Neler Yeni

RX5700 XT ekran kartına UV nasıl yapılır?

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,830
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Ekran kartıma UV yapmak istiyorum ve sizden bu konuda yardım istiyorum. Ekran kartına nasıl yapılacağı konusunda pek bir fikrim yok. 3-4 rehber okudum ancak bir şey anlamadim, cok karışık geldi. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Sapphire Pulse 5700XT.

Adzero

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Kaan
AMD adrenalin üzerindeki ayarları bilmiyorum, MSI Afterburner varsa program ayarlarından voltaj kontrolünü/voltaj takibini aç, daha sonra power limit slider'ını en sağa çek maks. ayarda olsun

Core voltage'da yapacağın her azaltma belirli bir oranda undervolt anlamına geliyor, core clock/memory clock arttırmak da overclock demek

Her kartın fabrika ayarları farklıdır, rakamları sallıyorum örneğin senin kartın 1000mV core voltage, 2000mhz core clock, 1800mhz memory clock diyelim

950mV core voltage, 2100mhz core clock, 1900 memory clock şeklinde ayarlarsan -50mV undervolt ve +100mhz overclock yapılmış olur

Buradaki amaç performans kaybı yaşatmadan hatta performansı artırırken sıcaklığı/güç tüketimini düşürmek, core clock ve memory clock arasında hangisinin performansa daha çok etki edeceği yapılan işleme göre değişir, memory clock stabilite açısından daha hassas bir değer ve ona hiç dokunmadan sadece core clock artışıyla OC yapan da çok kişi var

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,887
İsim
Hacı
İnstagram: haci_sofu yaz yapalım.

Top Bottom