Neler Yeni

Yardım RX5700 ekran kartı için PCI 4.0 uyumluluğu şart mı, PCI 3.0 da performans kaybı olur mu?

AMD RX 5700 bildiğiniz üzere PCI sürümü 4.0 ama bunu kullanabilmek için PCI 4.0 destekli anakart şart mı? PCI 4.0 destekli anakartlar epey pahalıda. PCI 3.0 destekli herhangi b450 chipsetli anakartta kullansam bu ekran kartını çok performans kaybı olur mu? Herhangi bir bilgi verebilir misiniz? Lütfen sadece bilgisi olanlar yazarsa sevinirim. @Abdullah Hacıgül @Mehmet Yılmaz özellikle siz yardımcı olursanız sevinirim. Discord adresinden yardım istedim ama alamadım.

iXragon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Umurcan
Çok Büyük Kayıp Olacağını Sanmıyorum Tahminen 2-3 FPS Düşer

Emre Baş

80+ Gold
Çok az olur

KafasıMeşgul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
454
İsim
Yusuf
AMD RX 5700 bildiğiniz üzere PCI sürümü 4.0 ama bunu kullanabilmek için PCI 4.0 destekli anakart şart mı? PCI 4.0 destekli anakartlar epey pahalıda. PCI 3.0 destekli herhangi b450 chipsetli anakartta kullansam bu ekran kartını çok performans kaybı olur mu? Herhangi bir bilgi verebilir misiniz? Lütfen sadece bilgisi olanlar yazarsa sevinirim. @Abdullah Hacıgül @Mehmet Yılmaz özellikle siz yardımcı olursanız sevinirim. Discord adresinden yardım istedim ama alamadım.
hayır çok az fark edilmez bile :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Performans olarak maks % kaç düşüş yaşarım, bir sevdiğim abime ileriye dönük sistem hazırlıyorum ama küçük detaylarına kadar iniyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
332
İsim
D D
hayır PCIE 4 şart değil 3 ilede gayet sıkıntısız oynarsın :D

KafasıMeşgul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
454
İsim
Yusuf
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler arkadaşlar konuyu kapatırken RAM ler hakkında CAS değeri ile Mhz değeri arasında seçimle bir post daha açacağım. Bilginiz varsa ona da yardımcı olursanız sevinirim. Sistemde tek eksik iki bilgim bunlardaydı. Çözüldü varsayıyorum şimdiden, hepinize teşekkür ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,145
Üyeler
156,438
Son üye
ErenErl33
Top Bottom