Neler Yeni

Rx570 Ryzen 3 3200g kasma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan
iyi günler, benim sistemim ilk aldığım zamandan beri olması gereken FPS'leri vermiyor. GPU kullanımım 100 0 100 değerleri görüyorum. Kısacası darboğaz oluyor. Benim sisteme sahip oyuncular benden kat kat daha çok FPS alıyorlar. Bütün testleri yaptım her şey normal gözüküyor ama oyunlarda kasma var inanılmaz şekilde. Örnek vereyim BF1'de Ultra'da aksiyon olmayan yerde 60 50 alırken (ultura) savaş çıktığı yerde 10 15 FPS oluyor fpsm. Ayarları Low'a aldığım zaman hiçbir şekilde FPS değişmiyor. Gerçekten artık sıkıldım. Ekran kartını DDU ile silip yükledim HDD ve SSD test yaptım hiçbir sorun yok. BF3 gibi bir oyunda bile aksiyonlu yerlerde kasıyor ya bıktım bu PC'den.

ROG STRIX RX570 4G 256 Bit.
Ryzen™3 3200G 3.6GHz.
Ex A320M Gaming.
Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz DDR4.
Crucial 240GB SSD.
WD 1 TB HDD.
FR PS65F12B 650W.

fatih eren yenel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
fatih eren yenel
normalde darboğaz yapmaması gerekiyor işlemci çok ısınıyorsa çatışma anında fps düşmeleri yaşayabilirsin işlemci soğutucusu alabilirsin

fatih eren yenel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
fatih eren yenel
değerler normal bir pcciye göster ürünler sıkıntılı gelmiş olabilir hala iade etme şansın varsa denersin

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Dostum bilgisayarcıya falan gitmeden önce Allah aşkına bi MSI afterburner at. Ayrıca Radeon kartlarının kullanımı doğru okunamaz yani aslında darboğaz olmuyor 100 den 0 a düşünce

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum bilgisayarcıya falan gitmeden önce Allah aşkına bi MSI afterburner at. Ayrıca Radeon kartlarının kullanımı doğru okunamaz yani aslında darboğaz olmuyor 100 den 0 a düşünce
video çektim 15 dk atıyorum usta
Mesaj otomatik birleştirildi:

değerlerim

Son düzenleme:

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
video çektim 15 dk atıyorum usta

değerlerim
Dostum darboğazın babasını yiyorsun adeta. İşlemcini kesinlikle değiştirmen lazım. RX 570 ve i3 7100 ile birlikte bile daha yüksek FPS alıyordum, 2600X ile ise ultrada neredeyse 60 ın altına düştüğü yok. Yani sorun işlemci.

Anakartın destek verseydi overclock bi de bi modül daha RAM ile belki ucu ucuna kurtarabilirdin ama anakartın desteklemiyor. İşlemciyi arka planda sömüren bi program var mı diye bi baksana. Eğer o da yoksa tek çare işlemciyi değiştirmek, Ryzen 5 3600 öneririm 3200G den 1600 e falan geçmek saçma olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum darboğazın babasını yiyorsun adeta. İşlemcini kesinlikle değiştirmen lazım. RX 570 ve i3 7100 ile birlikte bile daha yüksek FPS alıyordum, 2600X ile ise ultrada neredeyse 60 ın altına düştüğü yok. Yani sorun işlemci.

Anakartın destek verseydi overclock bi de bi modül daha RAM ile belki ucu ucuna kurtarabilirdin ama anakartın desteklemiyor. İşlemciyi arka planda sömüren bi program var mı diye bi baksana. Eğer o da yoksa tek çare işlemciyi değiştirmek, Ryzen 5 3600 öneririm 3200G den 1600 e falan geçmek saçma olur.
Arka planda herşeyi kapatıp yaptım testi. Bilmiyorum ya bu benim sistemle herkes daha iyi fps alıyor benim şansıma böle oldu. Para bulabilirmiyim bilmiyorum ama deniyeceğim şansımı. Sanada teşekkür ederim :)

Wolwotr0n

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Ümit Taflan

3200g ile darboğaz kesinlikle yaşamaması lazım ben rx 580 ile 2200g kullanıyorum ve arkada spotyfy dc falan gibi programlar açık olduğu halde apex legends gibi güçlü oyunlarda darboğaz yaşamayıp oynayabiliyorum arkadaşın durumu çok anormal şu an

Oğuzhan Yücel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Oğuzhan yücel
iyi günler, benim sistemim ilk aldığım zamandan beri olması gereken FPS'leri vermiyor. GPU kullanımım 100 0 100 değerleri görüyorum. Kısacası darboğaz oluyor. Benim sisteme sahip oyuncular benden kat kat daha çok FPS alıyorlar. Bütün testleri yaptım her şey normal gözüküyor ama oyunlarda kasma var inanılmaz şekilde. Örnek vereyim BF1'de Ultra'da aksiyon olmayan yerde 60 50 alırken (ultura) savaş çıktığı yerde 10 15 FPS oluyor fpsm. Ayarları Low'a aldığım zaman hiçbir şekilde FPS değişmiyor. Gerçekten artık sıkıldım. Ekran kartını DDU ile silip yükledim HDD ve SSD test yaptım hiçbir sorun yok. BF3 gibi bir oyunda bile aksiyonlu yerlerde kasıyor ya bıktım bu PC'den.

ROG STRIX RX570 4G 256 Bit.
Ryzen™3 3200G 3.6GHz.
Ex A320M Gaming.
Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz DDR4.
Crucial 240GB SSD.
WD 1 TB HDD.
FR PS65F12B 650W.
Anakart ında veya psu da bir sorun olacağını zannediyorum
Anakart beslemeyi sağlayamıyor olabilir
Yada psu dan yeterli w çekmiyor olabilirsin ama anakart daha şüpheli

Wolwotr0n

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Ümit Taflan
Arka planda herşeyi kapatıp yaptım testi. Bilmiyorum ya bu benim sistemle herkes daha iyi fps alıyor benim şansıma böle oldu. Para bulabilirmiyim bilmiyorum ama deniyeceğim şansımı. Sanada teşekkür ederim :)
başka oyunlarda böylemi yoksa sadece bf de falanmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan
3200g ile darboğaz kesinlikle yaşamaması lazım ben rx 580 ile 2200g kullanıyorum ve arkada spotyfy dc falan gibi programlar açık olduğu halde apex legends gibi güçlü oyunlarda darboğaz yaşamayıp oynayabiliyorum arkadaşın durumu çok anormal şu an
Evet ya bazen ram yetmiyor diyorum arka planda herşeyi kapatıyorum ama hiçbir şey değişmiyor :(

başka oyunlarda böylemi yoksa sadece bf de falanmı
evet çoğu oyunda böyle kısca söyleyim cs go da en düşük ayarlarda 100 fps anca alıyorum,crysis3 oynanmıyor bile gta 5 40-30 fps arasında yani hiçbir oyun akıcı değil.

Top Bottom