Neler Yeni

Rx 6600 görüntü takılması

superpv2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Doğukan Yazıcı
Merhaba arkadaşlar,
Sistem özellikleri
İ5 10400f
B460 msı anakart
2666mhz cl16 kingston 2x8 gb ram
A2000 512 gb m2ssd
Toshiba ssd
Asus 144 hz 24 ips monitör
Rampage 750 watt psu

Arkadaşlar sistemim bu,
Normalde 1650 super kullanmaktaydım bu sisteme ancak yeni bir Asus Rx 6600 dual oc ekran kartı aldım.
Oyunlara girdiğimde fpsler yüksekken görüntüde takılmalar oluşuyor ve insanı gerçekten çok rahatsız ediyo. Sanki 144 hzden 60 hzye geçmiş gibi.
Oynadığım oyunlar cs, lol, warzone
Özellikle fps oyunlarında bu takılmalar çok daha belirgin. Servise yolladım sıkıntı olmadığını söylediler. Ancak eski kartımı tekrar taktım pcye onda bir sıkıntı yok yalnız yine rx 6600 takıp 0 kurulum yaptım yine görüntüde sıkıntılar oluyo. Adaptive sync açık. Kapalıda denedim. Dediğim gibi fps drop olmuyor ama görüntü akışkanlığı çok kötü. Sizce nedir problem? Bir türlü çözemiyorum. Oyun oynamak zehir oldu.
Yardımcı olun lütfeeeen
İyi forumlar

TRSTEADY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,434
İsim
Emre
ekran kartının driverini indirmemişsen indir kur. Monitöründe AMD Freesync açık ise kapat öyle dene. Ekran kartı kablosunu DP gişine takmışsan çıkar hdmi kablosu ile dene. Hdmi girişine takmışsan DP kablosu ile dene

superpv2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Doğukan Yazıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartının driverini indirmemişsen indir kur. Monitöründe AMD Freesync açık ise kapat öyle dene. Ekran kartı kablosunu DP gişine takmışsan çıkar hdmi kablosu ile dene. Hdmi girişine takmışsan DP kablosu ile dene
Bir tek dp- hdmı farkını denemedim o da kablom olmadığı için, şuanda dp kullanıyorum. Driver derken amdnin adrenalin uygulamasından otomatik en son güncellemesini kullanıyorum

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
934
İsim
Sadettin Y
Bir tek dp- hdmı farkını denemedim o da kablom olmadığı için, şuanda dp kullanıyorum. Driver derken amdnin adrenalin uygulamasından otomatik en son güncellemesini kullanıyorum
pek işe yarar mı bilmiyorum ama whql versiyonu dene driver için. Ek olarak vsync açarak oynamayı deneyebilirsin. Umarım çözersin brom.

TRSTEADY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,434
İsim
Emre
belki attığım linktekini indirmişsindir diye düşünüyorum. indirmemişsen şimdi kurulu amd olan driveri sil bunu yükle ayarlardan ekran kartları bölümüne girip oyun modu yap dene. bu arada linktekini işletim sistemine göre kur

Top Bottom