Neler Yeni

RX 5700 XT Hakkında Fikirleriniz?

Seloerdem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
388
İsim
Selahattin
Ya beyler AMD kullanlar varsa hiç sıkıntı yaşadınızmü bu gpu'da.Sapphire rx 5700 xt nitro+ almak istiyorumda. Emin değilim
Dostum şuan ben MSI RADEON RX5700 xt gaming x kullanıyorum çok memnunum şuana kadar da sıkıntı yaşamadım öneririm

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,721
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
Dostum şuan ben MSI RADEON RX5700 xt gaming x kullanıyorum çok memnunum şuana kadar da sıkıntı yaşamadım öneririm
kartın en son WHQL sertifikalı sürücüsü 2.5 ay önce çıkmış ve kartı salmış gibiler tabi sizin aldığınız iyi model günde kaç saat filan kullanıyorsunuz crash ve kekemelik sorunu filan yok mu özellikle siyah ekran? çünkü AMD kartlarda OC da biraz sakat iş gaming X fabrika çıkışlı OC'lu geliyor ne zamandandır kullanıyorsunuz?

T.P.G.

80+ Titanium
5700XT kullanıyorum bi ara yaşamıstim sonra duzelttiler sorunsuz su an.
Mesaj otomatik birleştirildi:

galax 2060 super ya da gaming gecesiyle 2070 super daha ileriye dönük ve sorunsuz olacaktır :)
bu arada mümkünse sapphire almayın en fazla sorunun görüldüğü marka şu nitro modelleri filan OC sebebiyle sorun çıkarabiliyorlar
5700XT'nin rakibi 2060S olsa 2060S alınırdı. Ancak şu durumda 5700XT daha FP

Seloerdem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
388
İsim
Selahattin
kartın en son WHQL sertifikalı sürücüsü 2.5 ay önce çıkmış ve kartı salmış gibiler tabi sizin aldığınız iyi model günde kaç saat filan kullanıyorsunuz crash ve kekemelik sorunu filan yok mu özellikle siyah ekran? çünkü AMD kartlarda OC da biraz sakat iş gaming X fabrika çıkışlı OC'lu geliyor ne zamandandır kullanıyorsunuz?
1'5 aydır kullanıyorum şuan için sıkıntı yok

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,721
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
5700XT kullanıyorum bi ara yaşamıstim sonra duzelttiler sorunsuz su an.

5700XT'nin rakibi 2060S olsa 2060S alınırdı. Ancak şu durumda 5700XT daha FP
Galax modeli ile normali arasında %5 fark var 2070 gibi denebilir incelemeye bakailirsiniz üstelik yeni dlss 2.0 da geldi.

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,721
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
Tercih meselesi. Ben 3000tl gibi düsük bir foyata aldım 5700XT Pulse modelini. İndirim ile alınabilir. Son karar konu sahibinin :)
O değilde birkaç soru sorasım geldi şu pulse modelinde herhangi bir sorun vb var mı? hangi driveri kullanıyorsunuz techpowerupın yazısında hayla siyah ekran , crash ve kekemelik sorunu olduğu söyleniyor üstelik bilinen problemlerde uzun zamandır bir değişiklik olmadı adamlar çözülenlerin listesini yapıyor ama bilinen halihazırda sorunların çoğu hayla aynı. :D bu arada şu yeni çıkan DLSS 2.0 gibi bir teknoloji 5700 XT'de var mı?

ADAEM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Adem
Ya beyler AMD kullanlar varsa hiç sıkıntı yaşadınızmü bu gpu'da.Sapphire rx 5700 xt nitro+ almak istiyorumda. Emin değilim
tam kelimeyle uzay mekiği dostum
ama rx5700le arasında fazla bir fark yok diye biliyorum :/

T.P.G.

80+ Titanium
O değilde birkaç soru sorasım geldi şu pulse modelinde herhangi bir sorun vb var mı? hangi driveri kullanıyorsunuz techpowerupın yazısında hayla siyah ekran , crash ve kekemelik sorunu olduğu söyleniyor üstelik bilinen problemlerde uzun zamandır bir değişiklik olmadı adamlar çözülenlerin listesini yapıyor ama bilinen halihazırda sorunların çoğu hayla aynı. :D bu arada şu yeni çıkan DLSS 2.0 gibi bir teknoloji 5700 XT'de var mı?
Su an DLSS 2.0 gibi bir şey yok umarım ileride olur. Kullandığım surücü en son tam surüm adını unuttuğum güncel sürücü.

Kartı ilk aldığımda 80 dereceleri görüyordu çünkü NZXT S340 kasamda sadece 1 fan vardı. Sonrasında Thermaltake'in RGB modellerinden taktım 5 tane sıcaklık 75 derecelere düstü. Ufak bir de undervolt yaptım 70 dereceyi geçmiyor yük altında. Önü mesh bir kasayla daha iyi sonuçlar alınabilir. Şu an sorunsuz kullanıyorum ama bir sıkıntı yok. Sadece 2K 144Hx monitör almam gerek.

• Beğen

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,721
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
Su an DLSS 2.0 gibi bir şey yok umarım ileride olur.
Aslında DLSS için tensör çekirdeği gibi gibi bir teknoloji gerekli yani ilerde yazılımla gelemiyor malesef halihazırda tensör çekirdeği varsa geliştirilebiliyor amperede DLSS 3.0 çıkartacaklar ve şimdiden en az 30 oyun destekleyecekmiş ve sıcaklık konusunda fanlar tam yük altında mı? çünkü toplam 6 fanda o kadar olması üstelik UV ile. :confused:

T.P.G.

80+ Titanium
Aslında DLSS için tensör çekirdeği gibi gibi bir teknoloji gerekli yani ilerde yazılımla gelemiyor malesef halihazırda tensör çekirdeği varsa geliştirilebiliyor amperede DLSS 3.0 çıkartacaklar ve şimdiden en az 30 oyun destekleyecekmiş ve sıcaklık konusunda fanlar tam yük altında mı? çünkü toplam 6 fanda o kadar olması üstelik UV ile. :confused:
Hayır %65 olması gerek. Şu an kontrol edemiyorum zira köydeyim sistem yanımda değil. Ancak ses olmaması için tam yükte çalıştırmıyorum.

Ya %55 ya da 65'ti.

• Beğen
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,928
Üyeler
154,149
Son üye