Neler Yeni

RX 580 8GB vS GTX 1650s 4GB

Alpbruh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Alp Goksel

Videoda VRAM yüzünden daha az FPS veriyor diyebilirsiniz fakat rx 580 4 GB vramden az kullandığında bile daha çok FPS alıyor .
Sebebi nedir ?
1:GTX 1650 süper kullananlar optimizasyon sorunu mu var ?
2:Bu kanal güvenilir mi ?yoksa AMD fanı olduğu için mi böyle bir şey yapıyor ?
3: Bildiğiniz üzere 1650 süper AMD destekli oyunlarda rx 580 ile kafa kafayayken Nvidia destekli oyunlarda tokatliyordu.
4:GTX 1650 süper kas gücü olarak daha güçlü basit bir driver sorunu yüzünden bu kadar kotulesebilir mi ?

dagestarhep

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Taha
Instagram
instagram.com/dagestarhepx
Steam
Dagestarhep
Hocam valla ne desem radeon kartların çalışma ve performans ölçüleri çok garip bu iki kart ile nasıl bir yorum yapsam diye düşünüyorum yanlış bir şey demektende çekiniyorum bir rx580 kullanıcısı olarak söylüyorum gerçekten garipler :D

Alpbruh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Alp Goksel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uppppp

Lewis Hamilton

80+ Bronze
-Radeon kullanıcısı olarak 1650s daha iyi sebebi driver bıktım artık oyun ortasında ekranın kapanıp res atmadan açılmaması olayına
-Ek olarak NVDİA kartlarda hiç bir zaman sorun olmuyor driver olarak, hangisini alayım dersen düşünmeden 1650s
-Kanalda güvenli merak etme

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
rx 580 performans açısından 1650s den iyi olsada driveri sorunlu

Asag

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,862
İsim
Asag
1650 Super öneririm.

Reverse Flash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
943
İsim
Enes
bu ikilemde kalmıştım sistemi ilk topladığımda. 1650s aldım çok mutluyum ve memnunum. Teşekkürler Nvidia..

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
bu soru ortada çok dolanıyodu açıkcası baya araştırmasını yapmıştım yorumlara eksilerine ve artılarına sıra sıra değineceğim.
rx 580
1650 super'e göre model olarak eski kaldığı için daha fazla güç gereksinimi oluyor, driver sorunları olabiliyor yer yer şimdinin AAA oyunlarında 1650 super'e karşı biraz geride kaldığını söyleyebilirim ama uzun vadede yeni-nesil oyunlar için vram ve bit değeri tarafında daha önde olduğu için 1650 super'e bayağı bir fark atacaktır zaten konsollardan görebileceğin üzere yeni konsollar AMD chipset ile çıkmakta bu ne demek ? bu yeni nesil oyunların AMD tarafında daha optimize olabileceği anlamına geliyor unutmadan değinmek isterim bazen dengesiz güç çekebiliyor sisteme göre değişir ama minimum 600w güç kaynağı öneririm kullanım amacına göre ben sadece oyun oynarım ve uzun süre boyunca yüksek grafiklerde takılmak isterim dersen rx 580 alabilirsin
teknik olarak artıları
Memory clock : 2000 MHz 8000 MHz effective
OpenGL : 2
Bant genişliği : 256.0 GB/s
Bit değeri : 256 bit
VRAM : 8 GB
TDP değeri : 185W
1650 super
fiyatına göre performansı baya yüksek bir ekran kartı yeni nesil olduğu için günümüz oyunlarında daha optimize çalışabiliyor driverlarında daha önce sorun olduğunu duymadım haliyle yeni nesil bir kart olduğu için rx 580 e göre daha az elektrik harcıyor MHz değeri yüksek ve bellek türü olarak gddr6 olduğundan rx 580 serisine göre daha önde olduğundan şu anlık performans olarak daha yükseklerde olabiliyor dersen ki ben ekran kaydı alırım yayın yaparım 1650 super alabilirsin böylesi işler için rx serisine göre daha stabil ve daha düzgün olduğunu söyleyebilirim bir amd kullanıcısı olarak belirtmek isterim nvdia'ın driverları kesinlikle daha iyi yeni nesil oyunlarda vram gereksinimi artacağı için geride kalabilir ilerleyen zamanlarda ayarları bir tık düşürmek zorunda kalabilirsin sisteme göre değişir ama minimum olarak 500-550W bir psu kullanman senin için iyi olur
teknik olarak artıları
clock hızı daha iyi
Boost clock : 1725 MHz
GPU clock : 1530 MHz
Memory clock : 1500 MHz 12000 MHz effective
Direct X sürümü : 12.0 (12_1)
OpenGL sürümü : 4.6
Shader Model : 6.4
Memory type : GDDR6
TDP değeri : 100W
burada yazmadığım eklemeyi unuttuğum aklına takılan bir şey olursa belirtirsen iyi olur.

Top Bottom