Neler Yeni

Rx6700 Çökme Sorunu Ve Monitör Hz ayarı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,011
İsim
Emre Zengin
Hocam 23.3.1 yok da 23.3.2 (EHQL Recommended) gözüküyor bunu indirip denicem heralde bir sorun olmaz buda güncel ve onaylanmış driver diye düşünüyorum
Bugün sabah çıktığını gördüm hocam o sürücünün. Onu kurabilirsin.

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
Bugün sabah çıktığını gördüm hocam o sürücünün. Onu kurabilirsin.
Şuan kurulumunu yapıyorum ama kurulum yaparken bir şey farkettim kurulum tipi kısmında 3 seçenek var
Full install - minimal install - dirver only bunlardan hangisini seçip kurmam sağlıklı olur ben full install de yükledim ve bir şey daha soracağım tercih edilen yazılım sürümünde sadece önerilen seçili güncelleme gelince yapayım mı bu sürümde mi kalayım? Tekrardan teşekkür ederim ilgilendiğiniz için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı sorun bende de var oyunun ortasında ekran siyah oluyor no hdmı hatası ve ses geliyor sonra resliyorsun bakıyosun driver yok çok şey denedim düzelmedi teşekkürler amd

Aynı monitörü kullanıyoruz da onunla alakası yoktur sanırım
Ne yazık ki çözemiyorum sorunu sağolsun Emre bey baya yardımcı oldu sorunu çözmeye çalışıyorum kabloyu değiştirmek benim aklımda da var acaba kablodan mı en azından denemek lazım ama çökme olunca monitöre bir şey olmuyor ekran kartına oluyor driver siliniyor monitör ilgisi de yok aslında

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,011
İsim
Emre Zengin
Şuan kurulumunu yapıyorum ama kurulum yaparken bir şey farkettim kurulum tipi kısmında 3 seçenek var
Full install - minimal install - dirver only bunlardan hangisini seçip kurmam sağlıklı olur ben full install de yükledim ve bir şey daha soracağım tercih edilen yazılım sürümünde sadece önerilen seçili güncelleme gelince yapayım mı bu sürümde mi kalayım? Tekrardan teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

Ne yazık ki çözemiyorum sorunu sağolsun Emre bey baya yardımcı oldu sorunu çözmeye çalışıyorum kabloyu değiştirmek benim aklımda da var acaba kablodan mı en azından denemek lazım ama çökme olunca monitöre bir şey olmuyor ekran kartına oluyor driver siliniyor monitör ilgisi de yok aslında
Kurduktan sonra sadece önerilen sürücüleri aktif et hocam. Recommended (WHQL) sürücülerini kur hocam.

Kurduktan sonra sadece önerilen sürücüleri aktif et hocam. Recommended (WHQL) sürücülerini kur hocam.
Şuan kurulumunu yapıyorum ama kurulum
IMG_20230324_044659.jpg
yaparken bir şey farkettim kurulum tipi kısmında 3 seçenek var

Ben bi bunu deneyeceğim yarın belki ramden kaynaklıdır

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
Dediğiniz gibi yaptım teşekkürler uzun süre çökme yapmayan driver varken ETS Sabit 180 fps veriyordu ancak geçen gün çökme sorunundan sonra yeniden aynı driveri indirdim ETS 180 den 120 lere 150-160 Lara hatta bu düşüşler arasında kasmaya başladı akıcı değildi dün yüklediğim sürücü ile de denedim onda da yer yer düşüp drop yemeler oldu bu neden olur Windows üzerinden virüs araması yaptım sorun yok PC de yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Ben bi bunu deneyeceğim yarın belki ramden kaynaklıdır
Yok bunu sanmıyorum Emre beyin eskiden bana yazdıklarına bakın ram ayarı vs verdi bana onları dene gerçekten Emre bey bu işin uzmanı :)

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,011
İsim
Emre Zengin
Dediğiniz gibi yaptım teşekkürler uzun süre çökme yapmayan driver varken ETS Sabit 180 fps veriyordu ancak geçen gün çökme sorunundan sonra yeniden aynı driveri indirdim ETS 180 den 120 lere 150-160 Lara hatta bu düşüşler arasında kasmaya başladı akıcı değildi dün yüklediğim sürücü ile de denedim onda da yer yer düşüp drop yemeler oldu bu neden olur Windows üzerinden virüs araması yaptım sorun yok PC de yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Yok bunu sanmıyorum Emre beyin eskiden bana yazdıklarına bakın ram ayarı vs verdi bana onları dene gerçekten Emre bey bu işin uzmanı :)
Driverı kurduktan sonra kullanıcı profili olarak Standart yazanı mı seçtin hocam?

Şu şekilde yeniden tekrardan dene hocam:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-rx-6700-series/amd-radeon-rx-6700 23.3.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.3.2 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Standart olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

Eğer gene drop sorunları olursa bu sefer bu attığım linkten sırasıyla Adrenalin 23.3.1 (WHQL Recommended) ve Adrenalin 23.2.2 (WHQL Recommended) sürücülerini aynı yöntemle dene bakalım.

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
Driverı kurduktan sonra kullanıcı profili olarak Standart yazanı mı seçtin hocam?

1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-rx-6700-series/amd-radeon-rx-6700 23.3.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.3.2 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Standart olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

Eğer gene drop sorunları olursa bu sefer bu attığım linkten sırasıyla Adrenalin 23.3.1 (WHQL Recommended) ve Adrenalin 23.2.2 (WHQL Recommended) sürücülerini aynı yöntemle dene bakalım.
Evet standartı seçtim ve bıraktım başka bir şey yapmadım bir kaç saat sonra denicem yine drop yerse diğer driverleri denicem teşekkürler tekrardan

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Faruk
Arkadaşlar merhaba 3 ay önce hazır sistem satın aldım (sistem özellikleri aşağıdaki fotoğrafta mevcut) ekran kartım rx6700 ve aldığım günden bugüne kadar 6-7 defa çökme yaptı oyun oynarken anlık donuyor ve ekran kapanıyor no Signal hatası veriyor arkadan ses gelmeye devam ediyor fakat ekran gelmiyor kasayı kapatıp açınca oyunlara girmiyor hata veriyor çünkü driverler silinmiş oluyor yeniden yüklüyor devam ediyorum ama bunun bir çözümü var mı ?
Ve diğer sorum ise monitörümü de 3 ay önce Ankara itopya mağazasından aldım markası modeli gigabyte g24f-2 alırken ölü piksel testi yapan abi 180 Hz alabilmen için kablo alman lazım içinden çıkanlar yetmez dedi şuan bilgisiyari ekran kartından çektiğim hdm kablosu ile kullanıyorum ama ayarlardan ya da monitör ayarlarından 180 Hz diye gözüküyor çökme sorunu bununla ilgili olabilir mi veya 180 Hz için başka bir kablo gerekiyor mu yardımcı olursanız sevinirim Herkesin de mevlüt kandili mübarek olsun 🙏Alıntıyı görüntüle
Ekran kartı son sürümü yükleme , bı önceki sürümü yuklermisin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,011
İsim
Emre Zengin

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya

Hocam merhaba çökme vs yaşamadım öncelikle bunu soyliyim ETS 2 oynarken oyun moduna aldığımda oyunun grafik kalitesi yükselmiş ayrı bir keyif kattı ETS yi özel olarak oyun moduna alsam sıkıntı yaşar mıyım?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,671
Üyeler
140,236
Son üye
Furkanİster
Top Bottom