league of legends, valorant ve bu aralar oynadığım Alan Wake'te aynı sorunla karşılaşıyorum günde 2 veya 3 kere oyundan oyuna geçerken.
valorant cyberpunk gta5 oynadım saatlerce bir şey olmadı.

EPİK9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Alp Akşen

addy1234

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Eren Ç
Ben de neden olduğunu tek başıma çözemediğim için buraya yazdım zaten :ROFLMAO:
Çözdünüzmü hocam aynı sorunu 5600XT MECH de alıyorum. Kartı servise yolladım arızalı dendi değişim yapıldı hala aynı problem.

sami şahin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
ah amd ah senin bu sorunların bitmiyecek mi

EPİK9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Alp Akşen
Çözdünüzmü hocam aynı sorunu 5600XT MECH de alıyorum. Kartı servise yolladım arızalı dendi değişim yapıldı hala aynı problem.
hocam merhaba ben internette yazılan her şeyi denedim bi sonuç alamadım en son başka bir forumda birinin uyku modunu kapat dediğini gördüm suan ekran hiç kararmayacak şekilde ayarlı ve sorun geçti

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,873
Üyeler
140,571
Son üye
RyuLa
Top Bottom