Neler Yeni

RX 570 oyunlarda FPS düşmesi

Polymath

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Furkan Akyol
PUBG gibi bir oyun zaten yüksek RAM isteyen oyunlar. MHz bile farkedebiliyor FPS konusunda. Lakin lol 2 GB RAM isteyen bir oyun. En çöp bilgisayarda bile rahatlıkla oynanabiliyorken o işlemci ve ekran kartına sahip birisinin drop yaşamasının imkanı yok ki arkadaşın rami 8gb ya da üzeridir.

Ben yaşadım gördüm daha 2 hafta öncesine kadar bizzat test ettim ve çözdüm. Sizinle her türlü iddia ve testine hazırım.. LoL bende oynuyorum. Ram yetmediğinden değil çift kanal olmamasından dolayı fps droplar yaşıyor bunun altını çiziyorum... Tekrar söylüyorum imzamdaki sistem ile lolde 20 30 fpslere düşüyordu 8 gb ram daha alıp sorunu çözdüm. Bellek miktarı arttığından değil çift kanal olmasından dolayı sorun çözüldü...

• Beğen
Reaksiyonlar: Pair

Creselia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Egehan Kiremit
Ben yaşadım gördüm daha 2 hafta öncesine kadar bizzat test ettim ve çözdüm. Sizinle her türlü iddia ve testine hazırım.. LoL bende oynuyorum. RAM yetmediğinden değil çift kanal olmamasından dolayı fps droplar yaşıyor bunun altını çiziyorum... Tekrar söylüyorum imzamdaki sistem ile lolde 20 30 fpslere düşüyordu 8 gb RAM daha alıp sorunu çözdüm. Bellek miktarı arttığından değil çift kanal olmasından dolayı sorun çözüldü...
Tek kanal 4gb ram olan laptop ile Lol oynadım senelerce , hiç FPS drop yemedim. Ayrıca arkadaş ekran kartı almadan önce böyle bir sorun ile karşılaşmadığını söylüyor. Eğer sıkıntı RAM üzerinde olsaydı bu en başından beri olurdu. Sizin olayiniza gelecek olursak muhtemelen ilk takılı olan RAM sıkıntılı diye düşünüyorum. İkinci taktığınız RAM sayesinde sorununuz çözüldü. ( Sadece mantık çerçevesinde şahsi fikrim. )

• Beğen
Reaksiyonlar: Pair

Polymath

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Furkan Akyol
Tek kanal 4gb RAM olan laptop ile Lol oynadım senelerce , hiç FPS drop yemedim. Ayrıca arkadaş ekran kartı almadan önce böyle bir sorun ile karşılaşmadığını söylüyor. Eğer sıkıntı RAM üzerinde olsaydı bu en başından beri olurdu. Sizin olayiniza gelecek olursak muhtemelen ilk takılı olan RAM sıkıntılı diye düşünüyorum. İkinci taktığınız RAM sayesinde sorununuz çözüldü. ( Sadece mantık çerçevesinde şahsi fikrim. )

Sizin 4 gb ile oynadığın zamanlar işletim sistemi neydi ? Lole zilyon tane güncelleme gelmiştir.. Bu birşeyi kanıtlamaz. Ramlerde bir tanesinde sorun olması demek o pcnin düzgün çalışmaması demek ve bende öyle problem yok. Neyse ben fikrimi söyledim sorunu olan arkadaşda değerlendirir değerlendirmez kendi fikridir. Saygılar

Pair

80+ Bronze
Sizin 4 gb ile oynadığın zamanlar işletim sistemi neydi ? Lole zilyon tane güncelleme gelmiştir.. Bu birşeyi kanıtlamaz. Ramlerde bir tanesinde sorun olması demek o pcnin düzgün çalışmaması demek ve bende öyle problem yok. Neyse ben fikrimi söyledim sorunu olan arkadaşda değerlendirir değerlendirmez kendi fikridir. Saygılar
İşlemci ile alakalı bir durum olsa ki darboğaz yapmıyor ; ekran kontrast değişimleri onboardken de olurdu. Ekran kartını taktıktan sonra problemler yaşamaya başladığını söylüyorsun. Driverları silip tekrar yükledin ve hala sorun devam ediyor. Kasa eğer boğulmuyor * ise ekran kartını garantiye yollamak en doğru ve sağlıklı çözüm olacaktır.
Selamlar, yazdıklarınızı okudum ve hepsi mantıklı şeyler sadece kontrast kısmını anlayamadım evet 1x8 daha taksam fps de sıkıntı yaşamayacağım çünkü amd de çift slot ramların çok büyük etkisi oluyor dediğin gibi ama kontrast kısmını yaşadıktan sonra fps drop yiyorum bu yaklaşık 1,2 saliselik bir olay ve @Creselia nın dediğine gelicek olursak; evet ekran kartı aldıktan sonra böyle bir sıkıntı yaşamaya başladım ekranımın sol tarafında hafif bir karartı oluyor ve o olduktan sonra kontrast değişiyor ve kontrast değişince yaklaşık 144 150 fpsden direk olarak 90 80e düşüyorum ve bu anlık değişim olduğu için oyunuma çok kötü yansıyor örnek vermek gerekirse sanki 90 fps değil de o an 30 fps alıyormuşum gibi. kasam boğuluyor olduğunu düşündüğümden kasamın ön tarafında ki paneli çıkarttım ve 3 tane fan takma yeri boş kaldı şimdi oraya 3 tane fan alıp takacağım kasamın şu anki şekli EKTEDİR. RGB LED şeridi ise kasamın içine şimdilik yerleştirdim. Ve şu sorunlarıda yaşıyorum, oyunun içinde bazen ekran kartımın fanları dönüyor (çalışıyor) bazen çalışmıyor bu büyük ihtimalle ekran kartımın kendi özelliğinden kaynaklı fakat bundan olabileceğini de düşünüyorum fikrinizi almak isterim yinede, onboard ekran kartını kullanırken benim monitörümün vga desteği yoktu, sadece hdmi ve dp portu vardı anakartımın üstünde sadece ama sadece VGA var ondan dolayı belli bir süre (1 hafta) VGA TO HDMİ Dönüştürücüsünü kullandım ve ekranda çizgiler oldu sanki 144hz 24inç bir ekran değil de tüplü televizyondan oynuyormuşum gibi ama şu anda öyle bir sorunum yok sadece ekranımın kendi kendine kontrast değiştirdiği için fps drop yaşadığımı düşünüyorum. ve dediğiniz gibi çift slot ram çok etki ediyor ayrıca ekran kartımda bir sorun olabilir msi'ya bir mail attım ve ondan gelen cevabı bekliyorum önereceğiniz farklı fikirler vesaire var ise yazarsanız çok iyi olur.

Ekler

• kasa 6.jpg
    kasa 6.jpg
    83.9 KB · Hit: 44
  • kasa5.jpg
    kasa5.jpg
    165.5 KB · Hit: 40
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,544