Neler Yeni

RX 5700 XT Gaming X 10750 TL'ye satılır mı?

Ciel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Halıcı
Merhabalar, MSI RX 5700 XT Gaming X kartına sahibim ve kartımı sahibinden.com üzerinden 20 gün önce satışa koydum. 1-2 ay içerisinde kartı sattıktan sonra askere gitmeyi planlıyorum, askerden döndükten sonra (ekonomi de bu şekilde giderse) çıkacak daha yeni bir kartı alabilirim (Intel yada AMD) yada Nvidia 4000 serisini bir kaç ay daha bekleyip 4000 serisi kartı alırım yada sahip olduğum diğer kartı kullanırım.
Yedekte olan R9 280 kartım var ve ekran kartını komple sistem olarak QP den satın aldım, garanti ve faturası mevcut. Kartımın hiç bir arızası yok, sıcaklık değerleri gayet iyi ve 2 aylık garanti süresi kaldı. Ekran kartının içi açılmadı ve kasayı olduğunca hava tutma makinesi ile 2-3 ayda 1 olmak üzere temizledim.

Başlangıçta 16000 TL den koyduğum fiyatı bugün 12500 TL ye koydum, bundan 5 gün önce ise 13500 TL de iken bir kişi almak istediğini fakat sonrasında RTX 3080 alacağını söyleyip kartı almaktan vazgeçtiğini söyledi. Kartı alıp kullandığım tarihten beri mining yapmadım ve haliyle yorulmadı genel olarak League of Legends, CS-GO, Valorant ve Steam de bulunan diğer oyunları oynadım. Bugün bir kişi 10750 TL ye almak istediğini ve bugün gelip alabileceğini söyledi fakat kartı en az 12500 ile 12000 TL arasına satmayı planlıyorum sizce bu konuda doğru mu yapıyorum? 10750 TL ye almak isteyen kişi şöyle bir yorumda bulundu ve ben grafik kartı yüklenen oyun oynamadığım için ve mininge kıyasladığımda sürekli açık kalmadığı için bu derece de bir tahribat oluştuğunu düşünmüyorum, fikirlerinizi benimle paylaşır mısınız özellikle bu kartı alıp da satan kişiler, şimdiden teşekkür ederim.

Sahibinden.com linki:

Ekler

• 13.png
    13.png
    21.5 KB · Hit: 51

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,969
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
O fiyatlarda RTX 3060 Ti mevcut..

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,305
İsim
Diyarhan
Mining işi patlarsa belki ama şu anlık 3060ti ve 6700xt var sıfır olarak o fiyatlara.

Ciel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Halıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni konu açmak yerine tekrar mesaj yazmak ve tavsiye almak için yazıyorum, 11000 TL'ye almak isteyen ciddi 2-3 kullanıcı olduğunu düşünüyorum ve bugün ekran kartımın 2 yıl yerine (ben 40 gün kaldığını sanıyordum, aslında 1 yıl 40 gün kalmış) 3 yıllık garantiye sahip olduğunu öğrendim. Ürünün fiyatını 11250 TL den 12000 TL ye arttırdığımda ve 2 müşteriyi de oyaladığım için bu durumdan rahatsız oldular. Henüz ekran kartını eve gelip test etmediler, gerek bayram sebebiyle gerek ailemden izin almam gerektiği için.

Onların açısından düşündüğümde almaları için artık değebilecek ürün olmadığını düşünüyorum. Uygun-orta fiyatlıyken şu an gereksiz yere 1000 TL daha zamlanmış oldu anlayacağınız, siz ne düşünüyorsunuz? Dolar bazından baktığımda 1000 TL ve 70$ benim için hiç bir şey ve satma taraftarındayım, aynı zamanda satabileceksem 1000 TL de olsa daha yüksek fiyattan satmak istiyorum, kararsızım.

Top Bottom