Neler Yeni

RX 6700XT hiçbir şey yokken fanın çok yüksek devirde çalışması

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Canberk
Hocam konu sahibi kartın sürücülerini yüklememiş burda amd nin suçu ne?
arkadaşın belirttiği siteden indirdim bütün driverlar kuruldu ve güncel. Valorant'a girdiğimde sanki render yapıyormuşcasına bağrıyor ekran kartı ve 10-15 dakika içerisinde susmadan devam ediyor çözüm öneriniz nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden oto'da kullanmıyorsunuz ki AMD kartlarda fanstop özelliği var kullanım olmayınca yada ısısı çok düşükken fanları kapatır sessiz çalışır
oyunlarda 70 80 e çıkarıyor bazen gereksiz şekilde o yüzden
valorant oynarken ki zaten ekran kartını değil işlemci kullanan bir oyun diye biliyorum. Ekran kartının ısısının da öyle çok yükseldiğini sanmıyorum.

10-15 dakika boyunca güçlü bir şekilde fan dönüyor sonra susuyor. bütün yazılımlar güncel temiz kurulum windows 10 kullanıyorum daha ne yapmam gerekiyor bu kart için?

yefri

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
koray canpolat
arkadaşın belirttiği siteden indirdim bütün driverlar kuruldu ve güncel. Valorant'a girdiğimde sanki render yapıyormuşcasına bağrıyor ekran kartı ve 10-15 dakika içerisinde susmadan devam ediyor çözüm öneriniz nedir?

valorant oynarken ki zaten ekran kartını değil işlemci kullanan bir oyun diye biliyorum. Ekran kartının ısısının da öyle çok yükseldiğini sanmıyorum.

10-15 dakika boyunca güçlü bir şekilde fan dönüyor sonra susuyor. bütün yazılımlar güncel temiz kurulum windows 10 kullanıyorum daha ne yapmam gerekiyor bu kart için?
ısısının yükseldiğini düşünmüyorum derken yük altındayken ısılara baktın mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Canberk
ısısının yükseldiğini düşünmüyorum derken yük altındayken ısılara baktın mı
Şu an denedim. Yanda görev yöneticisini açıp baktım ekran kartı derecesi 45-50 arası çalışma yüzdesi ise %70. oyundan çıkalı 3 dakika oldu hala yüksek devirde çalışıyor fan.

yefri

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
koray canpolat
Şu an denedim. Yanda görev yöneticisini açıp baktım ekran kartı derecesi 45-50 arası çalışma yüzdesi ise %70. oyundan çıkalı 3 dakika oldu hala yüksek devirde çalışıyor fan.
kartın termal macunu değistimi hiç?

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Canberk
macun kurumuş yüksek ihtimal kartın bu şekilde çalışması normal yük altında sıcaklığın 80 ve üstüne çıktığını düşünüyorum
az önce valoranta tıkladım ekran kartını o kadar yormayan bi oyun. %70-80 arası kullanımda ısı olarak 45-50 dereceydi. Oyundan çıktım 10 dakika sonra anca sustu bilgisayar öyle söyliyim.

yefri

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
koray canpolat
az önce valoranta tıkladım ekran kartını o kadar yormayan bi oyun. %70-80 arası kullanımda ısı olarak 45-50 dereceydi. Oyundan çıktım 10 dakika sonra anca sustu bilgisayar öyle söyliyim.
msi afterburnerde manuel fan ayarı yapın %50de kalsın ok leyin eğer sürekli 50de çalışıyorsa sensörler sağlamdır

UnkBoss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Anıl Bostancı

Hocam kartı ne zamandan beri kullanıyorsunuz eğer uzun zamandır kullanıyorsanız büyük ihtimalle macun bakımı gereklidir örnek olsun diye söylüyorum ben 1 senedir kullanıyorum hiç 70 dereceye geldiğini görmedim oynadığım oyunlarda ekran kartı ağırlıklı(forza 5 extreme ayar,NFS unbound en yüksek ayar)oyunları oynuyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Canberk
Hocam kartı ne zamandan beri kullanıyorsunuz eğer uzun zamandır kullanıyorsanız büyük ihtimalle macun bakımı gereklidir örnek olsun diye söylüyorum ben 1 senedir kullanıyorum hiç 70 dereceye geldiğini görmedim oynadığım oyunlarda ekran kartı ağırlıklı(forza 5 extreme ayar,NFS unbound en yüksek ayar)oyunları oynuyorum.
Sorun şurda zaten canım dostum. Sıcaklık normal ama fan sanki 100 dereceymiş gibi aralıksız yüksek devirde dönüyor onu çözemedim. Her şekilde aşırı rahatsız edici bir ses çıkartıyor. Oyuna giriyorum oyunun sesini duyamıyorum. Ekran kartı kullanımı %70-80 ama sıcaklık 40-50 derece arası.

UnkBoss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Anıl Bostancı
Sorun şurda zaten canım dostum. Sıcaklık normal ama fan sanki 100 dereceymiş gibi aralıksız yüksek devirde dönüyor onu çözemedim. Her şekilde aşırı rahatsız edici bir ses çıkartıyor. Oyuna giriyorum oyunun sesini duyamıyorum. Ekran kartı kullanımı %70-80 ama sıcaklık 40-50 derece arası.
Şimdi şöyle bende kartım tam yükteyken %45 fan kullanımında 67 68 derecelerde geziyor

Sapphire 2 fanlı rx6700

Pcman06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Oğuz
Amd driverlarından kaynaklı bence. Benim ekran kartı da kafayı yiyor bazen.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
929,348
Üyeler
145,374
Son üye
aride
Top Bottom