Neler Yeni

Rx 590 Se Isınma Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berk Yucel
Herkese merhaba iyi forumlar.Başlıkta belirttiğim gibi kullanmış olduğum ekran kartı Rx 590 Se modeli ekran kartını almadan önce bir çok test videosu izledim Dadg2 sistem videosunu izledim kartın sıcaklıgı 70 75 derecelerde seyrediyor.Kart sıcak çalışan bir kart bunun farkındayım fakat ben oyuna gırdiğimde 82 83 derecelere kadar çıkıyor fakat diğer parçalarda herhangi bir ısınma sorunu yok kart bu derecelere ulaştığında herhangi bir performans kaybı yok fakat sınıra yakın değerlerde olduğu için korkuyorum ısınma sorununu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz teşekkür ederim. :)

Mileven

80+ Silver
uzay sistem cunku kasan mesh degıle çıkar o derecelere benımkıde 83 lerde da videoda 77

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berk Yucel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesh yapıda kasa on tarafta 3 adet 120mmlik fan var oyle olmasa kasa ıcı deki hava akımı iyi olmayacağı için bütün sistem parçaları ısınır. 🙂

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
Herkese merhaba iyi forumlar.Başlıkta belirttiğim gibi kullanmış olduğum ekran kartı Rx 590 Se modeli ekran kartını almadan önce bir çok test videosu izledim Dadg2 sistem videosunu izledim kartın sıcaklıgı 70 75 derecelerde seyrediyor.Kart sıcak çalışan bir kart bunun farkındayım fakat ben oyuna gırdiğimde 82 83 derecelere kadar çıkıyor fakat diğer parçalarda herhangi bir ısınma sorunu yok kart bu derecelere ulaştığında herhangi bir performans kaybı yok fakat sınıra yakın değerlerde olduğu için korkuyorum ısınma sorununu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz teşekkür ederim. :)
Oyunlarda FPS yi sabitle, FPS artınca ısı da artıyor. Ben böyle çözdüm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berk Yucel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Garibime giden nokta şu sistemdeki hiç bir parça ısınmıyorken ekran kartı nasıl oluyorda bu kadar ısınabılıyor.Oncesınde sıcaklıklar videoda ki gibiydi fakat son zamanlarda baya bir artış var elimde artic mx 4 2019 termal macun var işlemcime sürdüm baya etki etti fakat ekran kartını söküp macun yenilemesi yaparsam garantiden çıkıyormuş galiba :(

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
hocam videoda belki uzun süre kullanılmamış olabilir ondan ötürü sıcaklıklar düşüktür bir de yaşadığınız konumdaki sıcaklık hakkında pek bir bilgim yok da o da etki edebilir yani fark olabilir ama yine de sorun olduğunu düşünüyorsan garantiyle bir konuş

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,868
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bende 74 falan En en fazla 78 gördüm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berk Yucel

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Çok ısınmasını istemiyor isen Uv yapıcaksın, Nitro+ S.E gibi en üst model bir RX 590 kullandığın için 70-75 dereceyi öpüp başına koyman lazım :D, 85 derece de RX 590 kullanan arkadaşım vardı. RX 500 serisi ısınıyor tek çözüm UV.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berk Yucel
70 75 dereceyi görsem dediğiniz gibi öpüp başıma koyucam 84leri görünce oyun kapanıyor otomatik uv yapıcam son çare herhangi bir sorun olurmu garantiden vs çıkıyor mu bu işlemi yapınca ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,852
Üyeler
140,569
Son üye
mkahveci63
Top Bottom