Neler Yeni

RX 6600 fan hızı ve hotspot sıcaklığı problemi

Kratch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cevdet Kaya

2 hafta önce MSI Radeon RX 6600 Mech 2X ekran kartı aldım. Yüksek güç isteyen oyunlarda (forza horizon 4 gibi) ekran kartının fanları deliriyor, gpu sıcaklığı 50 derece olmasına rağmen fanlar full hızda çalışıyor bunun nedeninin de hotspot sıcaklığından olduğunu düşünüyorum gpu sıcaklığı 50 dereceyken hotspot 70 - 75 derecelerde dolaşıyor. Fan ve sıcaklık eğrisini elle ayarlamama rağmen hala aynı sıkıntıyı yaşıyorum

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,372
İsim
Hacı
MSI afterburner üzerinden fan ayarı yapın.

Bünyamina

80+ Gold

2 hafta önce MSI Radeon RX 6600 Mech 2X ekran kartı aldım. Yüksek güç isteyen oyunlarda (forza horizon 4 gibi) ekran kartının fanları deliriyor, gpu sıcaklığı 50 derece olmasına rağmen fanlar full hızda çalışıyor bunun nedeninin de hotspot sıcaklığından olduğunu düşünüyorum gpu sıcaklığı 50 dereceyken hotspot 70 - 75 derecelerde dolaşıyor. Fan ve sıcaklık eğrisini elle ayarlamama rağmen hala aynı sıkıntıyı yaşıyorum

senin kart yükte 70 75 derece ve fan 2000 biraz üstünde çalışıyor öyle mi anladım öyleyse gayet normal

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Firmanın koyduğu fan profili ile alakalı sanırım. Bende Sapphire Pulse var sağolsun Hotspot 90 derece oluyor fan hızı hala %30 😂

Yav %50 yapsa sıcaklık 10 derece düşecek.

Fan ve sıcaklık eğrisini sessizlik odaklı ayarlamana rağmen fan dediğin hızda değil kafasına göre daha hızlı mı dönüyor anlamadım?

Kratch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cevdet Kaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kart yükteyken 50 55 dereceyi geçmiyor ama hotspot 70 75 derecelere çıktığı için fanlar uçak motoru gibi çalışıyor. Bunu her zaman da yapmıyor bazen hotspot çok ısınıyor bazen o kadar ısınmıyor sıcaklık sensörlerinde bir sorun olabileceğini düşünüyorum

Kratch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cevdet Kaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tavsiyem radeon settingsten yapman ayarı, otoyu kapatıp manuel atama yapabilirsin, hatta otoyu kapatınca buraya stok ayarları koyarsan foto olarak çok daha iyi olur
oradan da denedim yine de hotspot sıcaklığını da dikkate aldığı için her türlü yüksek hızda çalışıyor fanlar

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Kart yükteyken 50 55 dereceyi geçmiyor ama hotspot 70 75 derecelere çıktığı için fanlar uçak motoru gibi çalışıyor. Bunu her zaman da yapmıyor bazen hotspot çok ısınıyor bazen o kadar ısınmıyor sıcaklık sensörlerinde bir sorun olabileceğini düşünüyorum
Hotspot fazla olur zaten o gayet normal. 110 derecelere kadar çıkabilen bir sıcaklık o. Mümkünse 100 derece altında tutulmalı yani 75 derece çok az.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,062
Üyeler
140,758
Son üye
Montascy
Top Bottom