Neler Yeni

RX 6600 %1 ve %0.1 FPS drop sorunu

Kurapikki

80+ Bronze
Merhabalar dostlar güncel olarak DA-GT2 kullanmaktayım.
(r5 5500+Asus Dual RX6600+ Kingston 16GB (2x8GB) Fury Beast Siyah DDR4 3200MHz CL16+ asus rog b450m a 2)

Sorunum neredeyse her oyunda çok ani fps dropları yemem. Max ve min fps değerlerinde görünmediği ve average fps değerim de yüksek olduğu için %1 ve %0.1 fps değerlerime bakma ihtiyacı duydum.
Oyunlar ilk açıldığında (forest,valo ve lol) biraz ani droplar yiyorum ama biraz zaman geçince bu droplar bayağı bir azalıyor.
Gerekli testleri yaptım sslerini aldıklarımın sslerini almayı unuttuklarımınsa değerini yazayım.

Cinebench r3: Çoklu 10629 Tekli 1363 (Dereceler çoklu çekirdek testkinde 40. saniyede 93 dereceye geliyordu ama tekli çekirdekte 63 ü geçmedi)
Furmark: Sonucu ss attım.
HD Tune: SS bırakıyorum.
AMD'nin güncel sürümünü kullanıyorum. Ama stress testinde bir sıkıntı yaşıyorum ss'ini bırakıyorum.
Sürücüler güncel hatta format atıp tekrardan sürücüleri kurdum ama sorun devam ediyor.
Yapmamı istediğiniz başka testler varsa belirtirseniz sevinirim.

Not: Sistemden çok memnunum sadece gözüm bu konuda biraz hassas olduğu için sorunu çözmek istiyorum. Bilgisayar 2 ay lazım olduğu için garantiye de gönderemiyorum yardım ederseniz sevinirim.
Bazı oyunlardan ssler atacağım sol üstteki 1. değer normal fps 2. değer yüzde1 ve 3. değer binde 1 fps değeri.
(Foresti hızlı resim üzerinden atıyorum foruma yükleyemedim. https://www.hizliresim.com/ns62xlh )

Ekler

• furmark.png
    furmark.png
    32.2 KB · Hit: 120
  • HDTUNE1.png
    HDTUNE1.png
    23.9 KB · Hit: 110
  • hdtune2.png
    hdtune2.png
    18.7 KB · Hit: 121
  • Radeon hata.png
    Radeon hata.png
    20.5 KB · Hit: 120
  • Lol binde1.png
    Lol binde1.png
    3.4 MB · Hit: 126

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,322
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Hocam forest zaten sorunlu oyun her saniye nerdeyse drop atıyor, valorantta çok alt tab yaparsan yapıyor, lolde oyun başlayınca yapıyor genelde. Ama bunlara ekstra bir durumsa disk sağlığı da düşmüş olabilir

Kurapikki

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam forest zaten sorunlu oyun her saniye nerdeyse drop atıyor, valorantta çok alt tab yaparsan yapıyor, lolde oyun başlayınca yapıyor genelde. Ama bunlara ekstra bir durumsa disk sağlığı da düşmüş olabilir
Disk sağlığım full görünüyordu ki zaten sistemim yeni. Lolde başlangıç haricinde binde1 değerim 90 ın altına düşmüyor ama yine de sorayım dedim malum 15 günlük koşulsuz gönderim tarzı bir olay var. Başka önerebileceğiniz test programı var mıdır?

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,261
İsim
SEYF
Ben de 6700 XT var ben de bu duurmdan biraz şikayetciyim. Valorant da aşırı drop yiyorum . 700 fps den 120-130 fps düşüyor. Oyundan falan diyenlere pek aldirma

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver
Merhabalar dostlar güncel olarak DA-GT2 kullanmaktayım.
(r5 5500+Asus Dual RX6600+ Kingston 16GB (2x8GB) Fury Beast Siyah DDR4 3200MHz CL16+ asus rog b450m a 2)

Sorunum neredeyse her oyunda çok ani fps dropları yemem. Max ve min fps değerlerinde görünmediği ve average fps değerim de yüksek olduğu için %1 ve %0.1 fps değerlerime bakma ihtiyacı duydum.
Oyunlar ilk açıldığında (forest,valo ve lol) biraz ani droplar yiyorum ama biraz zaman geçince bu droplar bayağı bir azalıyor.
Gerekli testleri yaptım sslerini aldıklarımın sslerini almayı unuttuklarımınsa değerini yazayım.

Cinebench r3: Çoklu 10629 Tekli 1363 (Dereceler çoklu çekirdek testkinde 40. saniyede 93 dereceye geliyordu ama tekli çekirdekte 63 ü geçmedi)
Furmark: Sonucu ss attım.
HD Tune: SS bırakıyorum.
AMD'nin güncel sürümünü kullanıyorum. Ama stress testinde bir sıkıntı yaşıyorum ss'ini bırakıyorum.
Sürücüler güncel hatta format atıp tekrardan sürücüleri kurdum ama sorun devam ediyor.
Yapmamı istediğiniz başka testler varsa belirtirseniz sevinirim.

Not: Sistemden çok memnunum sadece gözüm bu konuda biraz hassas olduğu için sorunu çözmek istiyorum. Bilgisayar 2 ay lazım olduğu için garantiye de gönderemiyorum yardım ederseniz sevinirim.
Bazı oyunlardan ssler atacağım sol üstteki 1. değer normal fps 2. değer yüzde1 ve 3. değer binde 1 fps değeri.
(Foresti hızlı resim üzerinden atıyorum foruma yükleyemedim. https://www.hizliresim.com/ns62xlh )
Sistem iyi hocam söylediğiniz oyunlarda benim eba canavarı bile öyle oluyor yeni olmasına rağmen 👍

Kurapikki

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem iyi hocam söylediğiniz oyunlarda benim eba canavarı bile öyle oluyor yeni olmasına rağmen 👍
Turbox sistem fav.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de 6700 XT var ben de bu duurmdan biraz şikayetciyim. Valorant da aşırı drop yiyorum . 700 fps den 120-130 fps düşüyor. Oyundan falan diyenlere pek aldirma
Hocam sende de amd softwarede stress testi yaptığında benim hata oluyor mu zahmet olmazsa bakabilir misin?

Birde sanki furmark sonucumda GPU core mhzm düşük gibi kaç olması lazım?

Son düzenleme:

abcdefg1234

80+ Silver
Turbox sistem fav.

Hocam sende de amd softwarede stress testi yaptığında benim hata oluyor mu zahmet olmazsa bakabilir misin?

Birde sanki furmark sonucumda GPU core mhzm düşük gibi kaç olması lazım?
Furmark testinde bir sorun yok. Oyunlarda 2500 Mhz ye kadar çıkan core clock değeri furmark testinde 2000 mhzlerde oluyor bende de

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,940
İsim
Hacı
FPS sabitlemeyi dener misiniz?

ali_ç

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ali ÇİMEN
İşlemci sıcaklığınız çok yüksek hocam 40. sn.de 93 derece nedir? Bir de ekran kartınız stress testinde başarısız olmuş herhangi bir o.c yaptınız mı?

Kurapikki

80+ Bronze
İşlemci sıcaklığınız çok yüksek hocam 40. sn.de 93 derece nedir? Bir de ekran kartınız stress testinde başarısız olmuş herhangi bir o.c yaptınız mı?
yapmadım ama sanırım sorunu buldum birazdan fotoğrafını atacağım sorunun. Ayrıca sıcaklık oyunlarda hiç 70 i geçmiyor o kadar mı kötü?

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,940
İsim
Hacı
Top Bottom